• Wszystkie publikacje
  • Aktualności
  • Artykuły
  • Dyskusje na forum
  • Pliki do pobrania
    • O nas
    • Redakcja
    • Reklama
    • Kontakt
    • English
    • Kanały RSS
    • Pomoc
    • Regulamin
  • Artykuły
  • Aktualności
  • Pliki
  • Tagi
  • Konkursy
  • Forum
  • Personalizuj
Zarejestruj się   |  Zapomniałem hasła
  • Wszędzie
  • Artykuły
  • Aktualności
  • Pliki
  • Firmy
DźwiękWydarzeniaZestawy komputeroweTechnologieInne
Drukarki i skaneryUrządzenia wskazująceOprogramowanieGryMultimedia i gadżety
Obudowy i zasilaczeChłodzenieSerwery i sieciKomputery przenośneMonitory i projektory
Karty graficznePłyty główneProcesoryPamięciNapędy dyskowe i optyczne
Tagi
Strona główna»Tagi
Wyświetl: Najnowsze | Najpopularniejsze | Najczęściej komentowane | Alfabetycznie
elpida
2 gigabity (1)   25 nm (1)   2gb (1)   30 nm (1)   4 gb (1)   40 nm (1)   50 nm (1)   blade (1)   corsair (2)   ddr2 (2)   ddr3 (7)   dominator gt (1)   dram (6)   edj1104bbse (1)   gddr3 (1)   gddr5 (3)   hitachi (1)   hyper (3)   japonia (1)   jedec (1)   micron (1)   mobilne (1)   nec (1)   niskonapięciowe (1)   ocz (1)   pamięci (2)   pamięć (7)   promos (1)   ram (7)   rynek (1)   sdram (1)   wada (1)   winbond (1)  
Publikacji na stronę
1
Elpida ma już własny, 7-gigahercowy układ pamięci typu GDDR5
Piotr Gontarczyk | 24.06.2010 | 4179 odsłon | 35 komentarzy
Firma Elpida z dumą ogłosiła zakończenie prac nad swoim nowym układem pamięci, przeznaczonym dla kart graficznych. Opracowywany w Niemczech (Munich Design Center), a konkretnie w Monachium 2-gigabitowy układ typu GDDR5 może pracować z efektywną częstotliwością do 7 GHz. więcej »
Tagi: dram, elpida, gddr5, pamięć, ram
Upada ostatni producent układów DRAM w Japonii. Trzeci na świecie
Piotr Gontarczyk | 28.02.2012 | 56132 odsłony | 25 komentarzy

Coraz mniej konkurencji. Wczoraj wniosek o uznanie bankructwa złożyła firma Elpida Memory - ostatni producent układów pamięci DRAM w Japonii i trzeci na świecie, pod względem udziału w rynku. Według ekspertów, w tym z banków i firm analitycznych, mamy do czynienia z największym bankructwem japońskiej firmy z branży przemysłowej.

więcej »
Tagi: dram, elpida, hitachi, japonia, nec, pamięć, ram, rynek
Zakończono prace nad najmniejszymi, 2-gigabitowymi układami DDR3
Piotr Gontarczyk | 09.10.2009 | 4545 odsłon | 20 komentarzy
Japońska Elpida Memory, jeden z producentów układów pamięci DRAM (Dynamic Random Access Memory), ogłosiła zakończenie prac nad najmniejszą na świecie, wysokowydajną i energooszczędną kością DDR3 SDRAM o pojemności 2 Gb.

Nowy 2-gigabitowy układ wyprodukowano w wymiarze technologicznym 40 nm osiągając o 44% większy uzysk z każdego wafla krzemowego, w porównaniu do kości DDR3 produkowanych w wymiarze 50 nm. W przypadku układów pracujących z prędkością 1,6 Gb/s, uzysk z każdego wafla wynosi 100% (brak egzemplarzy niesprawnych).

W porównaniu do 50-nanometrowych kości pamięci, nowe rozwiązanie wymaga natężęnia prądu o 2/3 mniejszego, pracuje z napięciami 1,2 i 1,35 V, podobnie jak ze standardowym dla DDR3 1,5 V, zmniejszając jednocześnie pobór energii o maksymalnie 45%.

Elpida pierwsze dostawy nowych układów zacznie dostarczać w listopadzie. Start produkcji masowej zaplanowano na grudzień.

więcej »
Tagi: ddr3, dram, elpida, pamięć, sdram
Elpida zaprezentowała niskonapięciowe, mobilne pamięci DDR2 4 Gb
Grzegorz Pietrzak | 08.04.2011 | 4094 odsłony | 12 komentarzy
Elpida zaprezentowała niskonapięciowe, mobilne pamięci RAM typu DDR2 o pojemności 4 Gb, wykonane w 30-nanometrowym procesie technologicznym. Pamięci zasilane są napięciem 1,2 V; zapewniają transfer danych rzędu 1066 Mb/s przy poborze mocy niższym o około 30%, w porównaniu z obecnie stosowanymi rozwiązaniami. więcej »
Tagi: 30 nm, 4 gb, elpida, mobilne, niskonapięciowe, pamięci
Elpida zapowiada swój pierwszy układ pamięci typu GDDR5
Piotr Gontarczyk | 20.11.2009 | 2471 odsłon | 12 komentarzy
Japońska firma Elpida poinformowała o zakończeniu prac nad swoim pierwszym układem pamięci RAM typu GDDR5. Po uzyskaniu licencji od swojego konkurenta, Qimondy, producent opracował kość GDDR5 oznaczoną kodowo EDW1032BABG.

Układ ten to kość 1 Gb GDDR5 z dwoma konfiguracjami wejścia/wyjścia (x32 oraz x16) i osiąga wydajność 6 Gb/s.

Nowość przeznaczona jest do montażu na kartach graficznych, w konsolach do gier, a także w urządzeniach HPC (High Performance Computing). Pierwsze próbki do odbiorców będą dostarczane od przyszłego miesiąca. Masowa produkcja ma ruszyć w drugim kwartale przyszłego roku.

Wszystko wskazuje na to, że 1-gigabitowe układy GDDR5 od Elpidy produkowane będą w fabryce firmy Winbond, w Taichung na Tajwanie.

więcej »
Tagi: elpida, gddr5, pamięć
Elpida rozpoczyna sprzedaż 25-nanometrowych kości pamięci
Eryk Napierała | 02.08.2011 | 4382 odsłony | 11 komentarzy

Elpida Memory – japońska firma zajmująca się produkcją pamięci DRAM – ogłosiła rynkową dostępność kości DDR3 wykonanych w procesie technologicznym 25 nanometrów. Głównym ulepszeniem w porównaniu do poprzedniej generacji układów jest mniejsze zużycie energii.

więcej »
Tagi: 25 nm, ddr3, dram, elpida
Corsair wznawia sprzedaż Dominatorów GT
Mateusz Brzostek | 27.07.2009 | 2603 odsłony | 9 komentarzy
więcej »
Tagi: corsair, ddr3, dominator gt, elpida, hyper, ram
Następny producent wstrzymuje sprzedaż modułów pamięci RAM z układami Elpida Hyper
Piotr Gontarczyk | 12.07.2009 | 4096 odsłon | 8 komentarzy

Trzy dni temu informowaliśmy o zaprzestaniu sprzedaży niektórych modułów pamięci RAM przez firmę Corsair. To nie jedyny producent, który najwyraźniej chce uniknąć problemów mających wynikać z wad w produkowanych przez firmę Elpida układów DDR3 serii Hyper.

Firma OCZ także podjęła decyzję o wstrzymaniu dostaw modułów pamięci RAM typu DDR3 serii Blade, do produkcji których wykorzystywano felerne kości.

Z oświadczenia firmy OCZ wynika, że nie zarejestrowano wzrostu reklamacji potencjalnie wadliwych modułów, ale i tak zdecydowano o podjęciu działania prewencyjnego. Wstrzymano także produkcję modułów z układami Hyper, które zastępowane są innymi.

Podobnie jak w przypadku poprzednika, firma OCZ zapewnia, że ewentualne przypadki problemów z modułami wyposażonymi w układy Hyper podlegają tym samym warunkom gwarancji, co pozostałe. 

więcej »
Tagi: blade, ddr3, dram, elpida, hyper, ocz, pamięć, ram, wada
Jeszcze więcej pamięci w netbookach. Już niedługo
Eryk Napierała | 29.07.2010 | 2814 odsłon | 7 komentarzy

Japońska firma Elpida, jeden z ważniejszych producentów pamięci półprzewodnikowych, zapowiedziała produkcję kości DDR2 o pojemności 2 gigabitów. Umożliwi to zwiększenie pojemności modułów RAM, szczególnie stosowanych w komputerach przenośnych opartych na platformie Intel Atom, czy rozwiązaniach VIA lub ARM, gdyż tam właśnie wykorzystywany jest jeszcze stary typ pamięci.

więcej »
Tagi: 2 gigabity, 2gb, 40 nm, 50 nm, ddr2, elpida, micron
Corsair wstrzymuje sprzedaż modułów pamięci RAM z układami Elpida Hyper. Wykryto wady
Piotr Gontarczyk | 09.07.2009 | 3533 odsłony | 5 komentarzy
Firma Corsair poinformowała, że wycofuje ze sprzedaży pięć modeli modułów pamięci RAM typu DDR3, do produkcji których używano układów Elpida serii Hyper.

W wyniku wielu zgłoszeń od klientów, głównie przez fora dyskusyjne firma przeprowadziła testy we własnych laboratoriach. Według producenta mała część układów może być wadliwa, choć nawet niewielka skala problemu jest nie do zaakceptowania.

Dlatego też do czasu wyeliminowania problemu wymienione poniżej modele nie będą sprzedawane przez firmę Corsair:

  • TW3X4G1600C6GTF (1600 MHz, 6-6-6-18)
  • TR3X6G1866C7GTF (1866 MHz, 7-8-7-20)
  • TR3X6G2000C8GTF (2000 MHz, 8-8-8-24)
  • TR3X3G2000C7GTF (2000 MHz, 7-8-7-20)
  • TR3X6G2000C7GTF (2000 MHz, 7-8-7-20)

Corsair zapewnia, że każdy nabywca wadliwego egzemplarza może skorzystać ze standardowych warunków gwarancji, w celu wymiany produktu.

Te same (potencjalnie wadliwe) układy Elpida Hyper wykorzystują także inni producenci, ale do tej pory nie wiadomo o ewentualnych reakcjach na problem.

więcej »
Tagi: corsair, ddr3, elpida, hyper, pamięć, ram
Elpida zapowiada bardziej energooszczędne układy DDR3
Piotr Gontarczyk | 15.07.2008 | 2369 odsłon | 5 komentarzy

Producenci układów DRAM co prawda szybko uzyskali akceptację JEDEC, umożliwiającą im produkowanie układów typu DDR3, ale jak dotąd większość modułów taktowanych zegarami powyżej 1600 MHz musi być zasilana napięciem powyżej standardowego 1,5 V.

Wykorzystując wymiar technologiczny 65 nm firma Elpida już we wrześniu rozpocznie masową produkcję układów DDR3, taktowanych zegarem 2 GHz (efektywnie), których zasilanie mieści się w ustalonym standardzie - 1,5 V.

Układy 1 Gb DRAM mają oznaczenie kodowe EDJ1104BBSE i mogą pracować też z zegarem taktującym na poziomie 1600 MHz, przy zasilaniu wynoszącym 1,35 V.

więcej »
Tagi: ddr3, dram, edj1104bbse, elpida, jedec
Elpida - szybkie chipy DDR2
Piotr Bulski | 28.09.2007 | 1252 odsłony | 3 komentarze
Japońska Elpida poinformowała o opracowaniu pierwszych układów pamięci DDR2 o pojemności 2 Gb i szybkości 1066 MHz. Zdaniem producenta pamięci są one o 30 proc. szybsze od obecnych chipów DDR2 800 MHz i zużywają o 20 proc. mniej energii w porównaniu do poprzednich 2-gigabitowych produktów DDR2 Elpidy.

Nowości mają pojawić się na rynku w dwóch wersjach opisywanych symbolami "EDE2104ABSE" i "EDE2108ABSE". Pierwsze próbki produktów pokażą się w przyszłym miesiącu, a firma planuje, że masową produkcję układów rozpocznie jeszcze w tym roku.

Zdaniem Elpidy, właściwości nowych 2-gigabitowych pamięci DDR2, zarówno związane ze zmniejszonym zużyciem energii, ale i lepszą charakterystyka termiczną sprawiają, że produkty będą mogły sprawdzić się np. jako składniki 8-gigabajtowych modułów kierowanych dla serwerów. Producent widzi też je w modułach o pojemności 4 GB skierowanych dla notebooków, ale i w pamięciach typu SODIMM, kierowanych dla komputerów przenośnych.

Poniżej fotografia nowych układów.

więcej »
Tagi: ddr2, elpida, pamięci, ram
Elpida rezerwuje produkcję pamięci GDDR3, GDDR5 i DDR3 u dwóch nowych partnerów
Piotr Gontarczyk | 11.11.2009 | 2271 odsłon | 1 komentarz

Aktywność firmy Elpida w ostatnich dniach była nadzwyczaj wysoka. Podpisano bowiem dwie ważne umowy z ProMOS Technology oraz z Winbond Electronics.

Współpraca pomiędzy Elpidą a nowymi partnerami na przede wszystkim umożliwić jej nawiązanie silniejszej rywalizacji z konkurentami, na rynku układów pamięci typu DRAM.

Na mocy umów Elpida przekaże nowym partnerom licencje na technologie związane z układami DRAM, ci w zamian przeznaczą część swoich mocy produkcyjnych na produkcję, dla niej na wyłączność. Obaj nowi partnerzy Elipdy, Winbond i ProMOS, mają swoje fabryki w mieście Taichung, na Tajwanie.

Winbond ma dla Elpidy produkować kości GDDR3 oraz GDDR5, z których korzystają karty graficzne od AMD i od NVIDII. ProMOS natomiast ma produkować układy typu DDR3, stosowane głównie do produkcji modułów pamięci RAM.

W obu przypadkach produkcja ma ruszyć pod koniec bieżącego roku. Elpida pierwsze żniwa zbierze w pierwszej połowie przyszłego roku.

więcej »
Tagi: ddr3, elpida, gddr3, gddr5, pamięć, promos, ram, winbond
Publikacji na stronę
1
Aktualności
  • Najnowsze
  • Popularne
  • Najwyżej oceniane
Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem
Wtyczkom mówimy nie, Flashowi – tak! 40
  • Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
  • 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
  • Sound Blaster z innej planety? 50
  • Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
  • Diablo III bije rekordy sprzedaży 96
  • Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
  • Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
  • Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
  • Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
  • GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
  • Nowe VAIO S13 i S15 3
  • W przyszłym roku pół miliarda ludzi będzie korzystać z systemu Windows 8? 59
  • 23-calowa Regza Toshiby z "Ivy Bridge" 7
  • Nowy Galaxy Tab z czterordzeniowym procesorem 15
  • Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
  • Windows 8, czyli żonglowanie interfejsami użytkownika 50
  • 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
  • Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 40
  • Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
  • Nowe VAIO S13 i S15 3
  • Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
  • Sound Blaster z innej planety? 50
  • Diablo III bije rekordy sprzedaży 96
  • Manta PowerTab MID07 – rzut oka 22
  • V-Sync w Keplerze powoduje mikroprzycięcia. Poprawka w przyszłym miesiącu 43
  • Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
  • Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
  • Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
  • APC – miniaturowy komputer z Androidem kosztujący 50 dolarów 25
  • GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
  • Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
  • Arctic Accelero Extreme III już dostępny 18
  • Blok wodny dla karty GeForce GTX 690 9
  • GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
  • Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
  • V-Sync w Keplerze powoduje mikroprzycięcia. Poprawka w przyszłym miesiącu 43
  • Samsung ChromeBox - ChromeBook bez ekranu? 8
  • Nvidia wydała sterowniki w wersji 301.42 WHQL 21
  • Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
  • Windows 8, czyli żonglowanie interfejsami użytkownika 50
  • Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
  • Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
  • Manta PowerTab MID07 – rzut oka 22
  • 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
  • Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
  • Sound Blaster z innej planety? 50
  • Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
  • Nie masz Mango? Nic nie pobierzesz ze sklepu Marketplace 24
Więcej aktualności
Informacje prasowe
  • Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
  • Spam w kwietniu 2012 r. wg Kaspersky Lab 0
  • AirLive G.DUO - Nadal Hitem! 2
  • Pendrive USB 3.0 - szybki i tani 5
  • Etui Cygnett Action Armband – iPhone na sportowo 0
  • Nowe ultrabooki na naszym rynku 1
  • Czym jeszcze zaskoczy nas klawiatura? 0
  • Agito.pl - duże monitory LCD najpopularniejsze 0
  • Znani goście na wernisażu Jana Lebensteina 1
  • Monster ma brzmienie, o którym myślał artysta 2
  • Prezenty komunijne - tablet zamiast jeża pigmejskiego 4
  • Płyty GIGABYTE z serii 6 gotowe do obsługi Ivy Bridge 3
  • Najważniejsze POI związane z Euro 2012 w Twojej nawigacji 0
  • Mechaniczny gryzoń Leetgion Hellion 0
  • Wszystkie mecze EURO na Twoim laptopie 0
Więcej informacji prasowych
AGDLab.pl
Szybkowar Tefal Clipso Modulo 2 – test
Obecnie, gdy tyle się mówi o zdrowym odżywianiu, rynek oferuje coraz więcej ciekawych rozwiązań pozwalających przygotowywać wartościowe, pożywne i różnorodne posiłki.
  • Sigma prezentuje nowy obiektyw stałoogniskowy z bagnetem Sony
  • Nowe słuchawki nauszne marki JVC Kenwood
  • Stałoogniskowy obiektyw portretowy Olympus ED 75 mm
  • Przenośne urządzenie Blaupunkt Drive Free BT111
  • Nowe kuchenki mikrofalowe R-242 i R-642 marki Sharp
  • Odporna na warunki atmosferyczne lustrzanka Pentax K-30
  • Kieszonkowy projektor z modułem WiFi
  • LG: OLED i 3D w jednym stały domu
  • Radio samochodowe Clarion CZ302E z kolekcji na 2012 rok
Gry online
Pliki
  • Najnowsze
  • Popularne
  • Najwyżej oceniane
Pobrań
  • 3970
    WinRAR 4.20 beta 3 0
  • 23215
    foobar2000 1.1.12a 0
  • 108
    Graphics Converter Pro 2011 2.62 Build 120528 0
  • 11166
    ProgDVB Standard 6.85 1
  • 3575
    ProgDVB Professional 6.85 0
  • 18892
    Media Player Classic HomeCinema 1.6.2.4902 0
Pobrań
  • 226648
    Picasa 3.9.136.1 2
  • 210749
    Mozilla Firefox 12 3
  • 208538
    Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
  • 195115
    Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
  • 160443
    AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
  • 159449
    SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
Pobrań
  • 3970
    WinRAR 4.20 beta 3 0
  • 23215
    foobar2000 1.1.12a 0
  • 11968
    Easy CD-DA Extractor 16.0.6 0
  • 46284
    CCleaner 3.19.1721 0
  • 3022
    Universal USB Installer 1.8.9.8 1
  • 2589
    calibre 0.8.53 0
Więcej plików
Forum
  • Najnowsze
  • Popularne
Ilość odpowiedzi
  • 30961
    Battlefield 304:51 | Chise
  • 15
    Klan World of Tanks04:48 | Master_Chief
  • 113
    Oploty Kobra vs. Cobra04:40 | MaxForces
  • 7
    Co sądzicie o forumowiczu PiotreQ! ? xD04:36 | Kunnorinno
  • 10908
    Diablo 3 - oficjalny temat03:45 | Qewery
  • 2
    [modernizacja] Procesor, płyta główna, ram 269zł03:12 | Yorgo
  • 7025
    World of Tanks03:01 | Pentium D
  • 1
    [AKTUALNE] Sprzedam pamiec 4GB03:01 | 1derboy
  • 10
    Moze jakis regulamin dla modów ?02:40 | Pentium D
  • 29
    Najlepsza karta graficzna pod AGP02:25 | adonim
Ilość odpowiedzi
  • 30961
    Battlefield 304:51 | Chise
  • 113
    Oploty Kobra vs. Cobra04:40 | MaxForces
  • 10908
    Diablo 3 - oficjalny temat03:45 | Qewery
  • 7025
    World of Tanks03:01 | Pentium D
  • 166
    Resident Evil 5 benchmark01:54 | agent_x007
  • 3674
    Parametry lini, a prędkość (Neostrada, Net24, Multimo, etc)01:37 | kuba_bed
  • 108
    Sesja letnia 201201:29 | kamassss
  • 1097
    Fochy Fermiego01:23 | postman1976
  • 789
    Max Payne 301:10 | BigTiger
  • 242
    Rabaty na notebooki specjalnie dla czytelników PCLab01:08 | iXmerof
Przejdź do forum
Podręczna baza firm
  • Serwis komputerowy
  • Sklep komputerowy
  • Hosting
  • Odzyskiwanie danych
  • Dostawcy internetu
  • Projektowanie stron
Lokalizator firm i usług
Szukana fraza
Lokalizacja
dodaj firmę wyróżnij się w zumi wyznacz trasę
Facebook
  • Aktualności
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najczęściej komentowane
    • Alfabetycznie
  • Artykuły
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najczęściej komentowane
    • Alfabetycznie
  • Pliki
    • Najnowsze
    • Najpopularniejsze
    • Najwyżej oceniane
    • Alfabetycznie
  • Forum dyskusyjne
    • Najnowsze wypowiedzi
    • Twoje ostatnie wypowiedzi
    • Prywatne wiadomości
    • Lista użytkowników
    • Szukaj na forum
  • Informacje
    • O nas
    • Redakcja
    • Reklama
    • Kontakt
    • English
    • Pomoc
Copyright 2002-2012 Grupa Onet.pl SA, PCLab.pl Kopiowanie treści (w tym zdjęć) bez pisemnego zezwolenia zabronione.