Tagi
Publikacji na stronę
1
Łukasz Marek | 22.10.2015 | 133404 odsłony | 67 komentarzy

Samsung SSD 950 Pro 256 GB NVMe do złącza M.2 to świetny przykład na to, że rynek potrzebuje ekstremalnie szybkich nośników danych. Trzeba pamiętać, że nawet najtańsze SSD i tak są już kilkukrotnie szybsze od talerzowych dysków twardych, a producenci wciąż starają się zwiększać ich wydajność: wprowadzają coraz to nowsze i szybsze typy pamięci oraz kontrolery i wykorzystują nowoczesne metody przesyłania danych. Jednym z nich jest Samsung, który niecały miesiąc temu przedstawił model SSD 950 Pro, podłączany do portu M.2 i zapisujący dane w kościach V-NAND tej samej firmy. Oto jego test.

więcej »
Łukasz Marek | 20.08.2015 | 607160 odsłon | 272 komentarze

GeForce GTX 950 to najnowsza karta graficzna Nvidii, mająca wypełnić lukę w jej ofercie w segmencie 500–800 zł. Dziewięćsetpięćdziesiątka to reprezentant kart dla niezbyt wymagających graczy, którzy nie muszą włączać najwyższych ustawień jakości obrazu i bawią się w rozdzielczości nie większej niż Full HD. Jak nowość sprawuje się w najnowszych grach? Oto test modelu Nvidia GeForce GTX 950.

więcej »
Mateusz Brzostek | 19.06.2009 | 140245 odsłon | 79 komentarzy
Ponad pół roku po premierze Core i7 Intel odświeża nieco swoją linię najszybszych procesorów desktopowych. Niepoganiany przez konkurencję podniósł lekko taktowania i usprawnił proces produkcyjny. Przekonajmy się, jak to zmienia krajobraz rynku procesorów z najwyższej półki. więcej »
Tagi: 920, 950, 975, c0, c1, core i7, d0, i7, nehalem
Paweł Pilarczyk | 29.05.2009 | 5447 odsłon | 29 komentarzy
Jak wiecie, CoreClub to portal tworzony w pełni przez naszych czytelników. Jedenastu z nich dostało w kwietniu do testów komputery stacjonarne i notebooki, o których od przeszło miesiąca możecie poczytać w dziale Blogi na CoreClubie. Jak jednak zapowiadaliśmy, pierwsza partia sprzętu wypożyczonego CoreClubowiczom w kwietniu to dopiero początek zabawy! Wspólnie z firmą Intel przygotowaliśmy tym razem aż 12 zestawów, które pojadą do 12 wybranych osób. Odmiennie niż wcześniej, tym razem zamiast kompletnych komputerów, 6 zestawów składać się będzie tylko z procesora, płyty głównej, pamięci RAM i schładzacza. Pozostałe komponenty każdy z testerów będzie musiał uzupełnić o własny sprzęt. Mamy nadzieję, że nie sprawi to wybrańcom problemów :-)

Co więcej, tym razem wśród sprzętu przeznaczonego na testy znalazły się prawdziwe perełki: procesory Intel Core i7-975 Extreme Edition 3,33 GHz, Intel Core i7-950 3,06 GHz czy notebooki Acera z najnowszymi procesorami Intela z serii Ultra Low Voltage. Sprzęt ten CoreClubowicze dostaną w swoje ręce zaraz po jego światowej premierze (dotyczy procesorów, które oficjalnie jeszcze nie miały swojego rynkowego debiutu!). Oznacza to, że wybrane osoby testować będą najnowsze Core i7 jako jedni z pierwszych na świecie, mniej więcej równocześnie z zawodowymi recenzentami sprzętu komputerowego, piszącymi dla popularnych portali o komputerach!

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Producenci mają puste półki. 0
Niskoprofilowe systemy chłodzenia dla Ryzena. 0
Produkty z najwyższej półki z długą gwarancją. 12
Podstawowy model droższy od wersji Project Scorpio. 22
Czekamy już tylko na oficjalne potwierdzenie transakcji. 14
Gdy liczy się zarówno wygląd, jak i możliwości. 8
Wszystko przez standaryzację „nieetycznego DRM-u”. 10
Nadjeżdża jedna z najważniejszych gier roku. 20
Kompaktowy pecet dla graczy. MSI poinformowało o wprowadzeniu do swojej oferty komputera Vortex G25. 10
Promocja z okazji najnowszej wyprzedaży. 11
Ewolucja w dobrym kierunku. 13
Ogromna moc nowej architektury. 44
Der8auer rozkłada chip na części pierwsze. 68
Sonda Cassini, od lat badająca Saturna, jego pierścienie i księżyce, wykonuje właśnie swój ostatni manewr: upadek prosto w atmosferę Saturna, gdzie zostanie zniszczona przez ciśnienie i temperaturę. 47
Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu od Apple. 27
Dodatkowych modułów nie da się uaktywnić. 31
Funkcja jest obecnie w fazie testów, ale da się ją włączyć. 17
Może być poważny konkurent dla RX Vega 56. 36
Producenci mają puste półki. 0
Dodatkowych modułów nie da się uaktywnić. 31
Sonda Cassini, od lat badająca Saturna, jego pierścienie i księżyce, wykonuje właśnie swój ostatni manewr: upadek prosto w atmosferę Saturna, gdzie zostanie zniszczona przez ciśnienie i temperaturę. 47
Horror wojny coraz bliżej. 16
27 cali i rozdzielczość 1080p. 6
Ogromna moc nowej architektury. 44
Wszystko przez standaryzację „nieetycznego DRM-u”. 10
Gdzie podziały się diody? 6
Facebook