Aktualność
Bartosz Czechowicz, Niedziela, 17 września 2017, 04:50

Firma oficjalnie zarejestrowała nazwę na terenie Unii Europejskiej. HTC przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowych gogli wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie, w przeciwieństwie do dostępnego obecnie w sprzedaży modelu Vive, ma jednak działać w pełni autonomicznie. Mówiąc krótko, do pracy z nim nie będzie wymagane ani połączenie z komputerem, ani sparowanie ze smartfonem.

HTC już jakiś czas temu zapowiedziało, że pracuje nad samodzielnym headsetem wirtualnej rzeczywistości. Niestety, firma nie podała specyfikacji technicznej nadchodzącego sprzętu. Wiadomo jednak, że konstrukcja jest przygotowywana we współpracy z amerykańskim Qualcommem i ma bazować na high-endowym układzie przedsiębiorstwa, Snapdragonie 835. Z udostępnionych w sieci materiałów wynika także, że gogle będą zgodne z promowaną przez Google platformą Daydream VR. W sprzedaży ma wprawdzie pojawić się także wersja z innym oprogramowaniem, ale ta prawdopodobnie będzie przeznaczona tylko na rynek chiński.

Oczywiście nie ma stuprocentowej pewności, że headset faktycznie zadebiutuje pod nazwą Vive Focus, ale wydaje się to bardzo prawdopodobne. Kiedy natomiast możemy spodziewać się oficjalnej prezentacji urządzenia? Cóż, niewykluczone, że nastąpi ona 4 października, podczas premiery nowych smartfonów Google Pixel. Byłby to świetny moment na pokaz sprzętu, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę fakt, że to właśnie HTC ma odpowiadać za nadchodzące telefony wyszukiwarkowego giganta.

HTC Vive - sprawdź aktualne ceny tutaj.

Źródło: venturebeat
Konkurs Palit Polska
Ocena aktualności:
Ocen: 2
Zaloguj się, by móc oceniać
Filip454 (2017.09.17, 10:28)
Ocena: 5

0%
Szczerze - mnie coraz bardziej ciekawi AR zamiast VR.
Giovanne (2017.09.17, 11:04)
Ocena: 7

0%
Filip454 @ 2017.09.17 10:28  Post: 1095269
Szczerze - mnie coraz bardziej ciekawi AR zamiast VR.

AR będzie miało szersze zastosowanie w życiu codziennym, zastępując lub wspierając smartfona. Natomiast VR jest bardziej do gameingu, wirtualnych wycieczek itp.
Randall_Memphis (2017.09.18, 11:45)
Ocena: 0

0%
A czy nie po to powstało MR zeby nie bylo tego rozdwojenia na VR&AR?
Giovanne (2017.09.18, 13:49)
Ocena: 2

0%
Randall_Memphis @ 2017.09.18 11:45  Post: 1095452
A czy nie po to powstało MR zeby nie bylo tego rozdwojenia na VR&AR?

Być może, aczkolwiek jeśli chodzi o AR to wolałbym korzystać z gogli podobnych do Hololens, gdzie na świat się patrzy przez przeźroczysty wyświetlasz, a nie na zwykły wyświetlacz plus kamery. Dodatkowo wygląd takich gogli, jest przyjemniejszy (trochę większe okulary ochronne) oraz nie rezygnuje się z tak ważnej rzeczy jak kontakt wzrokowy.
Sporo osób czepia się kabli przy VR, ale moim zdaniem dla tej technologii kable nie są jakimś wielkim ograniczeniem, bo i tak ogranicza nas przestrzeń (we VR nie widzimy gdzie chodzimy, więc musimy sobie wygospodarować bezpieczną przestrzeń do zabawy). Odwrotna sytuacja jest przy AR, tutaj przestrzeń nie ogranicza, więc powinno się skupić na tym by takie gogle były w 100% mobilne.
MR to niby taki złoty środek, ale moim zdaniem to bardziej cięcie kosztów, bo te technologie mimo tego, że na pierwszy rzut oka są do siebie podobne to jednak nie mają ze sobą po drodze.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Moc w najczystszej postaci. 53
Nie skorzystacie z „cudownego” mostka za 600 dolarów. 21
Rok sztucznej inteligencji. 9
Sprzęt zostawia konkurencję daleko w tyle. 28
Rekordowa gra wchodzi w fazę wydania. 15
To jedno z ważniejszych usprawnień nowego systemu Google. Android 8.1. 9
Po trzy modele dla urządzeń mobilnych i desktopów. 13
Pod tym ekranem ukrywa się AMD Vega. 23
Firma zanotowała najlepsze zyski od sześciu lat. 8
Dużo tu rowów i dziurek. 10
Montana wiosną ponoć też jest piękna. 19
Walec go przejechał. Zotac przedstawił swój najnowszy komputer dla gracza - MEK1. 7
Najnowszy partner biznesowy AMD. 15
To małe, ale bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników usprawnienie. Facebook rozpoczął testy tzw. 11
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane