Rozdzielając swój system operacyjny na dwa produkty – Windows RT dla architektury ARM i Windows 8 dla x86, Microsoft wprowadził sporo zamieszania. System jest niby jeden, ale ma dwie nazwy i najwidoczniej o wiele więcej różnic "pod maską" niż mogłoby się to wydawać na początku. Microsoft poinformował twórców przeglądarek o tym, że nie mają czego szukać w trybie pulpitu systemu Windows RT. Jedyną słuszną aplikacją będzie tam Internet Explorer 10.
więcej »Windows 8 w chmurze, czy w 3D? Takie pytanie można zadać sobie patrząc na plotki pojawiające się od jakiegoś czasu w internecie. Nieoficjalne informacje na temat następcy bardzo ciepło przyjętego Windowsa 7 są dość kontrowersyjne, a czasami wydają się wręcz nieprawdopodobne. Na bardziej rzetelne dane można na szczęście liczyć już całkiem niedługo, bo podczas targów CES 2011. Zostanie zaprezentowany na nich Windows 8 Milestone 2.
więcej »W Redmond praca wre. Microsoft przygotowuje ponoć własny tablet, oparty na procesorze wyposażonym w cztery rdzenie. Miałby on pojawić się wraz z systemem operacyjnym Windows 8, który planowany jest na przyszły rok.
więcej »Nerwowe rozsiewanie plotek? Windows 8 z pewnością jest jednym z często wspominanych produktów, w trakcie targów CES 2012. Intel chce go wykorzystać do promocji swoich produktów, wśród których znajdziemy nową generację procesorów "Ivy Bridge", które trafić mają m.in. do cienkich notebooków marki Ultrabook. Jednocześnie Intel chce pochwalić się na przykład procesorami "Medfield" oraz pracą systemu "Windows 8" na tabletach z procesorami tego producenta. W tym punkcie, między literkami, pojawia się nieprzyjemny smrodek.
więcej »OLPC rezygnuje z procesorów AMD. Architektura procesorów ARM szybko zdobywa popularność na nowych rynkach. Raptem wczoraj informowaliśmy o przygotowaniach do wprowadzenia na rynek netbooków z procesorami tego typu.
Okazuje się, że organizacja One Laptop Per Child pracuje nad następcą pierwszej generacji tanich komputerów XO. OLPC porzuciła procesory Geode firmy AMD. W XO-2 najpewniej znajdzie się układ typu System On a Chip (SoC), oparty na architekturze ARM.
XO-2 od poprzednika różnić się ma nie tylko wizualnie. OLPC chce aby nowy komputer pobierał jak mniej energii niż XO, a rozwiązania ARM są najbardziej energooszczędne.
Mimo że z komputera zniknie architektura x86 to podstawowym systemem operacyjnym pozostanie Linux. Nieoficjalnie mówi się, że w projekcie może wziąć udział też Microsoft. Obecnie jednak firma nie ma systemu Windows mogącego pracować na takiej platformie.
OLPC XO-2 ma ujrzeć światło dzienne w trzecim kwartale przyszłego roku.
więcej »Myszka zamiast palca i wszechobecne funkcje społecznościowe. Chociaż tegoroczny CES był ostatnimi dla Microsoftu, gigant z Redmond nie potraktował imprezy po macoszemu i przygotował trochę niespodzianek, na które można było natknąć się spacerując po halach targów. Jedną z nich były tablety i laptopy z systemem Windows 8 w wersji pre-beta, która poza tym, że jest bardziej dopracowana, zawiera kilka funkcji nieobecnych w wydaniu poglądowym przeznaczonym dla deweloperów.
więcej »Dotychczas wszystko wskazywało na to, że prace nad najnowszymi "okienkami" dla procesorów ARM idą dość mozolnie i wydanie finalne sporo opóźni się w czasie względem wersji x86. Teraz pojawia się światełko w tunelu dla osób, które już nie mogą doczekać się interfejsu Metro na tabletach. Podobno wersja deweloperska Windows 8 ARM jest już na ukończeniu...
więcej »Windows 8 działający w urządzeniach z układami ARM był bez wątpienia jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości targów CES 2012. Tymczasem gigant z Redmond prezentował na swoich stoiskach jedynie tablety i notebooki oparte na pewnej i sprawdzonej architekturze x86. To, że następca "siódemki" jednak rzeczywiście opanuje nową architekturę, a nawet już teraz potrafi sobie z nią poradzić, zademonstrował przedstawiciel firmy Texas Instruments.
więcej »Data wydania finalnej wersji nowego systemu Windows nadal pozostaje tajemnicą, chociaż nieoficjalne źródła donoszą, że "ósemka" pojawi się wcześniej, niż zakładają to pesymistyczne prognozy. Podobno nawet wersja ARM będzie gotowa na październik, kiedy to zadebiutują pierwsze urządzenia z nowym systemem Microsoftu.
więcej »Qualcomm ogłosił dzisiaj, że procesor Snapdragon będzie razem z systemem Windows udostępniony w programie testowym dla programistów.
więcej »Według źródeł serwisu Digitimes, pierwsze notebooki oparte na systemie operacyjnym "Windows 8" w wersji przeznaczonej dla układów ARM, pojawić się mogą dopiero za ponad półtora roku. Oficjalna prezentacja nowego systemu, przeznaczonego dla architektury x86, ma odbyć się w połowie przyszłego roku. Jego "ARM-owa" odmiana ma ponoć wejść na rynek dopiero pół roku później.
więcej »To, że system Windows 7 nie jest w żaden sposób przystosowany do kontroli przez dotyk... widać na pierwszy rzut oka. Obsługa takich paneli to jedno, a odpowiedni interfejs – drugie. Również drugi system Microsoftu z siódemką w nazwie ma niewiele wspólnego z tabletami – Windows Phone 7 jest właśnie "Phone" i w obecnej postaci nigdy nie znajdzie się w żadnym tego typu urządzeniu. Microsoft uważa, że nie jest to sytuacja tak tragiczna, jak chciałaby tego konkurencja i firma ma szansę wybicia się.
więcej »- Windows 8 to krok w złym kierunku. Według szefa Apple 43
- 650-watowy zasilacz Super Flower o wysokiej sprawności 13
- Xbox 360 w zestawie Limited Edition Racing Bundle 5
- Unreal Engine 4 nie dla nowej konsoli Nintendo 24
- Pecetowy pośpieszny czyli obudowa w kształcie pociągu 12
- Banalna luka w Windowsie umożliwia uzyskanie dostępu do komputera bez logowania 44
- Noctua rozpoczyna współpracę z RotoSub. Prototyp wentylatora z aktywnym systemem wyciszania zostanie pokazany na Computeksie 18
- Procesory AMD "Trinity" nagrodzone. "Najlepszy wybór targów Computex Taipei 2012" 20
- Prototyp pierwszego iPada sprzedany za ponad 10 tysięcy dolarów 12
- Dać dziecku... Facebooka 20
- Windows Phone ledwo widoczny w internecie 14
- Windows 8 Release Preview już do pobrania. Wyciekła wersja chińska 21
- LG łamie bariery. 1080p w smartfonach! 35
- Sapphire i "mikro" z B75 7
- Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
- Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
- Piraci z Microsoftu? 29
- Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
- LG łamie bariery. 1080p w smartfonach! 35
- Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
- Sound Blaster z innej planety? 54
- Diablo III bije rekordy sprzedaży 97
- Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt 36
- Wykryto nowego króla wśród komputerowych szkodników 24
- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 35
- Banalna luka w Windowsie umożliwia uzyskanie dostępu do komputera bez logowania 44
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 35
- Dać dziecku... Facebooka 20
- 650-watowy zasilacz Super Flower o wysokiej sprawności 13
- Unreal Engine 4 nie dla nowej konsoli Nintendo 24
- Banalna luka w Windowsie umożliwia uzyskanie dostępu do komputera bez logowania 44
- Sapphire i "mikro" z B75 7
- AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 30
- Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
- Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 11
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 35
- Samsung ma problem z niebieską wersją Galaxy S III 19
- Windows 8 to krok w złym kierunku. Według szefa Apple 43
- Noctua rozpoczyna współpracę z RotoSub. Prototyp wentylatora z aktywnym systemem wyciszania zostanie pokazany na Computeksie 18
- LG łamie bariery. 1080p w smartfonach! 35
- Windows Phone ledwo widoczny w internecie 14
- Biały zasilacz 1275 W z platynowym certyfikatem 18
- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 35
- Dać dziecku... Facebooka 20
- Procesory AMD "Trinity" nagrodzone. "Najlepszy wybór targów Computex Taipei 2012" 20
- Otwarta obudowa AeroCool Strike-X AIR 1
- Czy potrzebujemy nowej wersji Androida? 0
- Dobry uchwyt to podstawa 0
- Razer BlackShark Battlefield 3 - nadchodzi prawdziwie drapieżny zestaw słuchawkowy! 0
- Kolekcjonerskie słuchawki dla fanów Battlefield 3 - Razer BlackShark 0
- Firma Manta Multimedia została oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej! 1
- Zasil swoją sieć z AirLive dzięki PoE-FSH8PW 0
- Klawiatura z dopalaczem - Tt eSports Knucker Pro-Gaming 0
- Kibicujesz naszym? Wyraź to pendrive’m! 0
- Ubierz się w DIABLO 0
- Komputronik.pl – przyjemny i innowacyjny 1
- Poczuj radość zwycięstwa w „Stefie Kibica” Agito.pl 0
- Dbaj o swój tablet ! 0
- ZyXEL NWA1121-N1 zwiększa zasięg WiFi 0
- Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
- Nietypowe słuchawki nauszne z dwoma mikrofonami
- LG prezentuje pogromcę ekranów Retina
- Stylowy aparat kompaktowy Pentax Optio LS465
- Nowy kompakt Casio Exilim EX-ZR300
- Malutki głośnik Bluetooth od Panasonic
- 7-calowa nawigacja Chinavasion z nagrywaniem trasy
- Matryce CMOS BSI 1/2,3 cala z nagrywaniem 4K
- Nowy adapter do aparatu Fujifilm FinePix X-Pro1
- Teleobiektyw Tokina do systemu Mikro 4/3
- 226888Picasa 3.9.136.1 2
- 212130Mozilla Firefox 12 3
- 208862Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
- 198086Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
- 160605AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
- 159585SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
- 28852Prezentujemy swoje maszynki.22:06 | blabla123
- 11241Diablo 3 - oficjalny temat22:06 | schwarz
- 23GTX 460 vs 6850 vs 6870 ?22:06 | maguu
- 70Hitman: Absolution (Rozgrzeszenie)22:06 | JKm.
- 2431Lista polecanych wentylatorów22:05 | blabla123
- 1Phenom II x2 @ x4 + Asrock 880G Extreme322:05 | SDH
- 12PC do 2300zł.22:05 | Ationx
- 5Dead Space 322:05 | teamdox
- 31059Battlefield 322:04 | czarny1910
- 2Gigabyte HD 6570 vs Gigabyte GT 430 oc22:03 | SDH
- 28852Prezentujemy swoje maszynki.22:06 | blabla123
- 11241Diablo 3 - oficjalny temat22:06 | schwarz
- 2431Lista polecanych wentylatorów22:05 | blabla123
- 31059Battlefield 322:04 | czarny1910
- 10670Tanie granie22:01 | MarcysxD
- 4386NVIDIA GeForce 6xx - Oficjalny temat22:00 | Nevii
- 160Moderator lokalny śmietnika21:59 | Myst
- 615ATI/AMD Catalyst Display Driver [Temat zbiorczy]21:58 | kuciok
- 6107League of Legends [LoL]21:52 | Rescan
- 3080Może ktoś pożyczyć 5zł? :E21:46 | kebabik















