Model Q100 wyposażono w procesor Intel Atom 230 (1,6 GHz), 1 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 160 GB, procesor grafiki SiS Mirage 3, kontroler sieci przewodowych 1 Gb/s, kontroler sieci bezprzewodowych (WiFi) oraz analogowe wyjście obrazu (D-Sub).
Q110 od poprzednika odróżniać mają: 2 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 250 GB, procesor grafiki NVIDIA GeForce 9400 oraz cyfrowe wyjście obrazu (HDMI).
Oba nettopy sprzedawane będą z systemem operacyjnym Windows Vista Home Premium lub Windows XP Home Edition.
Sprzedaż ma ruszyć w połowie września. Za Q100 będzie trzeba zapłacić około 250 dolarów, a za model Q110 około 350 dolarów.
Nie mogę sobie odmówić zwrócenia uwagi na to, że z zapowiedziami firmy Lenovo coś jest nie tak. Po pierwsze obudowa Q100 i Q110 jest nam już przecież znana (przykład pierwszy i drugi). Po drugie 1,77 cm nie czyni z tych nettopów najcieńszych na świecie, bo podane przykłady cechuje grubość 1,7~1,72 cm (1,77 cm z podstawką). Nettop firmy Medion za kilkanaście dni będzie dostępny w niektórych krajach Unii Europejskiej, a przykładowy model firmy NTT od paru tygodni jest dostępny w Polsce.
To trochę dziwne też, że ze znakiem marki takiej jak Lenovo, na rynek trafić mają nettopy z obudową już wykorzystywaną przez innych producentów, o niższej renomie.
więcej »








