Specyfikacja nowego komputera NVIDII przedstawia się następująco:
więcej »Zwycięzca jest poza zasięgiem wszelkiej konkurencji. Firma Rescuecom opublikowała swój najnowszy, coroczny ranking niezawodności komputerów osobistych, z podziałem na producentów. Ranking obejmuje producentów obecnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wygląda na to, że ubiegły rok przyniósł spore zmiany.
więcej »Konsole do gier przejdą do historii? Firma Nvidia zaprezentowała GeForce GRID, czyli platformę do gier w chmurze, dzięki której operatorzy serwisów oferujący gry jako usługę mogą strumieniować gry nowej generacji do praktycznie każdego urządzenia, bez opóźnień spotykanych w bieżących rozwiązaniach.
więcej »Atmosfera wokół giganta rynku procesorów grafiki dla dedykowanych kart graficznych zagęszcza się z godziny na godzinę. Z najnowszych doniesień wynika, że Intel z zamiarami przejęcia NVIDII może obejść się smakiem.
Równolegle do rozmów z Intelem NVIDIA prowadziła negocjacje z firmą Apple, czyli producentem znanych zestawów komputerowych i notebooków marki Mac, a także odtwarzaczy multimedialnych iPod i telefonów komórkowych iPhone.
Steve Jobs w wywiadzie dla telewizji NBC przyznał, że zawarte zostało porozumienie z szefem NVIDII, na mocy którego producent między innymi procesorów grafiki i układów logiki stanie sie częścią Apple. Dzięki przejęciu NVIDII producent komputerów typu Mac może spełnić swoje najważniejsze cele, a więc stać się producentem komputerów, samodzielnie produkującym wszystkie ich podzespoły.
Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami NVIDIA z firmą VIA utworzy nową spółkę, która będzie dla Apple dostarczać procesory x86 oraz kontrolery sieciowe i inne. Zbliżenie interesów firm NVIDIA i VIA było zauważalne już od ubiegłorocznych targów Computex.
W wyniku przejęcia NVIDIA ma szansę na spopularyzowanie swojej nowej platformy miniaturowych komputerów - ION. Apple pod koniec bieżącego roku ma zaprezentować komputery Mac Mini nowej generacji, oparte na platformie ION.
Koniecznie zajrzyj tutaj: http://pclab.pl/news36061.html
więcej »Bulldozer już na rynku. Choć wejście trudno zaliczyć do udanych, producenci zestawów komputerowych już zaczęli wprowadzać nowe procesory AMD do swojego asortymentu.
więcej »Twoja "zwykła obudowa" przy tym wymięka. Chcesz mieć "odjechany" i bardzo wydajny komputer do gier, a jednocześnie działać charytatywnie? Każdy ma teraz szansę, o ile wytrzęsie z portfela odpowiednią ilość pieniędzy.
Trwa właśnie aukcja komputera przygotowanego we współpracy firm: NVIDIA, Intel, ASUS, Crucial, Danger Den, Performance PCs, SilverStone, Smooth Creations, TigerDirect, Western Digital, Out Of The Box Mods. Wszystkie firmy są jednocześnie sponsorami.
Wystawiony na aukcji komputer wygląda jak mało który. Jest cały z przezroczystego akrylu, w całości świecącego od umieszczonych wewnątrz diod. Najważniejsze podzespoły, takie jak procesor, chipset, dwuprocesorowe karty graficzne wpięte są w system chłodzenia cieczą.
więcej »Tani, miniaturowy komputer Raspberry Pi już niebawem będzie dostępny. Zapowiedziany pierwszy raz w maju ubiegłego roku, Raspberry Pi oficjalnie pojawi się 20 lutego, a więc za niewiele ponad tydzień.
więcej »Raptem kilka dni temu pojawiła się informacja o tym, że NVIDIA przygotowuje chipsety dla procesorów Intel Atom, a już okazuje się, że słowo ciałem się stało. Serwis Anandtech zaprezentował nową platformę NVIDII - Ion. Przygotowano nawet prototypowego nettopa.
Zaprezentowany miniaturowy komputer oparto na dwurdzeniowym Atomie, wspomaganym przez specjalnie do niego dostosowanych chipset NVIDIA MCP79, ze zintegrowanym procesorem grafiki.
Układ generujący grafikę to GeForce 9400M oferujący pełną obsługę interfejsu programowania DirectX 10. W prototypowym komputerze umieszczono też slot pamięci RAM typu DDR3-1333, kontroler dźwięku HD Audio 7.1 (z możliwością odtwarzania strumieni ośmiokanałowych LPCM przez port HDMI!), kontroler sieci przewodowych 1 Gb/s, sześć portów USB, port Serial ATA, dwa porty eSATA, a także wyjścia obrazu: analogowe D-Sub i cyfrowe DVI i HDMI.
W komputerze można zainstalować dysk twardy 2,5", a na nim system operacyjny Windows Vista. Całość bez problemów radzi sobie z odtwarzaniem filmów w rozdzielczości Full HD (1080p). Obciążenie procesora wynosi wtedy niecałe 30%.
Jeżeli do zestawu dorzucimy dysk SSD to uzyskać możemy całkiem wydajną platformę do pracy, a także do słuchania muzyki, czy oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości. Znacznie szybszy niż GMA950 Intela procesor grafiki GeForce 9400M, w połączeniu z dwurdzeniowym Atomem może wystarczyć też dla niezbyt wymagających graczy.
Platforma NVIDIA Ion wygląda bardzo obiecująco, przede wszystkim ze względu na jej wydajność, a także małe wymiary. Można zatem spodziewać się, że niebawem zobaczymy netbooki z procesorami Atom i chipsetami NVIDII.
więcej »Czy po latach prezentowania możliwości ogniw DMFC coś się wreszcie ruszy? Na targach CES 2009 firma Toshiba, w szklanej gablocie, wystawiła swoje najnowsze dzieło - zasilany ogniwem paliwowym minikomputer. Nowy produkt wygląda trochę jak wyjęty z kart przyszłości.
Nowe dzieło Toshiby to dwuczęściowa konstrukcja, z małym monitorem, i miniaturową klawiaturą bezprzewodową. Komputer na razie zapowiadany jest jako stacjonarna przeglądarka internetowa.
Oba elementy zestawu zasilane są nowatorskim ogniwem paliwowym, w którym źródłem energii jest czysty metanol (alkohol metylowy). Według producenta komputer z takim zasilaniem może pracować nawet przez tydzień! Metanol można potem oczywiście uzupełniać.
Zaprezentowany komputer działał pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows XP, ale gdy produkt ten wejdzie na rynek, być może zastąpi go Windows 7. Niestety specyfikacja komputera nie jest znana.
Warto wiedzieć, że ogniwa DMFC mogą zasilać urządzenia o stosunkowo niskim poborze energii. Tego typu ogniwa działają za to długo, i zajmują bardzo mało miejsca. Kilka lat temu, gdy opracowano prototypy uznano, że będą one idealnym źródłem prądu dla komputerów i odtwarzaczy przenośnych, a także dla wszelkiego rodzaju telefonów komórkowych.
Nie wiadomo jeszcze, kiedy Toshiba mogłaby uruchomić masową produkcję nowych komputerów. Ogniwa paliwowe zasilane metanolem (DMFC) znane są co prawda od lat, ale wciąż pozostają niedostępne dla szerszych mas.
więcej »- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 23
- AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 16
- Nowe Flatrony z matrycami IPS 7
- Samsung Chromebook 2 - specyfikacja i cena już znane 2
- Piraci z Microsoftu? 11
- Energooszczędna nagrywarka DVD firmy Asus 20
- Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 7
- Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 33
- 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
- Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
- Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Sound Blaster z innej planety? 54
- Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 45
- Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
- Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
- Nowe VAIO S13 i S15 3
- 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 21
- Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
- Sound Blaster z innej planety? 54
- Diablo III bije rekordy sprzedaży 97
- Manta PowerTab MID07 – rzut oka 22
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 33
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- APC – miniaturowy komputer z Androidem kosztujący 50 dolarów 25
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- W przyszłym roku pół miliarda ludzi będzie korzystać z systemu Windows 8? 61
- AMD FX-8150 podkręcony do niemal 9 GHz 16
- Nowe Flatrony z matrycami IPS 7
- Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 7
- Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 33
- Arctic Accelero Extreme III już dostępny 18
- Blok wodny dla karty GeForce GTX 690 9
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- Samsung ChromeBox - ChromeBook bez ekranu? 8
- Nvidia wydała sterowniki w wersji 301.42 WHQL 21
- Ponad 0,5 kW tylko dla karty graficznej! 23
- Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
- Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
- Manta PowerTab MID07 – rzut oka 22
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Ubierz się w DIABLO 0
- Komputronik.pl – przyjemny i innowacyjny 0
- Poczuj radość zwycięstwa w „Stefie Kibica” Agito.pl 0
- Dbaj o swój tablet ! 0
- ZyXEL NWA1121-N1 zwiększa zasięg WiFi 0
- Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
- Spam w kwietniu 2012 r. wg Kaspersky Lab 0
- AirLive G.DUO - Nadal Hitem! 2
- Pendrive USB 3.0 - szybki i tani 5
- Etui Cygnett Action Armband – iPhone na sportowo 0
- Nowe ultrabooki na naszym rynku 1
- Czym jeszcze zaskoczy nas klawiatura? 0
- Agito.pl - duże monitory LCD najpopularniejsze 0
- Znani goście na wernisażu Jana Lebensteina 1
- Monster ma brzmienie, o którym myślał artysta 2
- Nietypowe słuchawki nauszne z dwoma mikrofonami
- LG prezentuje pogromcę ekranów Retina
- Stylowy aparat kompaktowy Pentax Optio LS465
- Nowy kompakt Casio Exilim EX-ZR300
- Malutki głośnik Bluetooth od Panasonic
- 7-calowa nawigacja Chinavasion z nagrywaniem trasy
- Matryce CMOS BSI 1/2,3 cala z nagrywaniem 4K
- Nowy adapter do aparatu Fujifilm FinePix X-Pro1
- Teleobiektyw Tokina do systemu Mikro 4/3
- 226712Picasa 3.9.136.1 2
- 211142Mozilla Firefox 12 3
- 208617Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
- 195933Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
- 160477AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
- 159481SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
- 11Komputer AMD do 2200 zł21:00 | Sostrato
- 15Którym kurierem wysłać paczkę?21:00 | Blue1990
- 11058Diablo 3 - oficjalny temat20:59 | aY227
- 0Wymiana procesora20:58 | Nomcio
- 1Odświeżanie 60hz i 75hz, a vsync.20:58 | twrzkb
- 0Wyswietlacz do Acer n30020:58 | Amadex
- 6Opinie na temat routera Linksys E200020:57 | Blue1990
- 3Liceum vs Technikum20:57 | rocky1995
- 1Java zmienna lokalna w case20:57 | ..::DAN::..
- 1Pewna choroba20:56 | kosa1906
- 11058Diablo 3 - oficjalny temat20:59 | aY227
- 4328NVIDIA GeForce 6xx - Oficjalny temat20:54 | FoQs
- 445Polecane słuchawki douszne / dokanałowe20:52 | cichaczek
- 304Afera wokół TV Trwam20:49 | Return of Gordon Lameman
- 28799Prezentujemy swoje maszynki.20:48 | Pawel12
- 3275WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy20:46 | yojo2
- 7052World of Tanks20:42 | stanleytbg
- 4032Targowisko20:41 | bako
- 806Max Payne 320:33 | Zas
- 2675Rozmowy o moddingu, LC itp.20:33 | Kaktuch

























