• Wszystkie publikacje
  • Aktualności
  • Artykuły
  • Dyskusje na forum
  • Pliki do pobrania
    • O nas
    • Redakcja
    • Reklama
    • Kontakt
    • English
    • Kanały RSS
    • Pomoc
    • Regulamin
  • Artykuły
  • Aktualności
  • Pliki
  • Tagi
  • Konkursy
  • Forum
  • Personalizuj
Zarejestruj się   |  Zapomniałem hasła
  • Wszędzie
  • Artykuły
  • Aktualności
  • Pliki
  • Firmy
DźwiękWydarzeniaZestawy komputeroweTechnologieInne
Drukarki i skaneryUrządzenia wskazująceOprogramowanieGryMultimedia i gadżety
Obudowy i zasilaczeChłodzenieSerwery i sieciKomputery przenośneMonitory i projektory
Karty graficznePłyty główneProcesoryPamięciNapędy dyskowe i optyczne
Tagi
Strona główna»Tagi
Wyświetl: Najnowsze | Najpopularniejsze | Najczęściej komentowane | Alfabetycznie
w produkcji
film
7 (1)   beta (1)   far cry 2 (1)   gameplay (1)   kodek (1)   max payne (1)   muzyka (1)   trailer (1)   windows (1)   windows media player (1)   zwiastun (1)  
Publikacji na stronę
1
Skandal! Windows 7 zablokuje niezależne kodeki. A łyżka na to...
Piotr Gontarczyk | 05.04.2009 | 10744 odsłony | 38 komentarzy

Ile nienawiści do Microsoftu może wywołać idiotyczna plotka? W mijającym tygodniu przez wiele serwisów internetowych przelała się strasząca tytułami informacja o tym, że opracowywany przez Microsoft system operacyjny Windows 7 nie będzie pozwalał korzystać z zewnętrznych dekoderów strumieni obrazu i dźwięku (na przykład ffdshow, CoreAVC, XviD, DivX, i wielu innych).

Wnioski takie wyciągnięto na podstawie problemów z działaniem takich dekoderów w dwóch kompilacjach testowych systemu Windows 7. Dodatkowo niemożliwym okazało się obejście ustawień priorytetów dla dekoderów (systemowe miały najwyższy).

Powstało wiele teorii spiskowych, wśród których najpopularniejszą stała się ta, mówiąca o zamiarach Microsoftu "wykoszenia" twórców niezależnych kodeków. W efekcie wielu już zacierało łapki na myśl o oczywistych procesach sądowych.

Z własnych źródeł dowiedzieliśmy się, że firma Microsoft nie zamierza opisywanych blokad wprowadzać. Jako że Windows 7 nie został jeszcze ukończony, trudno na razie jednoznacznie stwierdzić, czy wbudowane dekodery nie będą faktycznie miały najwyższego priorytetu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że może to dotyczyć tylko programów Windows Media Player oraz Windows Media Center.

Microsoft rozważa możliwość przygotowania tych aplikacji tak, aby w pierwszej kolejności sięgały po dekodery systemowe. Powód jest jeden i w dodatku bardzo sensowny. Domyślne skonfigurowanie systemu w ten sposób ochroni najmniej doświadczonych użytkowników systemu Windows przed skutkami ewnetualnego bałaganu w zainstalowanych kodekach.

Nic z tego nie będzie dotyczyć niezależnych aplikacji multimedialnych, takich jak na przykład Media Player Classic (Home Cinema), Winamp, KMPlayer, i innych.

Najważniejsze jest jednak to, że cała afera wybuchła wokół kompilacji, której poszukiwacze teorii spiskowych oraz krzykacze w ogóle nie powinni mieć.

więcej »
Tagi: 7, beta, film, kodek, muzyka, w produkcji, windows, windows media player
Pięć nowych filmów z Far Cry 2
Piotr Gontarczyk | 20.09.2008 | 8271 odsłon | 29 komentarzy

Serwis GameTrailers.com udostępnił pięć nowych filmów, na których możemy zobaczyć jak gra Far Cry 2 prezentuje się w praktyce. Na filmach pokazano fragmenty paru misji wykonywach o różnych porach dnia. Zmienność pór dnia ma spore znaczenie, jeśli chodzi o sposoby osiągnięcia określonych celów.

Filmy dostępne są w formatach Windows Media Video, QuickTime oraz Flash, zarówno w niskiej, jak i w wysokiej rozdzielczości. Pięć filmów przedstawia rozgrywkę o różnych porach dnia: o świcie, po południu, przy zachodzie słońca, wieczorem, i w nocy.

Filmy można obejrzeć lub pobrać ze strony internetowej serwisu GameTrailers.com.

więcej »
Tagi: far cry 2, film, gameplay, trailer, w produkcji, zwiastun
Zobaczcie zwiastun filmu na podstawie gry Max Payne!
Krzysztof Marcinkiewicz | 14.07.2008 | 5271 odsłon | 17 komentarzy

O filmowej adaptacji przygód gliniarza Maxa Payne'a mówiło się od dawna. Prace nad nim posuwają się gwałtowanie do przodu. Zdecydowano się na publikację pierwszego zwiastuna pokazującego sceny z filmu. Światowa premiera kinowa nastąpić ma 17 października tego roku, zaś do polskich kin Max Payne trafi tydzień później czyli już 24 października dzięki firmie Imperial Cinepix.

W tytułowej roli wystąpił Mark Wahlberg (znany chociażby z Włoskiej Roboty, Planety Małp, Zdarzenia, czy też Infiltracji w reżyserii Martina Scorsese). Oprócz niego w filmie występuje Mila Kunis w roli Mony Sax, zaś w Jasona Colvina wcielił się Chris O'Donnell (Robin z filmów Batman Forever oraz Batman & Robin). Fabuła ma nawiązywać do wydarzeń z gier, ale nie wiadomo jeszcze w jak wielkim stopniu.

Za kamerą stanął John Moore, który zrobił już takie filmy jak Za Linią Wrogą (pełna akcji i eksplozji opowieść o pilocie zestrzelonym nad Bośnią, który musi uciec przed ścigającymi go żołnierzami), a także współczesną wersję horroru Omen. Biorąc pod uwagę efekty specjalne, które mogliśmy zobaczyć w Za Linią Wroga można oczekiwać, że ekranizacja Maxa Payne'a będzie obfita w bullet-time'y wykorzystane w grze. Jakkolwiek trzeba zaznaczyć, że obecnie emitowany w polskich kinach film Wanted. Ścigani z Agenliną Jolie i Morganem Freemanem pod kątem efektów specjalnych i bullet-time'u poprzeczkę stawia bardzo wysoko. Kto odpowiada za scenariusz filmu Max Payne? Tutaj mamy dobre wiadomości - Shawn Ryan, czyli człowiek, który ma na swoim koncie wiele skryptów do policyjnych seriali - zarówno tych pozytywnych jak Nash Bridges, a także tych mrocznych jak The Shield - Świat Gliniarzy. Warto dodać, że Ryan napisał także kilka odcinków The Unit.

Przygotowaliśmy dla Was zwiastun, a także dwa zdjęcia, które mają promować film. Czekamy na Wasze komentarze na temat trailera!

więcej »
Tagi: film, max payne, w produkcji
Publikacji na stronę
1
Aktualności
  • Najnowsze
  • Popularne
  • Najwyżej oceniane
Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt
Mały może dużo. 15
  • Biały zasilacz 1275 W z platynowym certyfikatem 2
  • Na Computex 2012 zadebiutuje tablet o nieprzeciętnie dużej przekątnej 8
  • Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 26
  • AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 23
  • Nowe Flatrony z matrycami IPS 9
  • Samsung Chromebook 2 - specyfikacja i cena już znane 3
  • Piraci z Microsoftu? 16
  • Opera trafi w ręce... Facebooka?! 39
  • Energooszczędna nagrywarka DVD firmy Asus 20
  • Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
  • Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
  • Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 34
  • 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
  • Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
  • Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
  • 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
  • Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
  • 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
  • Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
  • Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
  • Nowe VAIO S13 i S15 3
  • Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
  • Sound Blaster z innej planety? 54
  • Diablo III bije rekordy sprzedaży 97
  • Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
  • Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 34
  • Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
  • APC – miniaturowy komputer z Androidem kosztujący 50 dolarów 25
  • GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
  • W przyszłym roku pół miliarda ludzi będzie korzystać z systemu Windows 8? 61
  • Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
  • AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 23
  • Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
  • Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
  • Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 34
  • Arctic Accelero Extreme III już dostępny 18
  • Blok wodny dla karty GeForce GTX 690 9
  • GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
  • Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
  • Samsung ChromeBox - ChromeBook bez ekranu? 8
  • Nvidia wydała sterowniki w wersji 301.42 WHQL 21
  • Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 26
  • Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt 15
  • Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
  • Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
  • Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
  • 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
  • Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
Więcej aktualności
Informacje prasowe
  • Ubierz się w DIABLO 0
  • Komputronik.pl – przyjemny i innowacyjny 0
  • Poczuj radość zwycięstwa w „Stefie Kibica” Agito.pl 0
  • Dbaj o swój tablet ! 0
  • ZyXEL NWA1121-N1 zwiększa zasięg WiFi 0
  • Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
  • Spam w kwietniu 2012 r. wg Kaspersky Lab 0
  • AirLive G.DUO - Nadal Hitem! 2
  • Pendrive USB 3.0 - szybki i tani 5
  • Etui Cygnett Action Armband – iPhone na sportowo 0
  • Nowe ultrabooki na naszym rynku 1
  • Czym jeszcze zaskoczy nas klawiatura? 0
  • Agito.pl - duże monitory LCD najpopularniejsze 0
  • Znani goście na wernisażu Jana Lebensteina 1
  • Monster ma brzmienie, o którym myślał artysta 2
Więcej informacji prasowych
AGDLab.pl
Szybkowar Tefal Clipso Modulo 2 – test
Obecnie, gdy tyle się mówi o zdrowym odżywianiu, rynek oferuje coraz więcej ciekawych rozwiązań pozwalających przygotowywać wartościowe, pożywne i różnorodne posiłki.
  • Nietypowe słuchawki nauszne z dwoma mikrofonami
  • LG prezentuje pogromcę ekranów Retina
  • Stylowy aparat kompaktowy Pentax Optio LS465
  • Nowy kompakt Casio Exilim EX-ZR300
  • Malutki głośnik Bluetooth od Panasonic
  • 7-calowa nawigacja Chinavasion z nagrywaniem trasy
  • Matryce CMOS BSI 1/2,3 cala z nagrywaniem 4K
  • Nowy adapter do aparatu Fujifilm FinePix X-Pro1
  • Teleobiektyw Tokina do systemu Mikro 4/3
Gry online
Pliki
  • Najnowsze
  • Popularne
  • Najwyżej oceniane
Pobrań
  • 578
    Wise Disk Cleaner Spolszczenie 7.33 0
  • 609
    Wise Registry Cleaner Spolszczenie 7.25 0
  • 9291
    Free Download Manager 3.9 build 1249 0
  • 38321
    Wise Registry Cleaner Free 7.25 0
  • 2326
    McAfee Labs Stinger 10.2.0.654 0
  • 5229
    TDSSKiller 2.7.38.0 0
Pobrań
  • 226720
    Picasa 3.9.136.1 2
  • 211229
    Mozilla Firefox 12 3
  • 208635
    Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
  • 196087
    Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
  • 160479
    AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
  • 159485
    SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
Pobrań
  • 9291
    Free Download Manager 3.9 build 1249 0
  • 2326
    McAfee Labs Stinger 10.2.0.654 0
  • 5229
    TDSSKiller 2.7.38.0 0
  • 9525
    Notepad++ 6.1.3 0
  • 531
    MKVToolnix 5.6.0 0
  • 4021
    WinRAR 4.20 beta 3 0
Więcej plików
Forum
  • Najnowsze
  • Popularne
Ilość odpowiedzi
  • 25600
    Anime - temat ogólny00:07 | misticzx
  • 59
    Głośniki 2.0/2.1 do 200 zł, 10 m2, muzyka00:07 | Kiciunio
  • 12
    Kartę graficzną +/- 700zł00:07 | sula
  • 16
    Pewna choroba00:06 | Zigu17
  • 12
    Pc do Diablo300:06 | marcin_kg
  • 637
    FAQ: APU FUSION (Llano & Bobcat) A-series, E-series Zacate, C-series Ontario00:04 | victor89
  • 2
    [Zamienię] Karte graficzną HD 5830 z chłodzeniem gigabyte na 6870 za mojo dopłato00:04 | bogdan8a
  • 1
    galaxy 551 android 2.3.6 z qwerty na cos innego00:04 | jirajamgo
  • 11
    Ramy pod chipset Z77 - mobo Asrock Z77 Extreme 400:04 | ketton
  • 0
    Komputer do grania, nagrywania, montowania.00:03 | Rotek123
Ilość odpowiedzi
  • 25600
    Anime - temat ogólny00:07 | misticzx
  • 637
    FAQ: APU FUSION (Llano & Bobcat) A-series, E-series Zacate, C-series Ontario00:04 | victor89
  • 6077
    League of Legends [LoL]00:01 | HoZar
  • 864
    Jestem GRACZEM i szukam najlepszej dla siebie myszki.00:00 | wLO11
  • 11092
    Diablo 3 - oficjalny temat23:59 | ✡ DiablO ✡
  • 7060
    World of Tanks23:51 | #Marian
  • 30993
    Battlefield 323:43 | snoopher
  • 2407
    Lista polecanych wentylatorów23:41 | jacekowaty
  • 28807
    Prezentujemy swoje maszynki.23:39 | Tenshi
  • 116
    I5-2500k vs FX-610023:34 | adonim
Przejdź do forum
Podręczna baza firm
  • Serwis komputerowy
  • Sklep komputerowy
  • Hosting
  • Odzyskiwanie danych
  • Dostawcy internetu
  • Projektowanie stron
Lokalizator firm i usług
Szukana fraza
Lokalizacja
dodaj firmę wyróżnij się w zumi wyznacz trasę
Facebook
  • Aktualności
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najczęściej komentowane
    • Alfabetycznie
  • Artykuły
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najczęściej komentowane
    • Alfabetycznie
  • Pliki
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najwyżej oceniane
    • Alfabetycznie
  • Forum dyskusyjne
    • Najnowsze wypowiedzi
    • Twoje ostatnie wypowiedzi
    • Prywatne wiadomości
    • Lista użytkowników
    • Szukaj na forum
  • Informacje
    • O nas
    • Redakcja
    • Reklama
    • Kontakt
    • English
    • Pomoc
Copyright 2002-2012 Grupa Onet.pl SA, PCLab.pl Kopiowanie treści (w tym zdjęć) bez pisemnego zezwolenia zabronione.