Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 17.02.2010 | 36273 odsłony | 33 komentarze
Firma Danamics uruchomiła dostawy nowego modelu systemu chłodzenia procesorów - LMX Superleggera. Jest to lekko dopieszczona wersja LMX, zaprezentowanego w ubiegłym roku. Nowość ma wymiary 158,2 x 170,5 x 90 milimetrów i waży 1170 gramów, bez wentylatora.

Urządzenie wyposażone jest w elektromagnetyczną pompę, która zapewnia cyrkulację ciekłego metalu, przepływającego w miedzianych, niklowanych tubach. Do LMX Superleggera można zamontować dodatkowo dwa 120-milimetrowe wentylatory.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 07.12.2009 | 15721 odsłon | 105 komentarzy
Ciekły metal elektromagnetycznie pompowany. Duńska firma Danamics, po wielu miesiącach zapowiadania swojego nowatorskiego systemu chłodzenia procesorów wreszcie uruchomiła sprzedaż. Nowość o nazwie LMX wykorzystuje ciekły metal jako materiał przenoszący ciepło. Jego wymiary to 158,2 x 170,5 x 90 mm, a waga 1180 gramów.

Nowość wyposażono w niklowany, aluminiowy radiator, elektromagnetyczną pompę, która ma za zadanie tłoczyć ciekły metal w niklowanych, miedzianych ciepłowodach. Schładzacz sprzedawany jest z dwoma wentylatorami 120 mm. W wersji limitowanej znajdują się kolejne dwa ciche i podświetlane diodami wentylatory SilenX 120 mm.

Danamics LMX jest kompatybilny z szeroką gamą podstawek, wśród których znajdziemy LGA 775, 1156 oraz 1366, a także AMD Socket AM2, AM2+ oraz AM3.

Według producenta, nie tylko montaż samego systemu chłodzenia jest bardzo łatwy. W LMX zastosowano specjalne klamerki podtrzymujące wentylatory. Po ich odpięciu wentylator można w łatwy sposób wysunąć, w celu przeczyszczenia go lub wymiany na inny.

Warto mieć na uwadze to, że elektromagnetyczna pompa nie ma żadnych ruchomych części, które mogłyby się zużywać, wraz z upływem czasu. W jej wnętrzu wytwarzane jest pole magnetyczne, które powoduje, że cząsteczki ciekłego metalu niemal same wprawiają się w ruch. Producent zapewnia, że cała konstrukcja jest zabezpieczona przed promieniowaniem elektromagnetycznym na otoczenie.

Nowość można nabyć za około 160 euro (netto).

więcej »
Piotr Gontarczyk | 31.10.2008 | 6260 odsłon | 47 komentarzy

Dotąd  praktycznie nieznana duńska firma Danamics ogłosiła gotowość do wprowadzenia na rynek pierwszego schładzacza procesorów, który korzystać ma z technologii przenoszenia ciepła przez ciekły metal.

LM10 ma być pierwszym produktem tej firmy. Składać się ma z miedzianej podstawy, specjalnie zaprojektowanych miedzianych rurek, przez które przepływać ma ciekły metal, a także zminiaturyzowanej pompki elektromagnetycznej.

Szczegóły specyfikacji nie są jeszcze znane. Schładzacz w krajach Unii Europejskiej pojawić się ma 17 listopada. Przez jakiś czas będzie dostępny tylko u "nas". Na innych kontynentach produkt jeszcze nie uzyskał pozwolenia na wejście do obrotu (atesty). Cena narazie pozostaje tajemnicą.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Jeżeli pasjonujesz się technologiami i sprawnie władasz piórem, zgłaszaj się! 47
Rusza plebiscyt Nagrody Steam. 0
Laptop z mobilnym Ryzenem w dwóch wersjach. 8
Pecetowcy odpowiadają za połowę tego wyniku. Ninja Theory opublikowało dzisiaj 30. 10
Karta Nvidii zamknięta w małej skrzynce. 4
Przystępny cenowo sprzęt dla graczy. 12
Rybę Ci wyślę, w gazecie. 19
Więcej terabajtów do wykorzystania. 4
Mikrotransakcje są teraz passé? 18
Tragiczny wynik, którego każdy się spodziewał. 30
Przepraszają, ale za plecami krzyżują palce. 54
Było wzgórze i nie ma wzgórza. 22
Wygląda to naprawdę ładnie. 24
Niedroga hybryda z Core M3. 21
Bot zobaczył, łapki w górę nie dał. 5
Intel Optane będzie mieć rywala. 27
Duży sukces polskiej gry. 14
Facebook
Ostatnio komentowane