Patent na dobry biznes? Kilkanaście lat temu chyba nikt by nie uwierzył w twierdzenie, że do czegoś takiego może dojść. Najprawdopodobniej wywołałoby to salwy śmiechu. Niestety nie jesteśmy kilkanaście lat temu, a tu, teraz, dziś. Tu, teraz i dziś firma Microsoft stała się niejako właścicielem przeglądarki internetowej Netscape, która kiedyś była niemal synonimem internetu.
więcej »Programiści z Fundacji Mozilla zakończyli prace nad ostateczną, finalną wersją przeglądarki Firefox 3.6. Oto nowości, które ostatecznie pojawiły sie w tym wydaniu najpopularniejszej w Polsce przeglądarki internetowej.
Firefox 3.6 ma zintegrowany system minimotywów umożliwiający zmianę interfejsu przeglądarki za pomocą jednego z kilkudziesięciu tysięcy dostępnych online motywów graficznych. Funkcjonalność ta znana była z poprzednich wydań Firefoksa, jednak wtedy wymagała ona dodatku o nazwie Personas. Obecnie Personas stał się integralnym składnikiem kodu przeglądarki.
więcej »Deweloperzy z Fundacji Mozilla pracujący nad kolejną - oznaczoną numerem 3.6 - wersją najpopularniejszej w Polsce przeglądarki internetowej nie dali nam długo czekać na kolejną wersję beta.
Drugie wydanie testowe - Firefox 3.6 beta 2 - trafiło na ogólnodostępny kanał na serwerach Mozilli. Co nowego? Oto krótkie zestawienie:
- Obsługa czionek w formacie WOFF (Web Open Font Format); poprawiono ich wyświetlanie w wersji dla Linuksa
- Poprawienie wydajności JavaScript
- Wsparcie DOM, CSS i HTML5
- Poprawienie blisko 200 błędów
Pełna lista poprawek błędów i zmian wprowadzonych w drugiej wersji beta nowego Firefoksa opublikowana jest na serwerze Bugzilla. Uprzedzam że to długa lektura - lista zawiera niemal 200 pozycji. Sam program jest do pobrania z witryny domowej projektu. Program udostępniono, tradycyjnie, na trzy platformy - Windows, Mac OS X oraz Linuksa.
więcej »Dla wszystkich, którzy korzystając z Firefoksa lubią wzbogacać go o mnóstwo dodatków, mamy przydatną informację. Warto zainteresować się dodatkiem o nazwie FEBE (Firefox Environment Backup Extension).
Dzięki FEBE można przestać się martwić, że awaria systemu spowoduje utratę wypracowanej przez długi czas konfiguracji Firefoksa i zestawu dodatków. FEBE umożliwia backup pełnej konfiguracji przeglądarki na dysku lokalnym lub na podłączonym do komputera dysku przenośnym.
więcej »
Przeglądarka internetowa Google Chrome stale rośnie w siłę. Zdołała już w rankingach popularności pokonać Firefoksa Mozilli. Obecnie program jest już na kursie przecięcia linii trendu z wieloletnim liderem rynku przeglądarek - Internet Explorerem firmy Microsoft.
więcej »Zgodnie z ostatnio opublikowanym raportem pod tytułem "Web Application Security Trends Report" opracowanym przez specjalizującą się w zagadnieniach bezpieczeństwa danych firmę Cenzic, w pierwszej połowie bieżącego roku najpopularniejsza w Polsce przeglądarka internetowa okazała się być także najbardziej dziurawa.
Zespół Cenzic szacuje, że w badanym okresie 8% wszystkich problemów bezpieczeństwa związanych z internetem dotyczyło przeglądarek internetowych, z tego dwie z nich, właśnie Mozilla Firefox, a także Apple Safari są aplikacjami, w których najczęściej wykrywano problemy związane z lukami zabezpieczeń.
więcej »Niestety BitTorrent okryty jest niesławą - nie trzeba chyba wyjaśniać dlaczego. W rezultacie w wielu środowiskach sieciowych próby opublikowania danych z wykorzystaniem tego protokołu kończą się fiaskiem, ponieważ administratorzy blokują pliki .torrent.
więcej »
Mike Beltzner, szef projektu Firefox, ogłosił postanowienia Mozilli dotyczące zmiany zasad rozwoju przeglądarki.
Najważniejszą zmianą jest to, że nowe funkcje przeglądarki będą teraz wdrażane stopniowo, wraz z pojawiającymi się co kilka tygodni aktualizacjami.
Założenie to jest istotnym odejściem od dotychczas stosowanego modelu rozwoju, w którym nowe funkcje pojawiały się z reguły tylko w kolejnych pełnych wydaniach Firefoksa, natomiast aktualizacje w zasadzie skupiały się wyłącznie na poprawie stabilności i bezpieczeństwa poprzez usuwanie wykrytych luk i błędów.
więcej »Deweloperzy z Fundacji Mozilla, pracujący nad kolejnym wydaniem najpopularniejszej w naszym kraju przeglądarki internetowej nie kazali nam długo czekać na następną wersję ich najnowszego produktu. Firefox 3.6 beta 4 zagościł na publicznie dostępnym kanale deweloperskim.
Zgodnie z informacjami towarzyszącymi publikacji nowej kompilacji usunięto problem ze stochastycznym zawieszaniem się aplikacji podczas uruchamiania. Zlikwidowano także błędy towarzyszące próbom wysyłania niektórych formularzy. Nowe wydanie to także szereg innych poprawek - zainteresowani mogą dokładnie je prześledzić korzystając z trackingu Bugzilla.
Najnowszą wersję Firefoksa można już pobierać z serwerów FTP. Należy pamiętać, że jest to wciąż wydanie testowe, które może zachowywać się niestabilnie.
więcej »Programiści z Fundacji Mozilla opublikowali na deweloperskim kanale kolejną, trzecią już wersję beta przeglądarki Mozilla Firefox 3.6.
Zmiany w aktualnym wydaniu to głównie poprawki dostrzeżonych błędów. Warte podkreślenia jest także wprowadzenie przez programistów nowego Firefoksa blokady uniemożliwiającej firmom trzecim integrowanie dodatków z nowym Firefoksem. Oczywiście nie oznacza to braku obsługi dodatków. Chodzi o uniemożliwienie przeprowadzania nieautoryzowanych aktualizacji.
Kolejną innowacja jest możliwość asynchronicznego wykonywania skryptów, co ma skrócić czas ładowania się stron w przeglądarce.
więcej »Mozilla ogłosiła kolejne uaktualnienie najpopularniejszej w Polsce przeglądarki internetowej - Mozilla Firefox. Popularny "lisek" zyskał juz numerację 3.5.5.
Aktualizacja to przede wszystkim poprawa stabilności działania, a także likwidacja pięciu błędów w kodzie, z których trzy określono jako krytyczne (powodowały m.in. zawieszenie się przeglądarki podczas uruchamiania lub podczas dekodowania obrazu w formacie GIF).
Szczegółowe informacje o naprawionych błędach znaleźć można na stronie udostępnionej na serwerze Bugzilla.
Firefox 3.5.5. został udostępniony - podobnie jak poprzednie wydania tej przeglądarki - dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux. Wszystkie wydania można pobrać ze strony na witrynie domowej programu. Dotychczasowi użytkownicy Firefoksa będą automatycznie powiadomieni o aktualizacji.
więcej »Jay Sullivan, wiceprezes Mozilli ds. produktów mobilnych zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie udostępnione pierwsze oficjalne wydanie mobilnego Firefoksa.
Firefox do zastosowań mobilnych, który do tej pory znany był pod kodową nazwą Fennec, zbudowany jest na takim samym kodzie, jak wersja pecetowa w wydaniu 3.6, dlatego będzie w nim działała większość dostępnych obecnie wtyczek znanych z desktopowego wydania Firefoksa.
więcej »Od dziś, fundacja Mozilla udostępniła stabilne wydanie kolejnej wersji najpopularniejszej w Polsce przeglądarki internetowej - Mozilla Firefox 3.5.4.
W wersji tej poprawiono błędy zaobserwowane i zgłoszone przez użytkowników poprzednich wydań. Na przykład po zainstalowaniu Firefoksa 3.5.4 nie powinien już występować błąd skutkujący zawieszaniem się przeglądarki na skutek przeciągnięcia na okno Firefoksa załącznika z programu pocztowego Mozilla Thunderbird.
Nowe wydanie zostało udostępnione razem z automatyczną aktualizacją do poprzednich wersji Firefoksa. Oznacza to, że użytkownicy tej przeglądarki, zostaną automatycznie powiadomieniu o dostępności aktualizacji w momencie uruchomienia Firefoksa.
Wersja 3.5.4 jest dostępna dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.
Deweloperzy z Mozilli oficjalnie udostępnili piewszą wersję kandydującą Firefoksa 3.6.
Najnowszy Firefox 3.6 RC 1 wyposażono m.in. w następujące funkcje:
- wbudowana obsługa zmiany wyglądu przeglądarki za pomocą jednego kliknięcia (Personas)
- automatyczne informowanie o nieaktualnych wtyczkach
- obsługa pełnoekranowa natywnego wideo
- obsługa formatu fontów WOFF
- zwiększona wydajność JavaScriptu, skrócony czas uruchamiania i zwiększona szybkość przeglądarki
- obsługa funkcji orientacji w przestrzeni w przypadku urządzeń wyposażonych w akcelerometr
Dodatkowe, szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnym blogu Mozilli.
Przeglądarka Mozilla Firefox 3.6 RC 1 jest już dostępna do pobrania w naszym dziale z plikami.
więcej »Fundacja Mozilla udostępniła wydanie beta usługi Mozilla Weave, umożliwiającej przeprowadzenie synchronizacji danych pomiędzy komputerami, urządzeniami mobilnymi itp. z poziomu przeglądarki internetowej.
Na obecnym etapie Mozilla Weave 1.0 beta pozwala dokonywać synchronizacji standardowych danych przeglądarki, czyli m.in. zakładek, stron przechowywanych w historii, ustawień konfiguracyjnych przeglądarki czy haseł dostępowych do serwisów WWW.
więcej »
Wczoraj miłośnicy popularnej przeglądarki Mozilla Firefox świętowali piąte urodziny "liska". Dziś swoją premierę ma piąta wersja beta mobilnej odmiany tej przeglądarki, znana dotychczas pod nazwą Fennec.
Nowy Fennec udostępniony beta testerom a także wszystkim zainteresowanym dostępny jest dla mobilnych systemów Maemo OS2008 i Maemo 5. Telefonami działającymi w oparciu o te rozwiązania są m.in. Nokia N810 oraz Nokia N900.
więcej »- Banalna luka w Windowsie umożliwia uzyskanie dostępu do komputera bez logowania 13
- Noctua rozpoczyna współpracę z RotoSub. Prototyp wentylatora z aktywnym systemem wyciszania zostanie pokazany na Computeksie 6
- Procesory AMD "Trinity" nagrodzone. "Najlepszy wybór targów Computex Taipei 2012" 19
- Prototyp pierwszego iPada sprzedany za ponad 10 tysięcy dolarów 10
- Dać dziecku... Facebooka 19
- Windows Phone ledwo widoczny w internecie 13
- Windows 8 Release Preview już do pobrania. Wyciekła wersja chińska 20
- LG łamie bariery. 1080p w smartfonach! 32
- Sapphire i "mikro" z B75 7
- Fura, skóra i... klawiatura 23
- Coś prostego i aluminiowego - nowe obudowy Lian Li 13
- GeForce GTX 690 ustanawia nowy rekord w teście 3DMark 11 9
- Samsung ma problem z niebieską wersją Galaxy S III 19
- Biały zasilacz 1275 W z platynowym certyfikatem 18
- Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
- Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
- Piraci z Microsoftu? 29
- Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
- Nowe VAIO S13 i S15 3
- Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
- Sound Blaster z innej planety? 54
- Diablo III bije rekordy sprzedaży 97
- Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt 35
- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 35
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 35
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- LG łamie bariery. 1080p w smartfonach! 32
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- Banalna luka w Windowsie umożliwia uzyskanie dostępu do komputera bez logowania 13
- Sapphire i "mikro" z B75 7
- AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 30
- Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
- Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 11
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 35
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- Samsung ma problem z niebieską wersją Galaxy S III 19
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- Noctua rozpoczyna współpracę z RotoSub. Prototyp wentylatora z aktywnym systemem wyciszania zostanie pokazany na Computeksie 6
- Nvidia wydała sterowniki w wersji 301.42 WHQL 21
- LG łamie bariery. 1080p w smartfonach! 32
- Windows Phone ledwo widoczny w internecie 13
- Samsung ChromeBox - ChromeBook bez ekranu? 8
- Biały zasilacz 1275 W z platynowym certyfikatem 18
- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 35
- Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
- Razer BlackShark Battlefield 3 - nadchodzi prawdziwie drapieżny zestaw słuchawkowy! 0
- Kolekcjonerskie słuchawki dla fanów Battlefield 3 - Razer BlackShark 0
- Firma Manta Multimedia została oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej! 1
- Zasil swoją sieć z AirLive dzięki PoE-FSH8PW 0
- Klawiatura z dopalaczem - Tt eSports Knucker Pro-Gaming 0
- Kibicujesz naszym? Wyraź to pendrive’m! 0
- Ubierz się w DIABLO 0
- Komputronik.pl – przyjemny i innowacyjny 1
- Poczuj radość zwycięstwa w „Stefie Kibica” Agito.pl 0
- Dbaj o swój tablet ! 0
- ZyXEL NWA1121-N1 zwiększa zasięg WiFi 0
- Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
- Spam w kwietniu 2012 r. wg Kaspersky Lab 0
- AirLive G.DUO - Nadal Hitem! 2
- Pendrive USB 3.0 - szybki i tani 5
- Nietypowe słuchawki nauszne z dwoma mikrofonami
- LG prezentuje pogromcę ekranów Retina
- Stylowy aparat kompaktowy Pentax Optio LS465
- Nowy kompakt Casio Exilim EX-ZR300
- Malutki głośnik Bluetooth od Panasonic
- 7-calowa nawigacja Chinavasion z nagrywaniem trasy
- Matryce CMOS BSI 1/2,3 cala z nagrywaniem 4K
- Nowy adapter do aparatu Fujifilm FinePix X-Pro1
- Teleobiektyw Tokina do systemu Mikro 4/3
- 226812Picasa 3.9.136.1 2
- 211671Mozilla Firefox 12 3
- 208760Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
- 197191Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
- 160553AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
- 159531SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
- 7Problem z netem, neostrada! pomocyyyy06:05 | marcinek118
- 6021Jaką grę wybrać?05:52 | bartossy
- 0[Kupię] Pad PS3.04:39 | Sony156
- 8gtx 560 i lagi w BF303:47 | Adio's
- 8GTX 480, GTX 560 ti, HD 5870, HD 6950 ?03:40 | Adio's
- 6[VID] Chwytak & Dj Wiktor feat. Qmbra Gotye Parody03:33 | bumcykcyk
- 11167Diablo 3 - oficjalny temat03:30 | Divinity
- 13Zestaw 4500-5000 do weryfikacji03:26 | smashu
- 31022Battlefield 303:25 | Rhbk
- 9789Steam - Temat Główny + FAQ03:24 | ProTofik
- 6021Jaką grę wybrać?05:52 | bartossy
- 11167Diablo 3 - oficjalny temat03:30 | Divinity
- 31022Battlefield 303:25 | Rhbk
- 9789Steam - Temat Główny + FAQ03:24 | ProTofik
- 15611Luźne fotografów rozmowy02:24 | jagular
- 4358NVIDIA GeForce 6xx - Oficjalny temat01:36 | eloszki
- 6093League of Legends [LoL]01:33 | Jagłoś
- 275800D (pink!)01:20 | moa
- 2282Need for Speed: SHIFT 201:06 | kobalto
- 320Afera wokół TV Trwam01:02 | Tengen













