Aktualność
Piotr Gontarczyk, Poniedziałek, 16 października 2017, 09:28

Kolejne nowości na jesień. Wraz z aktualizacją Fall Creators Update, w Windows 10 mają pojawić się nowe rozwiązania z zakresu ochrony przed oszukiwaniem w grach. Dwie nowe techniki zabezpieczające to TruePlay oraz Game Monitor.

TruePlay to zestaw narzędzi chroniących przed oszustwami w grach i ma być podobny do VAC (Valve Anti-Cheating). Obecnie przyjmuje się, że TruePlay będzie rozwiązaniem ograniczonym wyłącznie do gier UWP (Universal Windows Platform), takich jak np. ostatnie wydania serii Forza. Gry korzystające z TruePlay działają w chronionym procesie (tzw. sandboksie), dzięki czemu prawdziwe identyfikatory ich procesów są niedostępne dla innych procesów. TruePlay oznacza też, że w systemie działać będzie nowy proces, mający za zadanie monitorowanie wszelkich działań, znanych z dotychczasowych narzędzi służących do oszukiwania w grach. TruePlay to także telemetria i udostępnianie twórcom gier danych, gdy zostanie wykryte jakieś cheaterskie działanie.

Game Monitor to natomiast systemowy mechanizm służący do udostępniania grom informacji na temat systemu, w celu sprawdzenia, czy nie dzieje się w nim nic podejrzanego, co mogłoby wpływać na rozgrywkę. Jeżeli potrzebujecie oryginalnego systemu operacyjnego, sprawdźcie najniższe ceny Windows 10 w wersji Home. 

Źródło: MSDN, Overclock.net za TechPowerUp, opr.wł.
Konkurs Palit Polska
Ocena aktualności:
Ocen: 8
Zaloguj się, by móc oceniać
lukevipno1 (2017.10.16, 09:32)
Ocena: 34

0%
To powinna być rola wydawcy a nie Windowsa! Boże litości niedługo to M$ będzie DLC wydawał, rynki im się popier..... czy co?
Pulpit (2017.10.16, 09:38)
Ocena: 30

0%
Czy to jest odpowiedź na upadek denuvo? Druga kwestia - czy to też będzie powodować stuttering i spadek wydajności w grach? Na 99% tak, no ale to przecież dla dobra graczy.
no_one (2017.10.16, 09:42)
Ocena: 11

0%
lukevipno1 @ 2017.10.16 09:32  Post: 1101742
To powinna być rola wydawcy a nie Windowsa! Boże litości niedługo to M$ będzie DLC wydawał, rynki im się popier..... czy co?

Jak zapewne wiesz z lekcji informatyki, jedną z ról systemu operacyjnego jest zarządzanie zasobami komputera, czyli na przykład pamięcią. Może ci 'popier*' programiści z 'M$' uznali, że łatwiej będzie im monitorować pamięć operacyjną w systemie pod kątem niewłaściwego oprogramowania, które w jakiś sposób miesza z pamięcią gry uruchomionej w tymże systemie właśnie i blokować dostęp do tej pamięci dla 'złego oprogramowania' - bo mają taką możliwość, skoro piszą system operacyjny - a nie będzie miał takiej możliwości producent gry? Może się dogadali/dogadają z producentami i wszystkim będzie na rękę (prócz cheaterów)? Tam naprawdę nie pracują głupi ludzie, nikt w MS nie zatrudnia komentatorów z przysłowiowego 'forum onetu'.
Edytowane przez autora (2017.10.16, 09:43)
Tommy's (2017.10.16, 09:43)
Ocena: 1

0%
lukevipno1 @ 2017.10.16 09:32  Post: 1101742
To powinna być rola wydawcy a nie Windowsa! Boże litości niedługo to M$ będzie DLC wydawał, rynki im się popier..... czy co?

to powinna być rola każdego... w czasie gdzie oszukiwanie jest na porządku dziennym każdy powinien zadbać o to żeby grało się uczciwie.
Avalanc (2017.10.16, 09:44)
Ocena: 19

0%
Gry będę uruchamiane w piaskownicy i już nikt nie będzie miał pojęcia co one robią. Skanują dysk? Zbierają dane? Udostępniane twórcom gier? Wszystko dla dobra użytkownika!
Dziwnoknurski (2017.10.16, 10:10)
Ocena: 1

0%
Coraz więcej śmieci, żeby to jeszcze działało zgodnie z założeniami albo chociaż nie przeszkadzało, ale nie, tak dobrze nie ma...
Na szczęście są narzędzia/skrypty (np. MSMG toolkit), dzięki którym ten 'system' da się jeszcze jako tako doprowadzić do stanu używalności, ale i tak z każdą kolejną wersją zaczyna być karykaturą samego siebie.
MMart (2017.10.16, 10:13)
Ocena: 0

0%
Tak, miał być Ark Survival CrossPlay czyli kupujesz Ark na Xboxa i możesz też zagrać na Win 10 . CrossPlay jest narazie wstrzymany ponieważ twórcy Wildcard Studio pracują razem z MS nad wcieleniem TruePlay w gre
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Jeżeli pasjonujesz się technologiami i sprawnie władasz piórem, zgłaszaj się! 73
W tym celu otwierają drugie, duże studio. 4
Z oknem lub bez. Sharkoon ogłosił dodanie do swojej oferty obudów S1000 i S1000W. 3
Niedrogi monitor dla graczy. 2
Ma to usprawnić aktualizowanie modułów systemu. Dzięki użytkownikowi Twittera o nicku Ducky! 7
Dobry czas na zakup elektroniki. 26
Są LED-y, jest i wentylator na VRM. 13
Microsoft tym razem się nie postarał. 9
Pięciu naszych czytelników prosimy o założenie gogli. No dobra, trzech. OK, kogokolwiek? 27
Niebieska komunikacja na nowo. 6
Odsłonięta albo zamknięta. 8
Grażyna nie leci, bo to nie torebka Wittchen z Lidla. 27
Tragiczny wynik, którego każdy się spodziewał. 30
Przepraszają, ale za plecami krzyżują palce. 54
Niedroga hybryda z Core M3. 21
Bot zobaczył, łapki w górę nie dał. 5
Intel Optane będzie mieć rywala. 27
Czarny Piątek we wtorek. 4
Jeżeli pasjonujesz się technologiami i sprawnie władasz piórem, zgłaszaj się! 73
W Humble Bundle jest niemała gratka dla graczy i fanów heavy-metalu, w postaci gry Brutal Legend, która jeszcze przez kilkadziesiąt godzin będzie dostępna całkowicie za darmo. 9
Aktualności spokrewnione
O autorze
Piotr Gontarczyk
Dziennikarz internetowy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Publikował swoje artykuły na łamach kilku popularnych wortali, był także redaktorem naczelnym jednego z nich.
Ostatnie publikacje:
Facebook
Ostatnio komentowane