• Wszystkie publikacje
  • Aktualności
  • Artykuły
  • Dyskusje na forum
  • Pliki do pobrania
    • O nas
    • Redakcja
    • Reklama
    • Kontakt
    • English
    • Kanały RSS
    • Pomoc
    • Regulamin
  • Artykuły
  • Aktualności
  • Pliki
  • Tagi
  • Konkursy
  • Forum
  • Personalizuj
Zarejestruj się   |  Zapomniałem hasła
  • Wszędzie
  • Artykuły
  • Aktualności
  • Pliki
  • Firmy
DźwiękWydarzeniaZestawy komputeroweTechnologieInne
Drukarki i skaneryUrządzenia wskazująceOprogramowanieGryMultimedia i gadżety
Obudowy i zasilaczeChłodzenieSerwery i sieciKomputery przenośneMonitory i projektory
Karty graficznePłyty główneProcesoryPamięciNapędy dyskowe i optyczne
Tagi
Strona główna»Tagi
Wyświetl: Najnowsze | Najpopularniejsze | Najczęściej komentowane | Alfabetycznie
oprogramowanie
piractwo
aktywacja (1)   bittorrent (1)   biznes (1)   bsa (2)   bungie (1)   chiny (2)   epic games (1)   esa (1)   europa (1)   film (1)   gog (1)   gry (2)   internet (2)   kradzież (1)   microsoft (4)   muzyka (1)   nvidia (1)   office (1)   oga (1)   p2m (1)   p2p (1)   pakiet biurowy (1)   pirat (5)   policja (1)   polska (2)   prawo (2)   protest (1)   przestępstwa (1)   ranking (1)   reddit (1)   sąd (1)   sopa (1)   statystyka (2)   system operacyjny (1)   torrent (1)   udostępnianie (2)   wideo (1)   wikipedia (1)   windows (3)   www (1)   zabezpieczenia (1)  
Publikacji na stronę
1
Polska szóstym krajem, pod względem skali piractwa w sieci
Piotr Gontarczyk | 26.11.2008 | 9531 odsłon | 152 komentarze

My być z Polska, my kraść, i zawsze mieć wymówki. Na szczęście nie przodujemy pod względem piractwa, ale nasza pozycja powodem do dumy też nie jest. Przeciętny pirat twierdzi, że kradnie bo w sklepach jest drogo, albo że jest biednym studentem. Pirata stać na "wypasiony" komputer, ale na parę gier już nie. Pirat zazwyczaj nie kradnie z salonów samochodów, na które go nie stać. Przeciętny pirat nie ukradnie droższego piwa, ale kupi tańsze, albo wcale. Gdy nie stać go na nową grę, nie kupi później, gdy będzie tańsza. Po prostu ukradnie, ściągając z internetu.

Na piractwo, w wielu krajach (na przykład w Polsce) panuje nie tylko ciche przyzwolenie, ale nawet wciąż utrzymuje się pogląd, że legalność to frajerstwo.

Polscy użytkownicy internetu bardzo chętnie udostępniają pirackie pliki do ściągnięcia w sieciach P2P - wynika z „Raportu na temat gospodarki czarnorynkowej" przygotowanego przez firmę Symantec. Polska zajęła 6. miejsce w światowym rankingu ilości udostępnianych plików (5% wszystkich udostępnień), wyprzedzając takie kraje, jak: Francja, Szwecja, Holandia i Australia. Przed Polską znalazły się: USA (19%), Wielka Brytania (7%), Kanada (6%), Hiszpania (5%) oraz Brazylia (5%).

„Nasz raport wskazuje, że wysoki poziom piractwa w sieci może być zależny nie tylko od dochodów użytkowników, ale przede wszystkim od szybkości Internetu i liczby użytkowników do niego podłączonych" - powiedział Piotr Chrobot, Country Manager w firmie Symantec Polska - „Zaskakujące może się wydawać odległe miejsce Chin, które posiadają jedną z największych liczb internautów z szerokopasmowym dostępem, a zajęły dopiero 34 pozycję. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że w wielu krajach wciąż większą popularnością cieszą się pirackie programy sprzedawane na fizycznych nośnikach CD/DVD. W Polsce internauci najwidoczniej wolą korzystać ze stale rosnącej przepustowości łącz do ściągania aplikacji na własny komputer".

Najczęściej udostępnianą aplikacją są gry na komputery PC, które stanowią aż 49% wszystkich nielegalnych programów w sieci BitTorrent. Gdyby oszacować wartość wszystkich nielegalnych gier w tej sieci P2P w okresie trzech miesięcy, to wyniosłaby ona ponad 8 milionów dolarów. Duży wkład w upowszechnianiu pirackich gier mają także polscy użytkownicy. Aż 8% wszystkich udostępnianych plików z grami PC pochodzi z Polski, co daje nam drugie miejsce na świecie! Na pierwszym miejscu znalazły się Stany (14%), na trzecim Brazylia (7%).

Firma Symantec obserwowała sieć BitTorrent oraz transfer pirackimi plikami w okresie trzech miesięcy - od lipca do września 2008 roku.

więcej »
Tagi: kradzież, oprogramowanie, piractwo, pirat, ranking
BSA: Polska wśród najgorzej ocenianych krajów Europy
Piotr Gontarczyk | 11.09.2011 | 6243 odsłony | 90 komentarzy

Piractwo ma się dobrze. Z najnowszego raportu stowarzyszenia BSA (Business Software Alliance), zajmującego się między innymi walką z komputerowym piractwem wynika to, że w Polska, Hiszpania oraz Czechy zajmują w Europie niechlubne, najwyższe pozycje w rankingu krajów, w których najczęściej korzysta się z nielegalnych kopii oprogramowania.

więcej »
Tagi: bsa, europa, oprogramowanie, piractwo, pirat, polska, statystyka
"Postaw na oryginał" - druga edycja kampanii antypirackiej firmy Microsoft
Piotr Gontarczyk | 17.11.2008 | 5789 odsłon | 73 komentarze
„Postaw na oryginał" to hasło drugiej edycji kampanii „Play Fair" promującej legalne oprogramowanie zainicjowanej przez Microsoft. W tym roku firma promuje ideę oryginalności poprzez wspieranie kreatywnych pomysłów. Kampania potrwa od 13 listopada do 15 lutego 2009 roku.

W ramach kampanii promującej oryginalne produkty, firma Microsoft oferuje swoim klientom system Windows XP w cenie od 329 zł brutto. Jest to ostatnia szansa na zakup tego popularnego systemu operacyjnego. Dla osób które zakupią promocyjny pakiet Microsoft przygotował konkurs, w którym uczestnicy mogą wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej www.oryginalnywindows.pl, podać kod promocyjny z zakupionego pudełka i napisać  „dlaczego stawiasz na oryginały".

Partnerem kampanii „Play Fair" realizowanej przez Microsoft jest firma Samsung. Patronat medialny nad kampanią „Play Fair" objął Onet.pl.

W ramach kampanii został uruchomiony program „playfairPRO", którego celem jest realizowanie oryginalnych, autorskich pomysłów oraz promowanie postawy „fair". Szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

Używanie oryginalnego oprogramowania przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Bezpłatne aktualizacje systemu, dodatki oraz wsparcie instalacyjne to główne korzyści posiadania oryginalnego Windowsa.

więcej »
Tagi: microsoft, oprogramowanie, piractwo, windows
Ubisoft planuje wdrożenie zabezpieczeń, przy których DRM jest nadzwyczaj przyjazny dla użytkownika
Agnieszka Serafinowicz | 28.01.2010 | 5311 odsłon | 72 komentarze

Doskonale znana w branży gier firma Ubisoft wprowadzi niebawem nowe zabezpieczenia antypirackie. Wiadomo na pewno, że nowe rozwiązanie nie będzie miało nic wspólnego z dotychczas stosowanymi przez różne koncerny zabezpieczeniami DRM. Zgodnie ze słowami Bena Kuchery z serwisu ArsTechnica, pomysł na piractwo gier ma być "znacznie gorszy od czegokolwiek, co do tej pory widzieliśmy". 

więcej »
Tagi: gry, internet, oprogramowanie, piractwo, zabezpieczenia
18 stycznia czeka nas największy protest w historii internetu?
Piotr Gontarczyk | 15.01.2012 | 91349 odsłon | 67 komentarzy

Nasilają się protesty przeciwko nowemu prawu, które ma rzekomo działać antypiracko. Mowa oczywiście o głośnym pakiecie SOPA. Już niebawem ruszy fala protestów właścicieli stron internetowych, ale nie tylko. Jednocześnie pojawiło się stanowisko firmy Nvidia, w sprawie SOPA.

więcej »
Tagi: bungie, epic games, esa, gog, gry, internet, nvidia, oprogramowanie, piractwo, prawo, protest, reddit, sopa, wikipedia, www
Mechanik samochodowy też może być piratem
Piotr Gontarczyk | 14.12.2011 | 3240 odsłon | 43 komentarze

W dniach 8 i 9 grudnia lubelscy i radzyńscy policjanci przeprowadzili kontrolę legalności oprogramowania w jednym z warsztatów samochodowych w Lublinie i Radzyniu Podlaskim.

więcej »
Tagi: oprogramowanie, piractwo, pirat, policja, polska, prawo
Windows 7 – edycja 10-in-1
Agnieszka Serafinowicz | 02.12.2009 | 7142 odsłony | 40 komentarzy

Pojawiła się nowa wersja najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu w edycji 10-in-1 Ultimate Steve Ballmer Signature. Wersja oczywiście piracka.  Postarano się o nią w Chinach, jest do nabycia w południowo - wschodniej  prowincji Guangdong w aglomeracji  Shenzhen.

Piracka wersja 10-in-1 Ultimate Steve Ballmer Signature jest nielegalną kopią Windows 7 RTM Ultimate Steve Ballmer Signature, która była limitowaną edycją rozprowadzaną przez Microsoft w dniu światowej premiery najnowszego systemu tej firmy (22 października 2009).

więcej »
Tagi: chiny, microsoft, oprogramowanie, piractwo, windows
Polscy piraci w odwrocie? Zanotowano minimalny, ale jednak spadek
Piotr Gontarczyk | 12.05.2009 | 3389 odsłon | 38 komentarzy
Ilość pirackiego oprogramowania zainstalowanego w komputerach osobistych w Polsce w roku 2008 spadła o 1% w porównaniu do roku 2007, kształtując się na poziomie 56%. Szkody poniesione przez producentów oprogramowania w Polsce wyniosły 648 mln dolarów, co oznacza 12% wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Powyższe dane wynikają z tegorocznego raportu na temat skali piractwa komputerowego na świecie, publikowanego już po raz szósty przez Business Software Alliance, międzynarodową organizację zajmującą się promowaniem bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z oprogramowania. Badanie objęło 110 państw i zostało przeprowadzone przez IDC, wiodącą, niezależną firmę badawczą rynku IT.

Wśród 27 krajów Unii Europejskiej Polska uplasowała się na 4 pozycji od końca. Krajami o wyższej skali piractwa są jedynie Grecja 57%, Rumunia 66% oraz Bułgaria 68%. Pod względem szkód producentów oprogramowania Polska znalazła się na 6 miejscu. W Unii Europejskiej większe szkody producenci oprogramowania ponieśli w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji.

Piractwo komputerowe ma negatywny wpływ nie tylko na dochody przemysłu komputerowego. Z innego badania IDC opublikowanego w styczniu 2008 roku wynika, że ograniczenie piractwa komputerowego w ciągu czterech kolejnych lat w Polsce przyczyniłoby się do wzmocnienia lokalnego sektora informatycznego, powstania blisko 2000 nowych, dobrze płatnych miejsc pracy, a także zasiliłoby polską gospodarkę kwotą prawie 2,68 mld złotych.

więcej »
Tagi: bsa, oprogramowanie, piractwo
Dwie firmy reklamowe i pirackie oprogramowanie o wartości prawie 200 000 złotych
Piotr Gontarczyk | 11.04.2011 | 4168 odsłon | 35 komentarzy
W dwóch firmach reklamowych w Strzelcach Opolskich policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wykryli i zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie o łącznej wartości 180 tysięcy złotych. więcej »
Tagi: biznes, oprogramowanie, piractwo
Udostępniali pliki przez P2M - grozi im 5 lat więzienia
Agnieszka Serafinowicz | 28.10.2009 | 4485 odsłon | 31 komentarzy
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KGP wspólnie z kolegami z Białegostoku namierzyli osoby nielegalnie rozpowszechniające pliki filmowe, muzyczne i z oprogramowaniem komputerowym w Internecie.
 
więcej »
Tagi: oprogramowanie, p2m, piractwo, przestępstwa, udostępnianie
Koniec Office Genuine Advantage. Weryfikacja legalności kopii pakietów Office nie jest już potrzebna
Piotr Gontarczyk | 20.12.2010 | 25803 odsłony | 30 komentarzy
Bez jakiegokolwiek rozgłosu, nawet bez zapowiedzi, firma Microsoft kilka dni temu zrezygnowała z programu OGA (Office Genuine Advantage), w ramach któremu pakiety biurowe Microsoft Office musiały przejść proces weryfikacji, mający na celu potwierdzenie legalności danej kopii. więcej »
Tagi: aktywacja, microsoft, office, oga, oprogramowanie, pakiet biurowy, piractwo
Pierwsze tak poważne zwycięstwo Microsoftu z piractwem w chińskich korporacjach
Piotr Gontarczyk | 25.04.2010 | 7344 odsłony | 30 komentarzy
Firma Microsoft po raz pierwszy wygrała w chińskim sądzie sprawę o używanie nielegalnych kopii oprogramowania, w jednej z chińskich korporacji. Dla giganta z Redmond to z pewnością okazja do świętowania, gdyż do tej pory korporacyjni piraci w Chinach czuli się praktycznie bezkarni. więcej »
Tagi: chiny, microsoft, oprogramowanie, piractwo, pirat, sąd, system operacyjny, windows
BitTorrent rośnie w siłę
Piotr Gontarczyk | 04.01.2011 | 24877 odsłon | 15 komentarzy
Wytwórnie muzyczne i filmowe z pewnością nie są zachwycone na wieść o najnowszych statystykach popularności protokołu BitTorrent. Z najnowszych analiz wynika, że miesięcznie z "torrentów" korzysta już ponad 100 000 000 ludzi na całym świecie. Dane te dotyczą użytkowników BitTorrent Mainline oraz uTorrent. więcej »
Tagi: bittorrent, film, muzyka, oprogramowanie, p2p, piractwo, pirat, statystyka, torrent, udostępnianie, wideo
Publikacji na stronę
1
Aktualności
  • Najnowsze
  • Popularne
  • Najwyżej oceniane
Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt
Mały może dużo. 16
  • Biały zasilacz 1275 W z platynowym certyfikatem 6
  • Na Computex 2012 zadebiutuje tablet o nieprzeciętnie dużej przekątnej 11
  • Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 28
  • AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 24
  • Nowe Flatrony z matrycami IPS 9
  • Samsung Chromebook 2 - specyfikacja i cena już znane 3
  • Piraci z Microsoftu? 17
  • Opera trafi w ręce... Facebooka?! 39
  • Energooszczędna nagrywarka DVD firmy Asus 20
  • Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
  • Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
  • Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 34
  • 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
  • Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
  • Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
  • 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
  • 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
  • Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
  • Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
  • Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
  • Nowe VAIO S13 i S15 3
  • Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
  • Sound Blaster z innej planety? 54
  • Diablo III bije rekordy sprzedaży 97
  • Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
  • Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 34
  • Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
  • APC – miniaturowy komputer z Androidem kosztujący 50 dolarów 25
  • GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
  • Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 28
  • W przyszłym roku pół miliarda ludzi będzie korzystać z systemu Windows 8? 61
  • AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 24
  • Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 11
  • Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
  • Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 34
  • Arctic Accelero Extreme III już dostępny 18
  • Blok wodny dla karty GeForce GTX 690 9
  • GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
  • Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
  • Samsung ChromeBox - ChromeBook bez ekranu? 8
  • Nvidia wydała sterowniki w wersji 301.42 WHQL 21
  • Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 28
  • Leap, czyli technologia rozpoznawania gestów, której Kinect nie dorasta do pięt 16
  • Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
  • Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
  • Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
  • 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
  • Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
Więcej aktualności
Informacje prasowe
  • Ubierz się w DIABLO 0
  • Komputronik.pl – przyjemny i innowacyjny 0
  • Poczuj radość zwycięstwa w „Stefie Kibica” Agito.pl 0
  • Dbaj o swój tablet ! 0
  • ZyXEL NWA1121-N1 zwiększa zasięg WiFi 0
  • Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
  • Spam w kwietniu 2012 r. wg Kaspersky Lab 0
  • AirLive G.DUO - Nadal Hitem! 2
  • Pendrive USB 3.0 - szybki i tani 5
  • Etui Cygnett Action Armband – iPhone na sportowo 0
  • Nowe ultrabooki na naszym rynku 1
  • Czym jeszcze zaskoczy nas klawiatura? 0
  • Agito.pl - duże monitory LCD najpopularniejsze 0
  • Znani goście na wernisażu Jana Lebensteina 1
  • Monster ma brzmienie, o którym myślał artysta 2
Więcej informacji prasowych
AGDLab.pl
Szybkowar Tefal Clipso Modulo 2 – test
Obecnie, gdy tyle się mówi o zdrowym odżywianiu, rynek oferuje coraz więcej ciekawych rozwiązań pozwalających przygotowywać wartościowe, pożywne i różnorodne posiłki.
  • Nietypowe słuchawki nauszne z dwoma mikrofonami
  • LG prezentuje pogromcę ekranów Retina
  • Stylowy aparat kompaktowy Pentax Optio LS465
  • Nowy kompakt Casio Exilim EX-ZR300
  • Malutki głośnik Bluetooth od Panasonic
  • 7-calowa nawigacja Chinavasion z nagrywaniem trasy
  • Matryce CMOS BSI 1/2,3 cala z nagrywaniem 4K
  • Nowy adapter do aparatu Fujifilm FinePix X-Pro1
  • Teleobiektyw Tokina do systemu Mikro 4/3
Gry online
Pliki
  • Najnowsze
  • Popularne
  • Najwyżej oceniane
Pobrań
  • 578
    Wise Disk Cleaner Spolszczenie 7.33 0
  • 609
    Wise Registry Cleaner Spolszczenie 7.25 0
  • 9291
    Free Download Manager 3.9 build 1249 0
  • 38322
    Wise Registry Cleaner Free 7.25 0
  • 2327
    McAfee Labs Stinger 10.2.0.654 0
  • 5230
    TDSSKiller 2.7.38.0 0
Pobrań
  • 226722
    Picasa 3.9.136.1 2
  • 211233
    Mozilla Firefox 12 3
  • 208639
    Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
  • 196105
    Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
  • 160481
    AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
  • 159487
    SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
Pobrań
  • 9291
    Free Download Manager 3.9 build 1249 0
  • 2327
    McAfee Labs Stinger 10.2.0.654 0
  • 5230
    TDSSKiller 2.7.38.0 0
  • 9526
    Notepad++ 6.1.3 0
  • 531
    MKVToolnix 5.6.0 0
  • 4028
    WinRAR 4.20 beta 3 0
Więcej plików
Forum
  • Najnowsze
  • Popularne
Ilość odpowiedzi
  • 0
    Gdzie umieścić czujniki temperatur?01:56 | ladroncd
  • 9
    Szukam chyba telefonu -wifi skype01:55 | xadrian
  • 1
    GTX 295 brak obrazu01:54 | malakian5
  • 7062
    World of Tanks01:52 | Gregorian-Elbląg
  • 29
    Moze jakis regulamin dla modów ?01:47 | =-Mav-=
  • 0
    i5 2005k box01:45 | guderian
  • 13
    Tablet, jaki najtańszy01:45 | xadrian
  • 6
    Odświeżanie 60hz i 75hz, a vsync.01:44 | malakian5
  • 11106
    Diablo 3 - oficjalny temat01:43 | Starh
  • 1
    Q6600 OC01:39 | Ashariel
Ilość odpowiedzi
  • 7062
    World of Tanks01:52 | Gregorian-Elbląg
  • 11106
    Diablo 3 - oficjalny temat01:43 | Starh
  • 28811
    Prezentujemy swoje maszynki.01:29 | Grom23
  • 4330
    NVIDIA GeForce 6xx - Oficjalny temat01:16 | Blackwhite
  • 806
    Max Payne 301:01 | S!N
  • 115
    Sesja letnia 201200:53 | Push-up3k
  • 6011
    Jaką grę wybrać?00:40 | Akozz
  • 373
    Microsoft pracuje nad następcą Xbpxa36000:21 | kapus
  • 25601
    Anime - temat ogólny00:08 | Starh
  • 2408
    Lista polecanych wentylatorów00:08 | kw1
Przejdź do forum
Podręczna baza firm
  • Serwis komputerowy
  • Sklep komputerowy
  • Hosting
  • Odzyskiwanie danych
  • Dostawcy internetu
  • Projektowanie stron
Lokalizator firm i usług
Szukana fraza
Lokalizacja
dodaj firmę wyróżnij się w zumi wyznacz trasę
Facebook
  • Aktualności
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najczęściej komentowane
    • Alfabetycznie
  • Artykuły
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najczęściej komentowane
    • Alfabetycznie
  • Pliki
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najwyżej oceniane
    • Alfabetycznie
  • Forum dyskusyjne
    • Najnowsze wypowiedzi
    • Twoje ostatnie wypowiedzi
    • Prywatne wiadomości
    • Lista użytkowników
    • Szukaj na forum
  • Informacje
    • O nas
    • Redakcja
    • Reklama
    • Kontakt
    • English
    • Pomoc
Copyright 2002-2012 Grupa Onet.pl SA, PCLab.pl Kopiowanie treści (w tym zdjęć) bez pisemnego zezwolenia zabronione.