Aktualność
Adrian Kotowski, Czwartek, 18 sierpnia 2016, 11:46

Microsoft rezygnuje z kolejnej generacji konsol na rzecz rodziny urządzeń. Aaron Greenberg, szef marketingu działu Xbox, ujawnił, że znany podział obowiązujący na rynku ma całkowicie zniknąć. Zasugerował, że Xbox One to ostatnia generacja konsol Microsoftu, a wszystkie kolejne urządzenie będą jedynie rozwinięciem tej konstrukcji, a nie całkowicie innym produktem.

O porzuceniu tradycyjnych generacji konsol mówiło się już od chwili, gdy pojawiły się pierwsze plotki na temat PS4 Neo. Swoje dołożył też Phil Spencer mówiąc o możliwości „ulepszania konsol”, co później musiał doprecyzować. Nie jest niespodzianką, że firma z Redmond myśli o stworzeniu jednej wspólnej z PC platformy i powoli do tego dąży. W takim kontekście logiczne jest, że panujący do tej pory trend wprowadzania nowego sprzętu, który nie ma wspólnej bazy gier z uprzednio dostępnym urządzeniem nie ma racji bytu.

Project Scorpio

Potwierdza to Aaron Greenberg, który w rozmowie z Engadget ujawnił kilka istotnych faktów na temat przyszłości konsol Microsoftu. Jak sam stwierdził, dla jego firmy temat generacji jest zamknięty. Przedsiębiorstwo chce stworzyć dużą bibliotekę gier oraz ogromną społeczność, by móc udostępniać nowe, kompatybilne wstecznie urządzenia. Greenberg wyraźnie potwierdził też, że Project Scorpio nie będzie żadną nową generacją.

Już teraz można założyć, że podobnie postąpi Sony, które we wrześniu zaprezentuje PS4 Neo. Już wcześniej Larne Lanning, twórca serii Oddworld, ujawnił szczegóły swojej rozmowy z Shuhei Yoshidą, w której ten ostatni na pytanie o to, kiedy pojawi się PS5 odpowiedział „nie kiedy, ale czy w ogóle się pojawi”. Trzeba zauważyć, że częstsze wypuszczanie nowych konsol będzie po prostu opłacalne dla obu firmy, które w obecnej generacji nie dokładają do produkcji sprzętu i zarabiają na każdej sprzedanej konstrukcji.

Źródło: Digital Trends
Konkurs Palit Polska
Ocena aktualności:
Ocen: 10
Zaloguj się, by móc oceniać
adul (2016.08.18, 11:51)
Ocena: 17

0%
Do przewidzenia.
Technologia po prostu nie rozwija się jak kiedyś i nie mamy kilku/kilkunastu-krotnego skoku mocy co kilka lat.
Zodiac (2016.08.18, 11:54)
Ocena: 5

0%
Czyli bedą aktualizacje, nie jest w PC, ze zmieniamu proc czy karte graficzna, jak niedomaga, tylko calą konsole. Co 2-3 lata zależnie od potrzeb. Życie :)
blasta (2016.08.18, 11:58)
Ocena: 36

0%
Tylko PCGaming Master Race!
Gyndylf (2016.08.18, 12:02)
Ocena: 20

0%
Z tego wynika, że po prostu będzie zachowana kompatybilność wsteczna na poziomie sprzętowym, ale nikt tutaj nie wyklucza, że będą wychodziły gry, które będą wymagały konkretnej 'generacji'. Wymagania sprzętowe dla konsol, yaaay!

Innymi słowy marketingowy bełkot, który nic nie wnosi.
SoulRak3r (2016.08.18, 12:07)
Ocena: 5

0%
'kolejne urządzenie będą jedynie rozwinięciem tej konstrukcji' Czyli pojawią się w końcu gry działające tylko na 'rozwiniętej' konsoli (generacji). Z tego co widze to chcą tylko zostawić soft a hardware będzie się zmieniał (czyli po staremu) i znając życie szybciej niż do tej pory żeby gracze częściej kupowali 'rozwinięte konstrukcje'.
QuadDamage (2016.08.18, 12:24)
Ocena: 2

0%
News to typowe lanie wody albo wróżenie z fusów po kawie rozpuszczalnej: 'może', 'można założyć', 'czy w ogóle'.
'Firma z Redmond myśli o stworzeniu jednej wspólnej z PC platformy i powoli do tego dąży' - jakieś konkrety oprócz pobożnych życzeń paru szpeców od logistyki (która ostatnio mija się mocno z logiką) ?
Telvas (2016.08.18, 12:27)
Ocena: 7

0%
PC Master Race wins ;p
Żywy (2016.08.18, 12:27)
Ocena: 12

0%
Od kiedy oglosili w 2013 ze konsole bede oparte na x86 a nie jakiejs kosmicznej, egzotycznej architekturze oczyiwste bylo ze juz przy niej zostana, bo raz ze prostota w programowaniu a dwa kompatybilnosc.
Gumofilec (2016.08.18, 12:30)
Ocena: 13

0%
Czyli rozważenie Steam Machine nie będzie takie głupie.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Prototypowy egzemplarz ujawniony. 0
Rynek monitorów przeznaczonych dla graczy rośnie jak na drożdżach. 0
Dużo aluminium i trochę szkła. 0
Nowe karty graficzne na horyzoncie. 0
Płatne treści w Instant Articles coraz bliżej. 9
Nie jest to jednak rozwiązanie, na które czekają użytkownicy. 19
Sprzętu na pewno nie znajdziemy pod choinką. 4
System można za darmo testować przez 90 dni. 19
Urządzenie zapowiedział CEO firmy. 4
W sklepie Play pojawił się przycisk "wypróbuj teraz". 4
Szef Valve ma się czym pochwalić. 18
Jeszcze trochę ponad doba by złapać okazję. 12
Może będzie taniej, ale, no właśnie, ale. 24
Wszyscy gotowi, można zaczynać? 39
W tym przypadku liczy się cisza. 9
Duże zmiany w BIOS-ach. 131
Wieśka dycha to duża okazja. 9
Bardziej kolorowy Windows. 15
Aktualności spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane