Czwórka Radeonów uzyskała wynik X26.332 punktów. W teście GT1 uzyskały średnią 79,49 ramek na sekundę, a w teście GT2 74,83. Wynik ogólny to wciąż nie jest rekord X28.420, uzyskany przez cztery GPU NVIDII (dwie karty graficzne GeForce GTX 295). Nowa generacja GPU od AMD, korzystając z technologii CrossFireX okazuje się wciąż nie być w stanie pokonać starszej generacji GPU NVIDII, korzystających z SLI.
Wszystkie karty zostały podkręcone do tych samych wartości: ze standardowych 850/1200 do 1035/1290 MHz. Napięcie czterech GPU zostało podniesione z 1,015 do 1,33 V. Karty wspomagał procesor Intel Core i7 965 XE (także chłodzony referencyjnie), pracujący z częstotliwością 4257 MHz. Wszystko osadzono na płycie głównej ASUS P6T7 WS SuperComputer.
W dalszej części publikacji zamieszczamy obrazek z wynikiem. Zaznaczamy przy okazji, że niezgodne z częstotliwościami pracy dane dotyczące wypełniania (fillrate) są wynikiem błędu w programie GPU-Z, potwierdzonego przez autora.
więcej »Normalnie jest ekstremalnie. Firma ASUS oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego modelu płyty głównej, przeznaczonej dla entuzjastów, modelu Republic of Gamers (ROG) Rampage II Extreme. Mając na uwadze założenia serii ROG dotyczące maksymalnej wydajności oraz doskonałych możliwości podkręcania, płyta ROG Rampage II Extreme zbudowana została w oparciu o najnowsze rozwiązana i komponenty, w skład których wchodzą najnowszy chipset X58 firmy Intel oraz jednoczesna obsługa technologii SLI/CrossFireX - zapewniające najwyższą wydajność poprzez możliwość zastosowania najnowszych procesorów wielordzeniowych Intel oraz wieloukładowych rozwiązań graficznych 3-Way SLI i CrossFireX.
Ważną cechą płyty Rampage II Extreme jest 16-fazowa sekcja zasilaniaprocesora oraz 3-fazowa sekcja zasilania dla innych podsystemów, takich jak QPI/DRAM, mostek północny oraz pamięci - przy zastosowaniu kondensatorów polimerowych ML.
Aktualnie zestaw oferowany jest wraz z kartą dźwiękową SupremeFX X-Fi. Karta ta korzysta z technologii X-Fi, takich jak CMSS-3D oraz EAX Advanced HD 4.0.
ROG Rampage II Extreme dostarczana jest także wraz z dwoma funkcjonalnymi narzędziami o nazwach TweakIt oraz ProbeIt, które pozwalają miłośnikom podkręcania regulować i monitorować częstotliwości zegarów oraz parametry napięć bezpośrednio z poziomu płyty głównej - i w ten sposób osiągać szybko i wygodnie maksymalną wydajność systemu.
Funkcja TweakIt pozwala overclockerom dokonywać zmian częstotliwości pracy rdzenia, napięcia oraz innych parametrów w czasie rzeczywistym przy użyciu joysticka umieszczonego na laminacie płyty głównej - nawet gdy aplikacja testująca została już uruchomiona. Do obsługi tej funkcji nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie - to rozwiązanie w pełni sprzętowe.
Z drugiej strony, ProbeIt uwalnia użytkownika od konieczności szukania punktów pomiarowych zasilania na laminacie płyty, dzięki czemu entuzjaści w szybki i wygodny sposób będą mogli sprawdzić odczyty za pomocą odpowiedniego miernika. W sumie na płycie znajdziemy osiem zestawów punktów pomiarowych.
Płyty w sklepach pojawić się mają w listopadzie. Cena nie została jeszcze ustalone. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją producenta. Specyfikację produktu oraz zdjęcia zamieszczamy w dalszej części publikacji.
więcej »TriXX – taką nazwę nosi aplikacja pozwalająca przyspieszyć Radeony sygnowane logo Sapphire o kilka... -naście, -dziesiąt, lub nawet kilkaset dodatkowych megaherców. W zależności od wytrzymałości samej karty i wydajności jej chłodzenia.
więcej »Trzeba przyznać, że projektanci Gigabyte'a wykonali w ostatnim czasie kawał dobrej roboty. Zmiana kolorystyki płyt głównych na ciemniejszą dodała im nieco powagi, poza tym stworzono osobną serię G1-Killer z zielonymi akcentami. Okazuje się, że to nie koniec planów tajwańskiej firmy. Do jej oferty dołączy jeszcze jedna linia płyt głównych – przeznaczonych do overclockingu, ale tego najbardziej ekstremalnego.
więcej »Z lekkim poślizgiem w porównaniu do konkurencji firma EVGA zaprezentowała przygotowaną przez siebie płytę główną przeznaczoną dla procesorów Intel "Ivy Bridge", czy też po prostu opartą na chipsecie 7 generacji. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to zabawka dla amatorów. Dość powiedzieć, że płyta została wykonana w standardzie EATX.
więcej »- Fura, skóra i... klawiatura 4
- Coś prostego i aluminiowego - nowe obudowy Lian Li 3
- GeForce GTX 690 ustanawia nowy rekord w teście 3DMark 11 5
- Samsung ma problem z niebieską wersją Galaxy S III 11
- Biały zasilacz 1275 W z platynowym certyfikatem 14
- Na Computex 2012 zadebiutuje tablet o nieprzeciętnie dużej przekątnej 15
- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 32
- AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 29
- Nowe Flatrony z matrycami IPS 9
- Samsung Chromebook 2 - specyfikacja i cena już znane 4
- Piraci z Microsoftu? 25
- Opera trafi w ręce... Facebooka?! 41
- Energooszczędna nagrywarka DVD firmy Asus 21
- Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
- Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
- Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
- Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
- Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
- Nowe VAIO S13 i S15 3
- Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
- Sound Blaster z innej planety? 54
- Diablo III bije rekordy sprzedaży 97
- Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt 30
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 35
- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 32
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- Piraci z Microsoftu? 25
- APC – miniaturowy komputer z Androidem kosztujący 50 dolarów 25
- AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 29
- Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
- Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 11
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 35
- Arctic Accelero Extreme III już dostępny 18
- Blok wodny dla karty GeForce GTX 690 9
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 32
- Samsung ChromeBox - ChromeBook bez ekranu? 8
- Nvidia wydała sterowniki w wersji 301.42 WHQL 21
- Biały zasilacz 1275 W z platynowym certyfikatem 14
- Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
- Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
- Zasil swoją sieć z AirLive dzięki PoE-FSH8PW 0
- Klawiatura z dopalaczem - Tt eSports Knucker Pro-Gaming 0
- Kibicujesz naszym? Wyraź to pendrive’m! 0
- Ubierz się w DIABLO 0
- Komputronik.pl – przyjemny i innowacyjny 0
- Poczuj radość zwycięstwa w „Stefie Kibica” Agito.pl 0
- Dbaj o swój tablet ! 0
- ZyXEL NWA1121-N1 zwiększa zasięg WiFi 0
- Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
- Spam w kwietniu 2012 r. wg Kaspersky Lab 0
- AirLive G.DUO - Nadal Hitem! 2
- Pendrive USB 3.0 - szybki i tani 5
- Etui Cygnett Action Armband – iPhone na sportowo 0
- Nowe ultrabooki na naszym rynku 1
- Czym jeszcze zaskoczy nas klawiatura? 0
- Nietypowe słuchawki nauszne z dwoma mikrofonami
- LG prezentuje pogromcę ekranów Retina
- Stylowy aparat kompaktowy Pentax Optio LS465
- Nowy kompakt Casio Exilim EX-ZR300
- Malutki głośnik Bluetooth od Panasonic
- 7-calowa nawigacja Chinavasion z nagrywaniem trasy
- Matryce CMOS BSI 1/2,3 cala z nagrywaniem 4K
- Nowy adapter do aparatu Fujifilm FinePix X-Pro1
- Teleobiektyw Tokina do systemu Mikro 4/3
- 226744Picasa 3.9.136.1 2
- 211354Mozilla Firefox 12 3
- 208668Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
- 196332Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
- 160505AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
- 159501SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
- 2Modernizacja do max 800zł12:41 | marii900
- 3Jakie Gry pójdą na mojego kompa12:41 | Stona
- 13artefakty XFX HD 687012:41 | Heolix
- 3359AMD Radeon HD6000 Series - oficjalny temat12:40 | gienekot
- 0PC do okolo 600 funtow do Gier12:39 | sopel88
- 10Pomoc w wyborze SSD do laptopa12:38 | jacekowaty
- 39Euro 2012: Stadiony Nienawiści12:38 | Pulpit
- 7Netbook - Goclever i10212:38 | nuker44
- 3Monitor do gier - 900zl12:37 | jacekowaty
- 2Gdzie umieścić czujniki temperatur?12:37 | ladroncd
- 3359AMD Radeon HD6000 Series - oficjalny temat12:40 | gienekot
- 118Gry - Jestem w nałogu12:35 | jankooss
- 6014Jaką grę wybrać?12:34 | buhh69
- 7076World of Tanks12:31 | JustEvil
- 4336NVIDIA GeForce 6xx - Oficjalny temat12:24 | NCR
- 867Jestem GRACZEM i szukam najlepszej dla siebie myszki.12:22 | cichaczek
- 6215Spis polecanych myszek i podkładek dla graczy - dyskusja12:19 | Zas
- 11128Diablo 3 - oficjalny temat12:15 | Tares
- 152Black Ice Project12:04 | meton
- 4096Opinie na temat sprzedających i kupujących na forum12:02 | Gobli












