Stało się! Według danych zebranych przez StatCounter przeglądarka Google pobiła Firefoksa i choć różnica jest niewielka, bo w skali globalnej wynosi 25,69% do 25,23%, to ma ogromne znaczenie symboliczne.
więcej »W ostatnim tygodniu udział systemu Windows 7 na rynku systemów operacyjnych przekroczył próg 5%. Tym samym najnowszy system Microsoftu "przebił" ilościowo system operacyjny firmy Apple - Mac OS X.
Z raportu opublikowanego przez firmę Net Applications wynika, że przewaga Windows 7 nad Mac OS X nie jest duża - wynosi zaledwie 0,7 procenta, ale wciąż systematycznie rośnie. Ponadto autorzy raportu podkreślają, że firmie Microsoft przegonienie Apple'a zajęło miesiąc.
Przewaga całej gałęzi systemów Windows nad innymi systemami operacyjnymi jest wciąż miażdząca - udział systemów Microsoftu w analizowanym ostatnim tygodniu wyniósł aż 92,64% - o 0,08% więcej niż miesiąc wcześniej.
więcej »Zgodnie z ostatnio opublikowanym raportem pod tytułem "Web Application Security Trends Report" opracowanym przez specjalizującą się w zagadnieniach bezpieczeństwa danych firmę Cenzic, w pierwszej połowie bieżącego roku najpopularniejsza w Polsce przeglądarka internetowa okazała się być także najbardziej dziurawa.
Zespół Cenzic szacuje, że w badanym okresie 8% wszystkich problemów bezpieczeństwa związanych z internetem dotyczyło przeglądarek internetowych, z tego dwie z nich, właśnie Mozilla Firefox, a także Apple Safari są aplikacjami, w których najczęściej wykrywano problemy związane z lukami zabezpieczeń.
więcej »Każda z warstw może pomieścić 32 GB danych i może być zapisywana niebiesko-fioletowym laserem, stosowanym w dostępnych dziś nagrywarkach typu Blu-ray.
Upakowanie w jednej płycie aż dziesięciu warstw wymagało zwiększenia przepuszczalności światła w każdej z nich. Udało się to producentowi uzyskać przez między innymi odpowiednie dostosowywanie zawartości dwutlenku germanu.
Dzięki temu uzyskano ponad 90% przepuszczalność światła na ostatniej, czyli najgłębiej umiejscowionej warstwie. Według producenta współczynnik błędów wynosi 10-4, a to sprawia, że produkt może zostać uznany za gotowy do wejścia na rynek.
Warto przy tym zaznaczyć, że nowe płyty będzie można wykorzystać w wielu napędach Blu-ray. Wystarczyć ma aktualizacja oprogramowania (firmware).
TDK swoje prototypowe nośniki zaprezentuje oficjalnie na japońskich targach CEATEC 2009, które ruszyć mają jutro.
więcej »Zamiast korzystania z miedzianych przewodów, firma Intel chce aby świat przeszedł na cienkie, dłuższe i bardziej elastyczne światłowody.
Ma to zapewnić przede wszystkim znacznie większą przepustowość, nawet do 100 Gb/s, którą będzie można uzyskać w następnej dekadzie. Światłowód mógłby mieć długość nawet do 100 metrów.
Największą zaletą nowego rozwiązania jest możliwość łączenia wielu protokołów w jednym przewodzie.
W ten sposób tylko jeden kabel mógłby łączyć praktycznie każdy typ urządzenia elektronicznego, np. notebooki, wyświetlacze HD, kamery, aparaty cyfrowej, przenośne odtwarzacze multiedialne, stacje dokujące notebooków, dyski SSD, i wiele innych.
Składający się z kontrolera oraz modułu optycznego Light Peak ma ruszyć na podbój rynku już w przyszłym roku.
więcej »Wszyscy kochamy nasze urlopy i czas wolny od pracy. Jednak ostatnie badanie przeprowadzone przez Wakefield Research, na grupie ponad 1000 Amerykanów w wieku powyżej 18 lat, pokazało że komputery są ważniejsze aniżeli nawet wakacje. Badanie to wykazało, że 50% ankietowanych wolało by stracić swoje wakacje aniżeli pliki zapisane na dysku swojego komputera.
więcej »Nośnik SecureSave DVD wyposażony został w funkcję 256-bitowego programowego szyfrowania AES, która poprzez obowiązkowe wprowadzanie hasła ma zapewniać ochronę przed nieupoważnionym dostępem do treści płyty.
Oprogramowanie wgrane na płycie uruchamia się automatycznie co czyni proces szyfrowania danych bardzo prostym. SecureSave DVD umożliwia również wielosesyjne nagrywanie danych – ta funkcja pozwala w pełni wykorzystać wynoszącą 4,5 GB pojemność dysku, w ciągu kilku sesji.
Nowe nośniki do tanich nie należą, ale ukrycie danych, których partnerka lepiej by nie zobaczyła, jest chyba bezcenne ;-) .
więcej »
Już co dziesiąty polski użytkownik Internetu używa przeglądarki Opera wg raportu Gemius Traffic. Wyniki najnowszego zestawienia obrazują kontynuację trendu wzrostowego przeglądarki. Duża w tym zasługa Opery 10, która W ciągu niecałego miesiąca od premiery finalnej wersji zdobyła już 4,72% polskiego rynku. Pełny raport dotyczący grup przeglądarek jest dostępny na stronie rankingu.
Prawnicy walczą o ich zachowanie. Kiedy trochę ponad tydzień temu zatrzymano 7 osób obsługujących serwis Megaupload, sąd stanu Wirginia nie tylko zablokował dostęp do strony, ale także zamroził konta firmy. Jak wiele tego typu witryn, również Megaupload nie korzystał do przechowywania plików z własnych serwerów, tylko wynajmowało je od firm trzecich. Kiedy te dopomniały się o zapłatę czynszu i nie otrzymały jej, zagroziły usunięciem danych.
więcej »W trzecim kwartale 2009 największy przyrost odnotowała Telewizja Cyfrowa UPC, osiągając na koniec III kwartału liczbę 193 900 klientów. Obecnie trwają testy operacyjne usługi UPC NA ŻĄDANIE, która w grudniu dołączy do oferty w Warszawie. Wideo na żądanie w UPC wyróżniać ma bogaty wybór filmów, dostępnych natychmiast, bez konieczności wysyłania smsów i dzwonienia. Dzięki interaktywnej platformie UPC, klienci będą mogli w prosty sposób wybierać i kupować treści za pomocą pilota. Oprócz filmów, wśród propozycji znajdą się także wybrane programy czy popularne seriale dostarczane przez nadawców kanałów telewizyjnych.
więcej »
Firma EMC Corporation podała liczbę 3 892 179 868 480 350 000 000. „To liczba bitów nowych danych cyfrowych, które utworzono w 2008 r.” — powiedział John Gantz, dyrektor ds. badań w firmie IDC. „Wbrew popularnemu przekonaniu, mimo pogorszenia się stanu gospodarki pod koniec 2008 r., ilość informacji cyfrowych tworzonych i przesyłanych przez Internet, sieci telefoniczne i media elektroniczne wzrosła”.
Z najnowszego, sponsorowanego przez firmę EMC badania IDC wynika, że ilość danych cyfrowych stworzonych w 2008 r. rosła o 3% szybciej niż przewidywano we wcześniejszej prognozie IDC. W dalszej perspektywie analitycy spodziewają się, że cyfrowy wszechświat będzie podwajał swoją objętość, co 18 miesięcy. W 2012 r. powstanie już pięciokrotnie więcej danych cyfrowych niż w roku 2008.
Wyniki trzeciej edycji przełomowego raportu Digital Universe na temat cyfrowego wszechświata zwracają uwagę na olbrzymie ilości i różnorodne typy informacji cyfrowych tworzone i kopiowane każdego roku. Łączną objętość danych stworzonych w 2008 r. oszacowano na 487 miliardów gigabajtów2, co stanowi równowartość ponad:
- 237 miliardów całkowicie zapełnionych przenośnych urządzeń do czytania e-booków Amazon Kindle;
- 4,8 biliardów internetowych transakcji bankowych;
- 3 biliardy komunikatów zamieszczanych w serwisie Twitter;
- 162 bilionów zdjęć cyfrowych;
- 30 miliardów całkowicie zapełnionych urządzeń Apple iPod Touch;
- 19 miliardów całkowicie zapełnionych dysków w formacie Blu-ray.
Kaspersky Lab Polska opublikował raport podsumowujący badania bezpieczeństwa bezprzewodowych sieci WiFi przeprowadzone w 2009 roku w dziesięciu polskich miastach. Przebadano Toruń, Warszawę, Poznań, Lublin, Katowice, Kraków, Łódź, Gdańsk, Sopot oraz Gdynię (liczone razem jako Trójmiasto)
Podczas badania wyszukiwano dostępne lokalnie na danym terenie sieci bezprzewodowe i sprawdzano typ użytych zabezpieczeń (bez prób ich łamania).
więcej »
Po zamknięciu popularnego serwisu MegaUpload pod znakiem zapytania pozostała kwestia danych, które ponad 50 milionów użytkowników w nim przechowywało. Jak wiadomo, MegaUpload korzystał z zewnętrznych firm, które zapewniały sprzęt do przechowywania danych. Te wraz z zamknięciem serwisu zagroziły wykasowaniem wszystkich danych.
więcej »Niegdyś popularny MegaUpload został zamknięty w połowie stycznia bieżącego roku, ale dane jego użytkowników wciąż istnieją i są przechowywane na serwerach firm, z usług których serwis korzystał. Teraz jeden z jego użytkowników, który korzystał z usług MegaUpload do przechowywania legalnych filmów, złożył do sądu wniosek o wydanie mu ich z powrotem.
więcej »Firma McAfee wprowadziła do swojej oferty nowy produkt, usługę backupu online o nielimitowanej pojemności.
McAfee Online Backup jest produktem przeznaczonym dla indywidualnych użytkowników. Świadczy o tym bardzo uproszczona obsługa oprogramowania klienckiego oraz w pełni zautomatyzowany proces backupu. Nowa usługa, dzięki nielimitowanej pojemności, nie wymaga od użytkownika samodzielnego określenia, które dane mają być chronione, a które nie.
więcej »
- Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Sound Blaster z innej planety? 50
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- Diablo III bije rekordy sprzedaży 96
- Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
- Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
- Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- Nowe VAIO S13 i S15 3
- W przyszłym roku pół miliarda ludzi będzie korzystać z systemu Windows 8? 59
- 23-calowa Regza Toshiby z "Ivy Bridge" 7
- Nowy Galaxy Tab z czterordzeniowym procesorem 15
- Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
- Windows 8, czyli żonglowanie interfejsami użytkownika 50
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 41
- Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
- Nowe VAIO S13 i S15 3
- Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
- Sound Blaster z innej planety? 50
- Diablo III bije rekordy sprzedaży 96
- Manta PowerTab MID07 – rzut oka 22
- Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
- V-Sync w Keplerze powoduje mikroprzycięcia. Poprawka w przyszłym miesiącu 43
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- APC – miniaturowy komputer z Androidem kosztujący 50 dolarów 25
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
- Arctic Accelero Extreme III już dostępny 18
- Blok wodny dla karty GeForce GTX 690 9
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- V-Sync w Keplerze powoduje mikroprzycięcia. Poprawka w przyszłym miesiącu 43
- Samsung ChromeBox - ChromeBook bez ekranu? 8
- Nvidia wydała sterowniki w wersji 301.42 WHQL 21
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- Windows 8, czyli żonglowanie interfejsami użytkownika 50
- Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
- Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
- Manta PowerTab MID07 – rzut oka 22
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
- Sound Blaster z innej planety? 50
- Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
- Nie masz Mango? Nic nie pobierzesz ze sklepu Marketplace 24
- Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
- Spam w kwietniu 2012 r. wg Kaspersky Lab 0
- AirLive G.DUO - Nadal Hitem! 2
- Pendrive USB 3.0 - szybki i tani 5
- Etui Cygnett Action Armband – iPhone na sportowo 0
- Nowe ultrabooki na naszym rynku 1
- Czym jeszcze zaskoczy nas klawiatura? 0
- Agito.pl - duże monitory LCD najpopularniejsze 0
- Znani goście na wernisażu Jana Lebensteina 1
- Monster ma brzmienie, o którym myślał artysta 2
- Prezenty komunijne - tablet zamiast jeża pigmejskiego 4
- Płyty GIGABYTE z serii 6 gotowe do obsługi Ivy Bridge 3
- Najważniejsze POI związane z Euro 2012 w Twojej nawigacji 0
- Mechaniczny gryzoń Leetgion Hellion 0
- Wszystkie mecze EURO na Twoim laptopie 0
- HMX-QF20 SMART - mała kamera Full HD z modułem WiFi
- Nowy zestaw głośników Microlab M 223U
- Kolejne sprzęty Pioneer z obsługą AirPlay i DLNA
- Wysokiej jakości słuchawki nauszne marki Focal
- Silicon Micro prezentuje nowe okulary Full HD
- Pierwsze mówiące radio HD?
- MPM wprowadza nową płytę indukcyjną MPM-60-IM-03
- Mała i wytrzymała kamera Full HD marki Samsung
- Słuchawki nauszne Pioneer dla miłośników basów
- 1820Patch My PC 2.1.1.7 0
- 19485NetScream 1.5.28.2012 1
- 9021Throttle 6.5.28.2012 1
- 22513SuperRam 6.5.28.2012 0
- 8046GameBoost 1.5.28.2012 0
- 6704GameGain 2.5.28.2012 0
- 226648Picasa 3.9.136.1 2
- 210768Mozilla Firefox 12 3
- 208539Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
- 195131Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
- 160443AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
- 159449SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
- 175[Zestawy] Polecane zestawy komputerowe 03.0507:55 | Handra
- 10917Diablo 3 - oficjalny temat07:53 | suszi
- 12Moze jakis regulamin dla modów ?07:53 | PiotreQ!
- 2043Lista polecanych obudów komputerowych.07:53 | Handra
- 4Opinia o Coolingu i Hard PC07:52 | Return of Gordon Lameman
- 5Asrock P67 Pro307:38 | HDR'o
- 856Jestem GRACZEM i szukam najlepszej dla siebie myszki.07:37 | Mr. 3
- 3Sprzedam MSI GTX 570 OC TF307:35 | darekkk674
- 4046Targowisko07:29 | milekp
- 3675Parametry lini, a prędkość (Neostrada, Net24, Multimo, etc)07:28 | RuFiK
- 175[Zestawy] Polecane zestawy komputerowe 03.0507:55 | Handra
- 10917Diablo 3 - oficjalny temat07:53 | suszi
- 2043Lista polecanych obudów komputerowych.07:53 | Handra
- 856Jestem GRACZEM i szukam najlepszej dla siebie myszki.07:37 | Mr. 3
- 4046Targowisko07:29 | milekp
- 3675Parametry lini, a prędkość (Neostrada, Net24, Multimo, etc)07:28 | RuFiK
- 575Diablo 3 - Guest Pass'y07:09 | MacRam
- 109Sesja letnia 201207:04 | neonek
- 7026World of Tanks07:03 | Kreeg
- 9782Steam - Temat Główny + FAQ06:52 | scratix


















