Aktualność
Piotr Bulski, Poniedziałek, 26 stycznia 2004, 17:31
Niebezpieczeństwo związane z najnowszymi wirusami panoszącymi się w sieci, spowodowane często jest tym, że systemy chroniące komputery przed atakami robaków opierają się na pewnej, wcześniej dostarczonej im wiedzy. Dzięki np. aktualizacjom baz danych o wirusach, ochrona antywirusowa komputera, czy całej sieci „wie” na co ma uważać i jak sobie z ewentualnym zagrożeniem radzić. Niestety taki system ma słabość. Jest całkowicie nieodporny na zupełnie nowe sposoby ataku, o których po prostu nie został „poinformowany”.

Zaradzić temu problemowi ma nowe oprogramowanie opracowywane przez firmę Icosystem z Cambridge (Massachusetts, Stany Zjednoczone). Naukowcy opracowują tam program, który będzie starać się „przewidzieć” ewolucję wirusów czy sposobów jakimi posłużą się w przyszłości hakerzy.

System opiera swe przewidywania na wiedzy o dotychczasowych próbach ataków. W założeniach, „przewidywanie” miałoby następować w centralnym komputerze, a jego efekty, tzn. sposób zabezpieczenia przed nadchodzącym zagrożeniem, byłyby rozsyłane siecią do innych maszyn. Mogłoby to pomóc w zabezpieczeniu komputerów na długo przed tym, zanim realne zagrożenie rzeczywiście by się pojawiło.
Źródło: Guru of 3D
Konkurs Palit Polska
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
*Konto usunięte* (2004.01.27, 12:50)
Ocena: 0
zycze im powodzenia bo bedzie im potrzebne; jak historia óczy nie ma 'doskonalych' smilies/wink.gif
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Dużo tu rowów i dziurek. 10
Bitcoin upada... coraz wyżej. 30
Hybrydowy tablet ze Snapdragonem 835. 4
Szybciej, lepiej, z mniejszą mocą. 26
Drugie wejście do tej samej rzeki. 24
Montana wiosną ponoć też jest piękna. 19
Walec go przejechał. Zotac przedstawił swój najnowszy komputer dla gracza - MEK1. 7
Model do typowych zastosowań. 15
O autorze
Facebook
Ostatnio komentowane