Informacja prasowa
Epson, Poniedziałek, 17 lipca 2017, 12:19
Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane
z redakcją PCLab.pl czy Grupą Onet.pl SA. Redakcja PCLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

Projektant Richard Quinn uruchomił ogólnodostępne”studio do drukowania na tekstyliach. W studio połączono cyfrowe technologie sublimacyjne od Epson z tradycyjnymi technologiami sitodruku.

Projektant mody Richard Quinn ogłosił otwarcie Richard Quinn Print Studio: unikatowego warsztatu drukowania na tekstyliach, który świadczy usługi druku sublimacyjnego oraz tradycyjnego sitodruku, a także prowadzi warsztaty związane z tymi technologiami.

 

Richard Quinn to zeszłoroczny absolwent prestiżowej londyńskiej szkoły Central Saint Martins i laureat międzynarodowej nagrody 2017 H&M Design Award, przyznanej za kolekcję opartą na motywie kolorowych, kwiecistych wzorów. Projektant znalazł się na liście 100 osób o największym wpływie na kulturę w 2017 roku magazynu Dazed („Dazed100”), a także został nazwany „Osobą Wartą Uwagi” przez British Fashion Council w 2017 r.

 

Nowe studio drukowania na tekstyliach, otwarte przez Richarda Quinna w londyńskiej dzielnicy Peckham, zostało wyposażone w cyfrową drukarkę sublimacyjną Epson SureColor SC-F9200, współpracującej z dwoma ręcznymi liniami sitodruku. Daje ono możliwość studentom i projektantom mody, niedrogiej produkcji tekstyliów z drukowanymi wzorami. Równocześnie jest miejscem, gdzie zasięgnąć można profesjonalnej porady z zakresu różnorodnych technik drukowania, tuszy, tekstyliów oraz alternatywnych materiałów od samego Richarda lub jego doświadczonych techników. Richard projektuje, drukuje i szyje tu własne prace haute couture, ale studio jest otwarte również dla innych projektantów, którzy chcieliby wyprodukować w nim własne materiały. 

 

„Uwielbiam drukarki SureColor, ponieważ produkują tekstylia o wyjątkowej jakości”, - mówi  Richard. „Moja dyplomowa kolekcja została stworzona na drukarkach Epson dostępnych na uczelni Central St Martins. Dlatego podobna maszyna musiała stanąć w moim studio - dzięki niej mogę uzyskać żywe kolory, a także wyprodukować wzory cechujące się drobnymi detalami. Ta wszechstronna maszyna daje mi swobodę eksperymentowanie z wieloma różnymi tkaninami i podłożami. Możliwość stworzenia wzoru na materiałach, wydrukowania go i stworzenia z niego ubrania w kilka godzin, bezpośrednio na miejscu to coś niesamowitego. Na świecie nie ma podobnego studio: jest to przestrzeń prowadzona przez  projektanta dla innych projektantów. Nasi goście mogą czerpać z doświadczenia dotyczącego kolorów, materiałów i drukowania tekstyliów o wysokiej jakości za pomocą technologii cyfrowych i ręcznych. To niezaprzeczalna zaleta”.

 

Richard Quinn chce też wspierać uczących się projektantów za pomocą niedrogich usług drukowania oraz warsztatów edukacyjnych. „Wielu studentów z uczelni Central St Martins, w której sam się szkoliłem, a także innych szkół wyższych, jest zainteresowanych tym przedsięwzięciem”.

 

“Richard należy do nowej generacji młodych projektantów, którzy korzystają z technologii firmy Epson do druku na tekstyliach, tworząc oszałamiające kolekcje modowe przyciągające zainteresowanie ekspertów z całego świata” – twierdzi Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP z Epson. „2017 rok będzie dla niego pasjonujący, zaś my będziemy go wspierać w rozwoju własnego studio oraz tworzeniu nowych kolekcji”.

 

Zapraszamy do śledzenia Richard Quinn Print Studio na Instagramie: @rqstudio

Ocena :
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Po trzy modele dla urządzeń mobilnych i desktopów. 10
To jedno z ważniejszych usprawnień nowego systemu Google. Android 8.1. 9
Dobra wiadomość dla posiadaczy konsol Microsoftu. 4
Firma ujawnia swoje plany na przyszłość. 9
Największa inwestycja w historii firmy. 26
Microsoft zachęca do zakupów przed świętami. 16
Dużo tu rowów i dziurek. 9
Montana wiosną ponoć też jest piękna. 18
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane