Z nieoficjalnych doniesień wynika, że firma Galaxy chce na nich montować procesory Atom N230 (1,6 GHz, 45 nm), którym towarzyszyć mają chipsety Intel 945GC, z mostkiem południowym ICH7. Skoro w rolę chipsetu wciela się układy 945GC to oznacza, że płyty mają mieć zintegrowane kontrolery grafiki - Intel GMA950.
Dodatkowo na płytach tych będzie po jednym slocie PCI Express x16 i po pieć slotów PCI. Na tylnym panelu we/wy producent umieszcza:
- Jeden port sieciowy (RJ-45)
- Wyjścia dźwięku (7.1)
- Cztery porty USB
- Wyjście obrazu (D-Sub/VGA)
- Port COM
- Dwa porty PS/2
Sugerowana cena detaliczna ma wynosić 100 dolarów, choć można przypuszczać, że płyty (przynajmniej początkowo) nie będą dostępne dla odbiorców indywidualnych, a raczej dla odbiorców związanych z przemysłem. Nic nie jest jeszcze pewne, bo taka konstrukcja mogłaby służyć jako bardzo oszczędny, pełnowartościowy serwer domowy.
więcej »









