Blisko półtora miliarda tranzystorów, 240 rdzeni, moc 933 gigaflopów, zintegrowany 512-bitowy kontroler pamięci, własna pamięć podręczna, technologia produkcji 65 nm, powierzchnia rdzenia 576 mm2. Brzmi jak specyfikacja futurystycznego procesora – jeśli pominąć „przestarzałą” technologię produkcji. To jednak nie CPU. To parametry najnowszego układu graficznego NVIDIA GeForce GTX 280, który dzisiaj zostaje oficjalnie wprowadzony. Prezentujemy jego pierwsze testy.
więcej »Opublikowana specyfikacja kart Tesla C2050 i C2070 zawiera dokładną ilość rdzeni CUDA. Zamiast spodziewanych 512 mamy ich "zaledwie" 448. Mimo wszystko wydajność obliczeniowa i tak jest bardzo duża. Nowa Tesla ma zapewniać wydajność w obliczeniach o zmiennej precyzji, na poziomie do 600 gigaflopsów. Konkurencyjny Radeon HH 5870 osiąga 544 gigaflopsy.
więcej »Największa (fabrycznie) karta graficzna świata. Firma Galaxy przygotowuje się do wprowadzenia do oferty nowego modelu karty graficznej GeForce GTX260+. "Plusik" przy nazwie modelu procesora oznacza, że chodzi o GPU produkowany w wymiarze technologicznym 55 nm, i z 216 procesorami strumieniowymi.
Nowa karta prawdopodobnie będzie dostępna na rynkach azjatyckich, choć w tej kwestii nic nie jest jeszcze przesądzone.
Niereferencyjna konstrukcja PCB, opracowana przez Galaxy, chłodzona jest przez potężny schładzacz składający się z miedzianej podstawy, dwóch lub czterech rurek cieplnych, aluminiowych żeberek radiatora oraz podświetlanego wentylatora 120 mm. Cała konstrukcja zajmuje aż sześć slotów!
Zegary taktujące wynoszą: 750 MHz dla GPU, 1575 MHz dla procesorów strumieniowych i 2,6 GHz (efektywnie) dla pamięci RAM.
Maksymalna temperatura, jaką uzyskano w przypadku GPU, wyniosła 67 stopni Celsjusza w trakcie "tortur" programem FurMark.
Cena nowej karty oraz termin wprowadzenia jej na rynek nie są jeszcze znane.
więcej »Nvidia przygotowuje się do zaprezentowaniu światu swojej najnowszej generacji procesorów grafiki, które mają stanowić odpowiedź na układy AMD, oparte na architekturze GCN, a więc Radeony HD serii 7000.
więcej »Jedno spojrzenie na nowy produkt firmy XFX, i z mety można wpaść w osłupienie. W ofercie producenta pojawiła się nowa karta graficzna GeForce 9400 GT. Produkt ma 512 MB pamięci RAM typu DDR2, połączonej z GPU magistralą o szerokości 128 bitów.
GPU pracuje z częstotliwością 800 MHz, procesory strumieniowe (16) 1,4 GHz, a pamięć RAM 550 MHz. Karta ma wyjście analogowe D-Sub oaz cyfrowe DVI, i zapewnia obsługę interfejsu programowania DirectX 10, a także technologii CUDA i PhysX.
Najbardziej uwagę w tym produkcie przykuwa seria, do której go zaliczono. Na karcie umieszczono logo "Fatal1ty". Jeśli ktoś jeszcze go nie zna to informujemy, że produkty serii Fatal1ty to sprzęt dla najbardziej wymagających graczy. Sprzęt, którego znany gracz, Johnathan Wendel, używa do prowadzenia rozgrywek, lub przynajmniej chciałby używać. Może to być karta graficzna, płyta główna, karta dźwiękowa, myszka, klawiatura, itd.
Powstaje pytanie. Który z wymagających graczy chciałby tak mało wydajną kartę graficzną?! Cena wynosi 69 euro.
Brrr...
więcej »Mimo że premiera dopiero za około trzy tygodnie, a producenci kart graficznych już przygotowują się uruchomienia sprzedaży dwuprocesorowych kart GeForce GTX 295. Nowy produkt oficjalnie na rynek ma trafić 8 stycznia przyszłego roku.
NVIDIA GeForce GTX 295 ma dwa procesory taktowane zegarem 576 MHz, jednostki cieniowania pikseli 1242 MHz, a pamięć RAM zegarem 2 GHz (efektywnie). Każdy procesor ma do swojej dyspozycji 896 MB pamięci RAM typu GDDR3. Łącznie GeForce GTX 295 1792 MB pamięci. To wszystko pozwala NVIDII spokojnie odebrać koronę wydajności firmie AMD, której karty Radeon HD 4870 X2 spadają na drugą pozycję w rankingu.
Moc karcie nadaje łącznie 480 procesorów strumieniowych. Nowy GeForce ma dwa wyjścia DVI typu Dual Link, i wyjście cyfrowe HDMI.
więcej »Szybsza wersja GTX 480, czy całkiem nowy model? Wydają się potwierdzać wcześniejsze pogłoski, jakoby NVIDIA szykowała się do odświeżenia swojej najwydajniejszej obecnie karty graficznej przeznaczonej na rynek konsumencki. Model GeForce GTX 480, bo o nim mowa, zyskać ma dodatkowe procesory CUDA oraz jednostki teksturujące. W sieci pojawiły się już pierwsze testy układu, tak syntetyczne, jak i sprawdzające jego możliwości w grach.
więcej »Firma Gigabyte wprowadzi w przyszłym tygodniu (oficjalnie, bo w sklepach już można je znaleźć) dwa modele kart GeForce GTS 450. Oba zostaną wyposażone w niereferencyjne chłodzenie, jedna z nich będzie oferować ponadto wyższe zegary od razu po wyjęciu z pudełka. Różnica cen ma być przy tym niewielka.
więcej »Mimo że jego premiera ma odbyć się w przyszłym tygodniu to w Hong Kongu już można go znaleźć na sklepowych półkach. Produkt o którym mowa to karta graficzna Gigabyte GV-N285-1GH-B, oparta na produkowanym w wymiarze technologicznym 55 nm procesorze NVIDIA GeForce GTX 285.
Zegary taktujące karty frmy Gigabyte wynoszą: 648 MHz dla GPU, 1476 MHz dla 240 procesorów strumieniowych, i 2484 MHz dla 1 GB pamięci RAM typu GDDR3.
Nowy GeForce oferuje pełną obsługę interfejsów programowania DirectX 10 i OpenGL 3.0, a także technologii: 3-way SLI, CUDA i PhysX.
Nowe karty firmy Gigabyte można już znaleźć w niektórych sklepach, w Hong Kongu. Cena za jedną sztukę wynosi około 296 euro.
więcej »Pierwsze zawody, dostępne dla wszystkich uprawnionych programistów, rozpoczną się 14 września i zakończą 25 września 2009 roku.
Nagrody o łącznej wartości 5 tysięcy dolarów zostaną przyznane pięciu zwycięzcom podczas organizowanej przez NVIDIA imprezy GPU Technology Conference, która odbędzie się w Fairmont Hotel w San Jose w dniach od 30 września do 2 października 2009 roku.
Dodatkowe informacje na temat CUDA Superhero Challenge dostępne są pod adresem www.topcoder.com/nvidia.
więcej »GeForce idealnym narzędziem dla hakerów? Firma Global Secure Systems ogłosiła, że wykorzystując najnowsze procesory grafiki NVIDII do przyspieszania procesów "odzyskiwania haseł" w sieciach bezprzewodowych można uzyskać wyższą wydajność, o oszałamiające 10.000%.
Daje to podstawy twierdzić, że w obliczu takich możliwości systemy szyfrowania, WPA i WPA2, nie są już bezpieczne.
David Hobson, członek kadry kierowniczej firmy GSS stwierdza, że to koniec beztroskiego przekazu danych w sieciach bezprzewodowych. Dodał także, że najwyższy czas aby duże korporacje, a także mniejsze firmy poważnie zaczęły rozważać tworzenie tzw. VPN-ów (wirtualnych sieci prywatnych).
Deszyfrowanie treści zabezpieczonych z wykorzystaniem WPA i WPA2 przez GPGPU było teoretycznie cały czas gdzieś za horyzontem, ale po tym odkryciu, dokonanym przez firmę Elcomsoft, sytuacja wielu firm i instytucji staje się nieciekawa.
Jeśli hakerzy stworzą odpowiednie oprogramowanie, korzystające z procesorów grafiki NVIDII w zwykłych, domowych komputerach PC, jeszcze zanim świat odpowiednio zareaguje to skala ewentualnych zagrożeń jest bardzo niepokojąca.
więcej »Nasi skośnoocy przyjaciele ze wschodu jak zwykle sporo wiedzą pierwsi. W komputerach jednego z producentów gotowych zestawów, firmy Haier, jak gdyby nigdy nic znalazły się karty graficzne XFX GeForce 9800 GT.
Na pierwszy rzut oka karty wydają się być klonami modelu 8800 GT. Tutaj jednak montowane są produkowane w wymiarze technologicznym 55 nm procesory G92-280.
GeForce 9800 GT obsługuje technologię Hybrid Power oraz CUDA 2.0. Zegary taktujące wynoszą: 600 MHz (GPU), 1500 MHz (shadery) i 1800 MHz (efektywnie, RAM typu GDDR3).
Cena produktu jeszcze nie jest znana. Zapewne już niebawem GeForce 9800 GT zostanie oficjalnie zapowiedziany przez NVIDIĘ.
więcej »Kiedy oryginalne nagranie NASA z lądowania Apollo 11 na Księżycu zostało przypadkowo zniszczone, wydawało się, że świat stracił wizualny zapis jednego z największych osiągnięć ludzkości.
Na szczęście technologia cyfrowej rekonstrukcji nagrań wideo firmy Lowry Digital, wykorzystująca procesory graficzne (GPU) NVIDIA Tesla z technologią CUDA pozwoliła podnieść jakość telewizyjnej rejestracji oryginalnego nagrania, dzięki czemu możemy dzisiaj oglądać epokowy krok Neila Armstronga w jakości high-definition (HD).
Firma Lowry Digital do produkcji ostatecznej wersji filmu wykorzystała kilka różnych źródeł, zaczynając od materiałów niskiej jakości, takich jak przekaz telewizyjny oraz nagranie z ręcznej kamery 8 mm, filmującej monitor w stacji obserwacyjnej NASA w Honeysuckle Creek w Australii.
Opublikowane niedawno nagranie wideo z misji Apollo 11 zostało oczyszczone poprzez usunięcie takich artefaktów jak szum, ciemne rogi obrazu, rozmycia i smugi, co pozwoliło na uzyskanie prawidłowego kontrastu i wyższej rozdzielczości.
Oczyszczanie każdej klatki filmu w systemie korzystającym jedynie z CPU zajęłoby firmie Lowry Digital od 20 do 45 minut. Procesory Tesla pozwalają do 100 razy zwiększyć wydajność, skracając czas rekonstrukcji jednej klatki filmu do zaledwie sekund. Ostateczna wersja filmu dokumentującego misję Apollo 11 będzie trwała dwie i pół godziny – w jakości HD.
więcej »Pierwszy z wielu planowanych pakietów „GeForce Experience Pack" udowadnia, jak w fundamentalny sposób technologia PhysX zmienia gry komputerowe i branżę interaktywnej rozgrywki. Każdy posiadacz karty graficznej z procesorem z serii GeForce 8 lub wyższej, może przekonać się, jaki wpływ na gry komputerowe ma technologia NVIDIA PhysX.
Dostępny od dzisiaj bezpłatnie na stronie www.nvidia.pl/forcewithin, pakiet GeForce Experience Pack zawiera:
- Warmonger - pełna gra za darmo! Niszcz ściany, podłogi i całe budynki, by tworzyć nowe ścieżki lub zamykać już istniejące. Moc zniszczenia to w grze Warmonger coś więcej, niż tylko wizualna atrakcja, to broń taktyczna.
- Unreal Tournament 3 PhysX Mod Pack - zawiera trzy mapy ze zdumiewającymi efektami, które gruntownie zmieniają sposób rozgrywki (wymagana jest pełna wersja gry Unreal Tournament 3)
- Zwiastun nadchodzącej społecznościowej usługi sieciowej Nurien, opartej na Unreal Engine 3 (z wbudowanym benchmarkiem)
- Zwiastun nadchodzącej gry Metal Knight Zero (z wbudowanym benchmarkiem)
- Nowe demo technologiczne „Great Kulu" prezentuje wykorzystanie fizyki ciał miękkich realizowanej za pomocą PhysX w rzeczywistym środowisku gry
- Nowe demo technologiczne NVIDIA „Fluid" - symulacja realistycznych efektów różnego rodzaju cieczy
W połączeniu z wydaniem GeForce Experience Pack, NVIDIA opublikowała także nowy sterownik z certyfikatem WHQL, włączający akcelerację PhysX we wszystkich procesorach graficznych GeForce z serii 8, 9 i GTX 200. Nowy sterownik dodaje także obsługę akcelerowanych przez PhysX funkcji w dostępnej w sklepach grze Ghost Recon Advanced Warfighter 2.
więcej »
- Nowe Flatrony z matrycami IPS 6
- Samsung Chromebook 2 - specyfikacja i cena już znane 1
- Piraci z Microsoftu? 9
- Energooszczędna nagrywarka DVD firmy Asus 20
- Czterordzeniowy "Ivy Bridge" bez procesora grafiki 7
- Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 33
- 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 20
- Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 44
- Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Sound Blaster z innej planety? 54
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- Diablo III bije rekordy sprzedaży 97
- Dell szykuje dwa tablety z Windows 8 – jeden zwykły i jeden convertible 11
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Windows 8 Release Preview do pobrania już 1 czerwca. Z wbudowanym Flashem 44
- Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
- Tablety z nowym układem Nvidii i Androidem 4.0 będą kosztować 200 dolarów? 17
- Nowe VAIO S13 i S15 3
- 6,65 mm w talii - najcieńszy smartfon na świecie 20
- Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
- Sound Blaster z innej planety? 54
- Diablo III bije rekordy sprzedaży 97
- Manta PowerTab MID07 – rzut oka 22
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 33
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- APC – miniaturowy komputer z Androidem kosztujący 50 dolarów 25
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- W przyszłym roku pół miliarda ludzi będzie korzystać z systemu Windows 8? 59
- Nowe Flatrony z matrycami IPS 6
- Nie tylko Radeon HD 7990. HD 7970 X2 też będzie 10
- Obudowy zapewniające chłodzenie CPU w sposób całkowicie pasywny 33
- Arctic Accelero Extreme III już dostępny 18
- Blok wodny dla karty GeForce GTX 690 9
- GeForce GTX 680 w wersji UltraCharged 11
- Max Payne 3 - zmiana planu. USA nie dostaną tej gry wcześniej niż inne kraje 16
- Samsung ChromeBox - ChromeBook bez ekranu? 8
- Nvidia wydała sterowniki w wersji 301.42 WHQL 21
- Notebook HP z procesorem AMD "Trinity" już możliwy do kupienia 24
- Mysz z wentylatorkiem, czyli gadżet dla spoconych 24
- Manta PowerTab MID07 – rzut oka 22
- Nowe "Efiksy" trafią do produkcji w trzecim kwartale 42
- 27-calowy monitor QHD firmy Samsung 40
- Jak przeciętny Polak wybiera laptopa? 62
- Zadziwiające statystyki z rynku grafik 39
- Sound Blaster z innej planety? 54
- Ubierz się w DIABLO 0
- Komputronik.pl – przyjemny i innowacyjny 0
- Poczuj radość zwycięstwa w „Stefie Kibica” Agito.pl 0
- Dbaj o swój tablet ! 0
- ZyXEL NWA1121-N1 zwiększa zasięg WiFi 0
- Nowe oblicze starego chłodzenia - Scythe Katana 4 1
- Spam w kwietniu 2012 r. wg Kaspersky Lab 0
- AirLive G.DUO - Nadal Hitem! 2
- Pendrive USB 3.0 - szybki i tani 5
- Etui Cygnett Action Armband – iPhone na sportowo 0
- Nowe ultrabooki na naszym rynku 1
- Czym jeszcze zaskoczy nas klawiatura? 0
- Agito.pl - duże monitory LCD najpopularniejsze 0
- Znani goście na wernisażu Jana Lebensteina 1
- Monster ma brzmienie, o którym myślał artysta 2
- Nietypowe słuchawki nauszne z dwoma mikrofonami
- LG prezentuje pogromcę ekranów Retina
- Stylowy aparat kompaktowy Pentax Optio LS465
- Nowy kompakt Casio Exilim EX-ZR300
- Malutki głośnik Bluetooth od Panasonic
- 7-calowa nawigacja Chinavasion z nagrywaniem trasy
- Matryce CMOS BSI 1/2,3 cala z nagrywaniem 4K
- Nowy adapter do aparatu Fujifilm FinePix X-Pro1
- Teleobiektyw Tokina do systemu Mikro 4/3
- 226696Picasa 3.9.136.1 2
- 211067Mozilla Firefox 12 3
- 208605Realtek High Definition Audio Codecs R2.68 0
- 195784Gadu-Gadu 10.5.2.13164 0
- 160458AMD Catalyst Software Suite 12.4 0
- 159478SpeedyFox 2.0.2 Build 64 1
- 12Samsung F1 500GB19:07 | marcin_kg
- 6004Dysk SSD pod Windows19:07 | ficias
- 17Tani komputer do ~900 zł19:06 | ghs
- 0Mały problem po czyszczenu komputera i zmianie pasty termoprzewodzącej19:06 | rafalow97
- 1Słuchawki Creative AURVANA LABS19:06 | patrykvel
- 11045Diablo 3 - oficjalny temat19:05 | schwarz
- 256CSX Stacker SPARTAN Limited Edition19:05 | MaxForces
- 3Seagate 160gb problem19:05 | =-Mav-=
- 9Wydajność zasilacza19:05 | marcin_kg
- 3TV 40"-42" do 2k19:05 | bako
- 6004Dysk SSD pod Windows19:07 | ficias
- 11045Diablo 3 - oficjalny temat19:05 | schwarz
- 256CSX Stacker SPARTAN Limited Edition19:05 | MaxForces
- 115I5-2500k vs FX-610019:02 | MaxForces
- 7048World of Tanks18:59 | Rynn
- 245Rabaty na notebooki specjalnie dla czytelników PCLab18:58 | Kojiro
- 30986Battlefield 318:54 | rolandwally83
- 805Max Payne 318:53 | BigTiger
- 2273Need for Speed: SHIFT 218:36 | Zas
- 2674Rozmowy o moddingu, LC itp.18:30 | Barashi_K



















