Tagi
Publikacji na stronę
1
Łukasz Marek | 22.10.2015 | 136996 odsłon | 67 komentarzy

Samsung SSD 950 Pro 256 GB NVMe do złącza M.2 to świetny przykład na to, że rynek potrzebuje ekstremalnie szybkich nośników danych. Trzeba pamiętać, że nawet najtańsze SSD i tak są już kilkukrotnie szybsze od talerzowych dysków twardych, a producenci wciąż starają się zwiększać ich wydajność: wprowadzają coraz to nowsze i szybsze typy pamięci oraz kontrolery i wykorzystują nowoczesne metody przesyłania danych. Jednym z nich jest Samsung, który niecały miesiąc temu przedstawił model SSD 950 Pro, podłączany do portu M.2 i zapisujący dane w kościach V-NAND tej samej firmy. Oto jego test.

więcej »
Łukasz Marek | 20.08.2015 | 620544 odsłony | 272 komentarze

GeForce GTX 950 to najnowsza karta graficzna Nvidii, mająca wypełnić lukę w jej ofercie w segmencie 500–800 zł. Dziewięćsetpięćdziesiątka to reprezentant kart dla niezbyt wymagających graczy, którzy nie muszą włączać najwyższych ustawień jakości obrazu i bawią się w rozdzielczości nie większej niż Full HD. Jak nowość sprawuje się w najnowszych grach? Oto test modelu Nvidia GeForce GTX 950.

więcej »
Mateusz Brzostek | 19.06.2009 | 140884 odsłony | 79 komentarzy
Ponad pół roku po premierze Core i7 Intel odświeża nieco swoją linię najszybszych procesorów desktopowych. Niepoganiany przez konkurencję podniósł lekko taktowania i usprawnił proces produkcyjny. Przekonajmy się, jak to zmienia krajobraz rynku procesorów z najwyższej półki. więcej »
Tagi: 920, 950, 975, c0, c1, core i7, d0, i7, nehalem
Paweł Pilarczyk | 29.05.2009 | 5461 odsłon | 29 komentarzy
Jak wiecie, CoreClub to portal tworzony w pełni przez naszych czytelników. Jedenastu z nich dostało w kwietniu do testów komputery stacjonarne i notebooki, o których od przeszło miesiąca możecie poczytać w dziale Blogi na CoreClubie. Jak jednak zapowiadaliśmy, pierwsza partia sprzętu wypożyczonego CoreClubowiczom w kwietniu to dopiero początek zabawy! Wspólnie z firmą Intel przygotowaliśmy tym razem aż 12 zestawów, które pojadą do 12 wybranych osób. Odmiennie niż wcześniej, tym razem zamiast kompletnych komputerów, 6 zestawów składać się będzie tylko z procesora, płyty głównej, pamięci RAM i schładzacza. Pozostałe komponenty każdy z testerów będzie musiał uzupełnić o własny sprzęt. Mamy nadzieję, że nie sprawi to wybrańcom problemów :-)

Co więcej, tym razem wśród sprzętu przeznaczonego na testy znalazły się prawdziwe perełki: procesory Intel Core i7-975 Extreme Edition 3,33 GHz, Intel Core i7-950 3,06 GHz czy notebooki Acera z najnowszymi procesorami Intela z serii Ultra Low Voltage. Sprzęt ten CoreClubowicze dostaną w swoje ręce zaraz po jego światowej premierze (dotyczy procesorów, które oficjalnie jeszcze nie miały swojego rynkowego debiutu!). Oznacza to, że wybrane osoby testować będą najnowsze Core i7 jako jedni z pierwszych na świecie, mniej więcej równocześnie z zawodowymi recenzentami sprzętu komputerowego, piszącymi dla popularnych portali o komputerach!

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 148
Wbrew przewidywaniom niektórych osób pierwszego miejsca nie zajęło Apple. 2
Bezpieczeństwo i szybkość na pierwszym miejscu. 25
Microsoft chce wrócić do bajkowego świata. 6
Czekaliście na większego Surface Booka 2? No to się doczekaliście. 0
Do sieci wyciekły zdjęcia nowego modelu. 9
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 33
Odświeżone myszki do kupienia. 10
Sporo tego hartowanego szkła. Modecom przygotował nową obudowę dla graczy o nazwie Volcano Ceres. 6
Ostatnie podwyżki w Polsce to mógł być tylko początek. 114
Sytuacja jednak powoli się stabilizuje. IDC opublikowało właśnie kolejny raport dotyczący rynku PC. 31
W przypadku polskiej dystrybucji trzeba dopłacić kilkaset złotych. 42
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 148
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 24
Świetna wiadomość dla fanów konsol retro. Hyperkin, firma odpowiedzialna za m.in. 8
Chodzi oczywiście o wyczekiwany od dawna model Galaxy X. 10
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 59
Do sieci wyciekły zdjęcia nowego modelu. 9
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 59
Pięć nowych modeli. Targi CES 2018 obfitowały w premiery sprzętu. 1
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 24
Może da się nie oślepnąć. 35
Podczas trwających właśnie w Las Vegas targów CES Mercedes zaprezentował zupełnie nowy kokpit swoich samochodów, kontrolowany przez nowy interfejs MBUX (Mercedes-Benz User Experience). 26
Premiera może nastąpić dużo później, niż zakładaliśmy.  10
Ostatnie podwyżki w Polsce to mógł być tylko początek. 114
Samsung cały czas rozwija swojego wirtualnego pomocnika. 24
Facebook