Aktualność
Adrian Kotowski, Środa, 16 sierpnia 2017, 18:35

Klimatyczny zwiastun i szybka data premiery. THQ Nordic nieco nieoczekiwanie podzieliło się z graczami trailerem gry Black Mirror. Tytuł ma być kontynuacją oryginalnej trylogii, choć sama historia nie będzie ściśle powiązana ze wcześniej wydanymi produkcjami. Niemniej, motywem przewodnim nadal ma być Klątwa Czarnego Lustra.

Gracz przeniesie się do Szkocji do 1926 roku i wcieli się w Davida Gordona, syna Samuela Gordona, znanego z pierwszej części serii. Po samobójczej śmierci swojego ojca, główny bohater zostaje wezwany do swojej rodzinnej posiadłości, która przechodzi na jego własność. David zauważa jednak, że okoliczności tragedii wydają się być bardzo dziwne, więc postanawia przyjrzeć się całej sprawie.

Próbuje zbadać, czy nawiedzające go przez całe życie koszmary i wizje nie wpędzą go w szaleństwo, tak jak jego ojca, i czy nie ma to związku z rzekomą klątwą, która ciąży na jego rodzinie. Twórcy zapewniają, że historia będzie nawiązywała do twórczości takich autorów jak Edgar Allan Poe, czy Howard Phillips Lovecraft. Powinno być więc mrocznie i strasznie.

Black Mirror

Co do samej rozgrywki, to ponownie otrzymamy typową przygodówkę point-and-click, ze sporą liczbą przedmiotów, zagadkami i masą interakcji z innymi postaciami. Produkcja ma oferować przyzwoitą oprawę graficzną i świetną warstwę dźwiękową, potęgującą mroczny nastrój. Jeśli lubicie tego typu klimaty, to dobrą wiadomością dla Was jest na pewno data premiery. Na Black Mirror nie trzeba będzie czekać zbyt długo, bo gra trafi do sprzedaży już 28 listopada tego roku. Produkcja będzie dostępna na konsolach PS4 i XONE, a także komputerach z systemami Windows, Mac OSX i Linuks. Na ten moment nie wiadomo nic na temat polskiej wersji językowej, choć patrząc na wcześniej wydane gry z tej serii można być prawie pewnym, że zagramy w naszym ojczystym języku.

Black Mirror

Źródło: YouTube
Konkurs Palit Polska
Ocena aktualności:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Tramwaj z Bombaju (2017.08.16, 20:43)
Ocena: 7

0%
Wow. Niesamowite, że do niej wracają. Pierwsza gra z serii była najdłuższą przygodówką, w jaką grałem i jednocześnie jedną z najlepszych. Dwójka i trójka trochę odeszły od horrorowej maniery jedynki, chociaż w niektórych miejscach miałem ochotę wyłączyć grę - efekt mroku powoli pochłaniającego ekran wywarł na mnie ogromne wrażenie. Starym seriom z klimatem zdecydowanie należy się powrót w nowej oprawie graficznej.
Ineare Terrane (2017.08.16, 21:23)
Ocena: 4

0%
Ou, zacna wiadomość!
Mam nadzieję, że prace nad grafiką nie odbiją się negatywnie na scenariuszu i klimacie gry jak miało to miejsce przy innych tytułach.
grzewho (2017.08.19, 19:49)
Ocena: 0

0%
Dwójka i trójka jak dla mnie to najlepsze przygodówki w jakie grałem, pod praktycznie każdym względem. 10/10 w swoim gatunku.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
To małe, ale bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników usprawnienie. Facebook rozpoczął testy tzw. 5
Dajcie, wreszcie, te karty. 12
Pod tym ekranem ukrywa się AMD Vega. 10
Sprzęt zostawia konkurencję daleko w tyle. 25
Ponad 500 przecenionych gier i sporo niespodzianek. 14
Dla ekranów w notebookach i monitorach komputerowych. 16
Pod tym ekranem ukrywa się AMD Vega. 10
Firma zanotowała najlepsze zyski od sześciu lat. 8
Dużo tu rowów i dziurek. 10
Bitcoin upada... coraz wyżej. 30
Szybciej, lepiej, z mniejszą mocą. 26
Montana wiosną ponoć też jest piękna. 19
Walec go przejechał. Zotac przedstawił swój najnowszy komputer dla gracza - MEK1. 7
Model do typowych zastosowań. 15
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane