• Wszystkie publikacje
  • Aktualności
  • Artykuły
  • Dyskusje na forum
  • Pliki do pobrania
    • O nas
    • Redakcja
    • Reklama
    • Kontakt
    • English
    • Kanały RSS
    • Pomoc
    • Regulamin
  • Artykuły
  • Aktualności
  • Pliki
  • Tagi
  • Konkursy
  • Forum
  • Personalizuj
Zarejestruj się   |  Zapomniałem hasła
  • Wszędzie
  • Artykuły
  • Aktualności
  • Pliki
  • Firmy
DźwiękWydarzeniaZestawy komputeroweTechnologieInne
Drukarki i skaneryUrządzenia wskazująceOprogramowanieGryMultimedia i gadżety
Obudowy i zasilaczeChłodzenieSerwery i sieciKomputery przenośneMonitory i projektory
Karty graficznePłyty główneProcesoryPamięciNapędy dyskowe i optyczne
Tagi
Strona główna»Tagi
Wyświetl: Najnowsze | Najpopularniejsze | Najczęściej komentowane | Alfabetycznie
procesor
technologia
14 nm (1)   22 nm (2)   3-d tri-gate (1)   3d vision (1)   48 rdzeni (1)   anaphase (1)   asus (1)   broadwell (1)   chipset (2)   cpu (8)   geforce (1)   gpu (1)   grafen (1)   haswell (1)   hybrid memory cube (1)   ibm (1)   idf (1)   intel (7)   interfejs (1)   ivy bridge (2)   karta graficzna (1)   konferencja (1)   krzem (1)   micron (1)   nvidia (2)   oprogramowanie (1)   pamięć (2)   płyta główna (2)   program (1)   ram (1)   sram (1)   targi (1)   tegra (1)   tranzystor (1)   tri-gate (1)   turbo core (1)   turbo unlocker (1)   układ scalony (1)   usb (1)  
Publikacji na stronę
1
Czy to już koniec krzemowych "scalaków"? IBM już mówi o częstotliwości 1 THz
Piotr Gontarczyk | 09.02.2010 | 50074 odsłony | 89 komentarzy
Firma IBM zaprezentowała pierwszy, wyprodukowany z grafenu tranzystor, który może pracować z częstotliwością aż 100 GHz. Producent już zdołał wyprodukować wafle grafenowe o przekątnej 4 cali, na których można wyprodukować układy nawet do 1000 razy bardziej wydajne niż w przypadku ich krzemowych odpowiedników. więcej »
Tagi: grafen, ibm, krzem, procesor, technologia, układ scalony
Intel już czyni przymiarki do 14-nanometrowych procesorów!
Piotr Gontarczyk | 06.12.2011 | 9672 odsłony | 81 komentarzy

Pierwsze układy już mają. Firma Intel poinformowała o tym, że zakończyła testy pierwszych układów, wyprodukowanych w wymiarze technologicznym 14 nanometrów. Proces ten producent zamierza wykorzystać do masowej produkcji procesorów o nazwie kodowej "Broadwell", które powinny pojawić się najpóźniej w 2014 roku.

więcej »
Tagi: 14 nm, broadwell, cpu, haswell, intel, ivy bridge, procesor, technologia
Intel: pierwsze dostawy 48-rdzeniowych procesorów, już niebawem
Piotr Gontarczyk | 08.04.2010 | 10495 odsłon | 40 komentarzy
Eksperymentalne próbki już gotowe. Firma Intel poinformowała, że jeszcze przed końcem drugiego kwartału, a więc przed lipcem, będzie gotowa by uruchomić dostawy próbek eksperymentalnych nowej generacji wielordzeniowych procesorów. Mowa o układach 48-rdzeniowych, które Intel już ma wyprodukowane.

 

więcej »
Tagi: 48 rdzeni, cpu, intel, procesor, technologia
Tranzystory niebawem też będą w 3D. Intel oficjalnie zapowiada 3-D Tri-Gate
Piotr Gontarczyk | 04.05.2011 | 45181 odsłon | 35 komentarzy
Firma Intel ogłosiła dziś, jak twierdzi, znaczący przełom w ewolucji tranzystora. Po raz pierwszy tranzystory korzystające z trójwymiarowej struktury będa podstawowym budulcem produktów wprowadzonych do masowej produkcji. Nowe tranzystory 3-D Tri-Gate, o których świat usłyszał po raz pierwszy w 2002 roku, będą podstawą do produkcji w 22 nanometrowym procesie produkcyjnym procesorów o nazwie kodowej "Ivy Bridge". więcej »
Tagi: 22 nm, 3-d tri-gate, cpu, intel, ivy bridge, procesor, technologia, tranzystor, tri-gate
Technologia Intela, która ma zwiększać wydajność aplikacji jednowątkowych
Piotr Gontarczyk | 15.05.2010 | 36878 odsłon | 31 komentarzy
W trakcie imprezy Research@Intel Europe (Bruksela), badacze z europejskiego oddziału Intel Labs zaprezentowali nową technologię, która może zwiększać wydajność procesorów obsługujących starsze oprogramowanie. Technologia o nazwie „Anaphase” została opracowana w barcelońskim laboratorium Intela. więcej »
Tagi: anaphase, cpu, intel, oprogramowanie, procesor, program, technologia
NVIDIA "Kepler" - pierwsza prezentacja już za trzy dni?
Piotr Gontarczyk | 06.01.2012 | 3498 odsłon | 27 komentarzy

NVIDIA poinformowała o konferencji prasowej, która odbędzie się w poniedziałek 9 stycznia 2012, podczas międzynarodowych targów Consumer Electronics Show (CES) i będzie transmitowana na żywo online.

więcej »
Tagi: 3d vision, cpu, geforce, gpu, karta graficzna, konferencja, nvidia, procesor, targi, technologia, tegra
IDF: Intel chwali się pierwszymi na świecie 22-nanometrowymi układami scalonymi
Piotr Gontarczyk | 22.09.2009 | 4584 odsłony | 23 komentarze
W trakcie Intel Developer Forum szef Intela, Paul Otellini, zaprezentował wafel krzemowy z pierwszymi na świecie działającymi układami scalonymi, produkowanymi w wymiarze technologicznym 22 nm.

Nowe układy mają zapoczątkować trzecią generację technologii tranzystorowej z metalową bramką oraz izolatorem o wysokiej stałej dielektrycznej (high-k). Intel ma na swoim koncie 22-nanometrowe układy logiczne oraz pamięci SRAM.

Pamięci SRAM używa się jako obwodów testowych, aby zademonstrować działanie technologii, wydajność procesu oraz niezawodność układów scalonych, przed przystąpieniem do projektowania procesorów i innych układów logicznych, które będą wykorzystywały dany proces produkcyjny.

Komórki SRAM o powierzchni 0,108 i 0,092 mikrona kwadratowego tworzą macierz złożoną z 346 milionów bitów. Komórki o powierzchni 0,108 mikrona kwadratowego są zoptymalizowane pod kątem pracy niskonapięciowej. Komórki o powierzchni 0,092 mikrona kwadratowego są zoptymalizowane pod kątem wysokiej gęstości.

Są to najmniejsze dotychczas zgłoszone komórki SRAM w działających obwodach. Układ testowy zawiera 2,9 miliarda tranzystorów o gęstości około dwukrotnie większej niż w poprzedniej generacji 32 nm na powierzchni rozmiaru paznokcia.

Obwody 22 nm są kształtowane z wykorzystaniem narzędzia do kontroli ekspozycji za pomocą światła o długości fali 193 nm.

W przyszłym roku firma Intel chce wprowadzić na rynek pierwsze mikroprocesory x86, produkowane w wymiarze technologicznym 32 nm.

więcej »
Tagi: 22 nm, intel, pamięć, procesor, sram, technologia
"Turbo CORE" nie tylko w najnowszych procesorach AMD!
Piotr Gontarczyk | 19.04.2010 | 12695 odsłon | 20 komentarzy
ASUS szykuje własną odpowiedź na nową technologię od AMD. Już w przyszłym tygodniu firma AMD oficjalnie zaprezentuje nowe, sześciordzeniowe procesory Phenom II X6. Wraz z nimi producent wprowadzi nową technologię, Turbo CORE, która automatycznie podkręca rdzenie CPU, gdy uruchamiane aplikacje nie są wielowątkowe lub nie obciążają ich w dużym stopniu. więcej »
Tagi: asus, chipset, cpu, płyta główna, procesor, technologia, turbo core, turbo unlocker
NVIDIA ostro atakuje Intela i oskarża o blokowanie nowego interfejsu
Piotr Gontarczyk | 02.11.2009 | 3881 odsłon | 18 komentarzy
NVIDIA z pewnością nie ma ostatnio powodów do sympatii wobec Intela. Podobnie zresztą, jak AMD, której działalność miała być ograniczana przez "niebieskich", co miałyby potwierdzać kolejne kary. W ostatnich miesiącach atmosfera między Intelem a NVIDIĄ wciąż się rozgrzewa. W tle batalii prawnych o rynek chipsetów, z którego Intel NVIDIĘ skutecznie wypchnął, czas na interfejs USB 3.0.

Rzecznik NVIDII, Brian Burke, na pytanie redakcji TG Daily o doniesienia o tym, że Intel odkłada na 2011 rok wprowadzenie obsługi USB 3.0 do swoich chipsetów, odpowiedział, że firma ta nie mając konkurencji na rynku chipsetów uznała, że innowacje w ramach interfejsu USB nie są potrzebne. Nie ma już nikogo (konkurencji), kto wprowadziłby go i niejako popchnął Intela do udzielenia odpowiedzi, w postaci własnego produktu.

Z wypowiedzi wynika też, że posiadacze najnowszych procesorów Core i5 i Core i7 nie mogą kupić płyty głównej z chipsetem innego producenta niż sam Intel. Jeżeli ktoś chce mieć w komputerze kontroler USB 3.0, to przez działania Intela zmuszony jest do dodatkowych wydatków na oddzielne karty rozszerzeń.

Wygląda więc na to, że nowy interfejs pozostanie drogą rzadkością, przynajmniej do czasu, gdy Intel zmieni zdanie. Oczywiście gdyby firma nie opóźniała wprowadzenia USB 3.0 do swoich chipsetów, to niekoniecznie musiałoby od razu oznaczać, że zainteresowanie nim mocno by wzrosło. To jednak pozostanie wielką niewiadomą, przynajmniej jeszcze przez ponad rok.

Nie jest też jeszcze pewne, co z interfejsem USB 3.0 pocznie firma AMD. Tutaj też konkurencja w postaci NVIDII jest znikoma, gdyż firma ta, w wyniku sporów prawnych z Intelem była zmuszona do wstrzymania wszystkich prac nad chipsetami. Dotyczy to też układów dla procesorów AMD.

więcej »
Tagi: chipset, cpu, intel, interfejs, nvidia, płyta główna, procesor, technologia, usb
Hybrydowe kostki pamięci i inne technologie, czyli koniec IDF 2011
Piotr Gontarczyk | 16.09.2011 | 6617 odsłon | 11 komentarzy

Justin Rattner, główny dyrektor ds. technologii w firmie Intel, ogłosił podczas konferencji Intel Developer Forum, że rozwój techniki komputerowej ulega przyspieszeniu. Jako przykłady podał wpływ wielordzeniowego przetwarzania danych na masowy rynek oraz postępy w przetwarzaniu danych w ekstremalnej skali.

więcej »
Tagi: cpu, hybrid memory cube, idf, intel, micron, pamięć, procesor, ram, technologia
Publikacji na stronę
1
Aktualności
  • Najnowsze
  • Popularne
  • Najwyżej oceniane
Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt
Mały może dużo. 16
  • Biały zasilacz 1275 W z platynowym certyfikatem 6
  • Na Computex 2012 zadebiutuje tablet o nieprzeciętnie dużej przekątnej 11
  • Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 28
  • AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 24
  • Nowe Flatrony z matrycami IPS 9
  • Samsung Chromebook 2 - specyfikacja i cena już znane 3
  • Piraci z Microsoftu? 17
  • Opera trafi w ręce... Facebooka?! 39
  • Energooszczędna nagrywarka DVD firmy Asus 20
  • Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
  • Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
  • Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 34
  • 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
  • Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
  • Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
  • 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
  • 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
  • Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
  • Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
  • Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
  • Nowe VAIO S13 i S15 3
  • Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
  • Sound Blaster z innej planety? 54
  • Diablo III bije rekordy sprzedaży 97
  • Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
  • Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 34
  • Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
  • APC – miniaturowy komputer z Androidem kosztujący 50 dolarów 25
  • GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
  • Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 28
  • W przyszłym roku pół miliarda ludzi będzie korzystać z systemu Windows 8? 61
  • AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 24
  • Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
  • Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
  • Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 34
  • Arctic Accelero Extreme III już dostępny 18
  • Blok wodny dla karty GeForce GTX 690 9
  • GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
  • Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
  • Samsung ChromeBox - ChromeBook bez ekranu? 8
  • Nvidia wydała sterowniki w wersji 301.42 WHQL 21
  • Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 28
  • Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt 16
  • Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
  • Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
  • Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
  • 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
  • Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
Więcej aktualności
Informacje prasowe
  • Ubierz się w DIABLO 0
  • Komputronik.pl – przyjemny i innowacyjny 0
  • Poczuj radość zwycięstwa w „Stefie Kibica” Agito.pl 0
  • Dbaj o swój tablet ! 0
  • ZyXEL NWA1121-N1 zwiększa zasięg WiFi 0
  • Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
  • Spam w kwietniu 2012 r. wg Kaspersky Lab 0
  • AirLive G.DUO - Nadal Hitem! 2
  • Pendrive USB 3.0 - szybki i tani 5
  • Etui Cygnett Action Armband – iPhone na sportowo 0
  • Nowe ultrabooki na naszym rynku 1
  • Czym jeszcze zaskoczy nas klawiatura? 0
  • Agito.pl - duże monitory LCD najpopularniejsze 0
  • Znani goście na wernisażu Jana Lebensteina 1
  • Monster ma brzmienie, o którym myślał artysta 2
Więcej informacji prasowych
AGDLab.pl
Szybkowar Tefal Clipso Modulo 2 – test
Obecnie, gdy tyle się mówi o zdrowym odżywianiu, rynek oferuje coraz więcej ciekawych rozwiązań pozwalających przygotowywać wartościowe, pożywne i różnorodne posiłki.
  • Nietypowe słuchawki nauszne z dwoma mikrofonami
  • LG prezentuje pogromcę ekranów Retina
  • Stylowy aparat kompaktowy Pentax Optio LS465
  • Nowy kompakt Casio Exilim EX-ZR300
  • Malutki głośnik Bluetooth od Panasonic
  • 7-calowa nawigacja Chinavasion z nagrywaniem trasy
  • Matryce CMOS BSI 1/2,3 cala z nagrywaniem 4K
  • Nowy adapter do aparatu Fujifilm FinePix X-Pro1
  • Teleobiektyw Tokina do systemu Mikro 4/3
Gry online
Pliki
  • Najnowsze
  • Popularne
  • Najwyżej oceniane
Pobrań
  • 578
    Wise Disk Cleaner Spolszczenie 7.33 0
  • 609
    Wise Registry Cleaner Spolszczenie 7.25 0
  • 9291
    Free Download Manager 3.9 build 1249 0
  • 38322
    Wise Registry Cleaner Free 7.25 0
  • 2327
    McAfee Labs Stinger 10.2.0.654 0
  • 5230
    TDSSKiller 2.7.38.0 0
Pobrań
  • 226722
    Picasa 3.9.136.1 2
  • 211234
    Mozilla Firefox 12 3
  • 208639
    Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
  • 196106
    Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
  • 160481
    AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
  • 159487
    SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
Pobrań
  • 9291
    Free Download Manager 3.9 build 1249 0
  • 2327
    McAfee Labs Stinger 10.2.0.654 0
  • 5230
    TDSSKiller 2.7.38.0 0
  • 9526
    Notepad++ 6.1.3 0
  • 531
    MKVToolnix 5.6.0 0
  • 4028
    WinRAR 4.20 beta 3 0
Więcej plików
Forum
  • Najnowsze
  • Popularne
Ilość odpowiedzi
  • 25
    Ile za takie coś kaski :)02:06 | grzegorzo
  • 7064
    World of Tanks02:05 | mett7
  • 1
    Extra coolery! Nówki!02:04 | slawkow
  • 15
    Euro 2012: Stadiony Nienawiści02:01 | bielas
  • 0
    Gdzie umieścić czujniki temperatur?01:56 | ladroncd
  • 9
    Szukam chyba telefonu -wifi skype01:55 | xadrian
  • 1
    GTX 295 brak obrazu01:54 | malakian5
  • 29
    Moze jakis regulamin dla modów ?01:47 | =-Mav-=
  • 0
    i5 2005k box01:45 | guderian
  • 13
    Tablet, jaki najtańszy01:45 | xadrian
Ilość odpowiedzi
  • 7064
    World of Tanks02:05 | mett7
  • 11106
    Diablo 3 - oficjalny temat01:43 | Starh
  • 28811
    Prezentujemy swoje maszynki.01:29 | Grom23
  • 4330
    NVIDIA GeForce 6xx - Oficjalny temat01:16 | Blackwhite
  • 806
    Max Payne 301:01 | S!N
  • 115
    Sesja letnia 201200:53 | Push-up3k
  • 6011
    Jaką grę wybrać?00:40 | Akozz
  • 373
    Microsoft pracuje nad następcą Xbpxa36000:21 | kapus
  • 25601
    Anime - temat ogólny00:08 | Starh
  • 2408
    Lista polecanych wentylatorów00:08 | kw1
Przejdź do forum
Podręczna baza firm
  • Serwis komputerowy
  • Sklep komputerowy
  • Hosting
  • Odzyskiwanie danych
  • Dostawcy internetu
  • Projektowanie stron
Lokalizator firm i usług
Szukana fraza
Lokalizacja
dodaj firmę wyróżnij się w zumi wyznacz trasę
Facebook
  • Aktualności
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najczęściej komentowane
    • Alfabetycznie
  • Artykuły
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najczęściej komentowane
    • Alfabetycznie
  • Pliki
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najwyżej oceniane
    • Alfabetycznie
  • Forum dyskusyjne
    • Najnowsze wypowiedzi
    • Twoje ostatnie wypowiedzi
    • Prywatne wiadomości
    • Lista użytkowników
    • Szukaj na forum
  • Informacje
    • O nas
    • Redakcja
    • Reklama
    • Kontakt
    • English
    • Pomoc
Copyright 2002-2012 Grupa Onet.pl SA, PCLab.pl Kopiowanie treści (w tym zdjęć) bez pisemnego zezwolenia zabronione.