Aktualność
Bartosz Czechowicz, Piątek, 8 stycznia 2016, 20:50

Facebook Messenger, jeden z największych komunikatorów internetowych na świecie, ma już 800 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. Wszystko wskazuje więc na to że wprowadzone przez firmę do usługi zmiany i usprawnienia nie poszły na marne, a sama aplikacja rozwija się w naprawdę dobrym tempie. Wydaje się także bardzo prawdopodobne że całość jeszcze większą popularność zyska w przyszłości, kiedy to producent wprowadzi na rynek własnego asystenta użytkownika - M.

Informacją dotyczącą przekroczenia progu 800 mln aktywnych użytkowników miesięcznie przez Messengera podzielił się David Marcus, jeden z czołowych pracowników Facebooka. Przy okazji przypomniał on o nowych funkcjach, które tylko w 2015 roku zostały dodane do komunikatora. Przez ostatnie 12 miesięcy aplikacja stała się bowiem nie tylko dużo szybsza, ale także zaczęła pozwalać na m.in. przesyłanie zdjęć, prowadzenie rozmów wideo oraz wykonywanie i odbieranie przelewów. Usługa nie wymaga już także od korzystających z niej osób posiadania konta w założonym przez Marka Zuckerberga społecznościowym portalu. To jednak oczywiście nie wszystkie nowości, które ostatnio pojawiły się w Messengerze. Firma zdecydowała się bowiem również na mniej istotne usprawnienia, takie jak chociażby możliwość dzielenia się plikami typu GIF oraz wprowadzenie opcji związanych z personalizacją.

Marcus zapowiedział także, że w 2015 roku Messenger dalej będzie się rozwijał. Jednym z najciekawszych rozwiązań które otrzyma komunikator ma być natomiast wirtualny asystent użytkownika o nazwie M. Obecnie nie znamy szczegółowych informacji na jego temat, ale z wcześniejszych zapowiedzi wynika że będzie on oparty na mechanizmach sztucznej inteligencji nadzorowanej przez ludzi. Całość, jak nietrudno się domyślić, ma stanowić alternatywę dla m.in. promowanej przez Microsoft Cortany, Google Now i Siri od Apple.

Źródło: phonearena
Ocena aktualności:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Doamdor (2016.01.08, 21:58)
Ocena: 23

0%
taith (2016.01.09, 04:49)
Ocena: 4

0%
Czy ktoś może porównać to ze skype?
Co jest większym bloatware?
rops (2016.01.09, 10:01)
Ocena: 0

0%
@up
Mam oba, Skype odpalam tylko jak muszę (do komunikacji z jedną osobą która ma lumię, na Windows Phone są jakieś problemy z połączeniem wideo na messengerze), a z messengera korzystam cały czas. Największy plus jest taki, że mam dostęp do znajomych z Facebooka. Na Z3 nie odczuwam żadnego z nich. W ram oba zajmują ok 100 MB.
Edytowane przez autora (2016.01.09, 10:05)
decorator12 (2016.01.09, 10:44)
Ocena: 3

0%
rops @ 2016.01.09 10:01  Post: 940351
@up
Mam oba, Skype odpalam tylko jak muszę (do komunikacji z jedną osobą która ma lumię, na Windows Phone są jakieś problemy z połączeniem wideo na messengerze), a z messengera korzystam cały czas. Największy plus jest taki, że mam dostęp do znajomych z Facebooka. Na Z3 nie odczuwam żadnego z nich. W ram oba zajmują ok 100 MB.

Messenger na Windows Phone to śmiech na sali. Już Edge lepiej zarządza pamięcią i połączeniem internetowym. Messenger owszem ściągnie powiadomienie [każde osobno... wiec jeśli masz kogoś kto pisze 5 zdań w 5 wiadomościach, otrzymasz 5 powiadomień] ale żeby wejśc do aplikacji to musi ją załadować za KAZDYM razem. To jest chore: oczekiwanie na sieć -> łączenie > synchronizowanie doprowadza do szału. Do tego ta synchronizacja nie działa póki nie odpalisz samej aplikacji, wiec biada temu kto gadał używając laptopa, a potem podłącza Lumie do sieci.

Jak można spieprzyć tak prostą aplikację - JAK?
operatorkomputera (2016.01.09, 12:47)
Ocena: 0

0%
@up.
No te powiadomienia sa wkurzające. Wystarczyłoby żeby jedno przyszlo.

Ale wyłączanie niejako sieci przy wyjściu z aplikacji mi nie przeszkadza.

Ale maszbracje. Niedopracowana apka. Ani ustawień żadnych. A jak rozmawiasz z )\kilkoma osobami to mordęga. Tak trudno zrobić przewijanie miedzy rozmowami przeciągając w lewo np?

Dlatego uważam ze programiści to w większości jelopy robiący kopiuj wklej z neta i tutoriali. Zero myślenia. Większość klepie apki mobilne albo strony www bo przy większym projekcie sie gubią.
decorator12 (2016.01.09, 12:55)
Ocena: 0

0%
Jako osoba która nie wykorzystuje smartfona do czegoś wiecej niż gadania przez neta z innymi i sprawdzania wiadomości, rzadko nawigacji Windows Phone jest skrojony do moich potrzeb i nie czuję abym musiał wracać do Androida.

No ale żeby system nie posiadał DOBRZE - ja nie mówię że musi to być och i ach, ja chciałbym aby to było tylko dobrze - wykonanej aplikacji z której korzysta według ich twórców 800 mln osób no to [ciśnie mi się na klawiaturę 'polski przecinek'] żart. Bardzo smutny, gorzki żart.
Pawel1148 (2016.01.09, 21:44)
Ocena: 0

0%
Ta satysfakcja jak zainstaluje się na tablecie bez GPSa i próbuje wykryć położenie przez GPS którego nie ma :D. A tak na serio to chyba jedyna aplikacja która wymaga zastosowania zezwolenia na ok 20 różnych uprawnień. Nawet chyba antywirusy nie są takie zachłanne.
mdxx (2016.01.11, 09:03)
Ocena: 0

0%
Z jednej strony messenger jest mega wygodny i (przynajmniej na ios) działa fajnie. Z drugiej nie ma praktycznie ani jednej realnej konkurencji, a monopol jeszcze nikomu nie wyszedł na dobre.
mfuker (2016.01.11, 11:49)
Ocena: 0

33%
800mln - chyba ludzie maja potrójne konta.
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Google Allo cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. 14
Asus powiększył swoją ofertę o nowy model płyty głównej z podstawką AM3+ dla układów AMD. 24
Xiaomi kontynuuje swoją ekspansję. Firma ogłosiła właśnie, że przygotowuje się do otworzenia... 16
Trochę z kampanii fabularnej, trochę z trybu wieloosobowego. 4
Wydajne nośniki SSD M.2. 9
Microsoft patrzy na swój sprzęt inaczej niż Sony. 30
Na przejęcie wskazują źródła serwisu Financial Times. 5
Zapowiada się kolejna świetna gra RPG. inXile Entertainment oficjalnie zapowiedziało grę Wasteland 3. 7
Firma zamierza się skupić na oprogramowaniu. 20
Przedsiębiorstwo obserwuje, w jakim kierunku pójdzie technika wirtualnej rzeczywistości. 27
Inny wariant GP107 na kartach. 71
Dopieszczona architektura i ulepszony proces produkcji. 40
Mali-G71 lepszy niż następny Adreno. 32
W grę zagramy też na starszych pecetach. 32
Xiaomi Mi Box dla rynków zachodnich w końcu pojawił się w sprzedaży. 26
Valve podzieliło się informacjami z deweloperami. 17
Dziel się filmami nawet bez dostępu do internetu. 14
Z cyklu: wielki analityk przemówił. 90
APU z architekturą GPU Navi. 40
Fabrycznie podkręcona, chłodzona hybrydowo. 10
Z sensorem Avago ADNS-9800. Trust International B.V. 5
Sieciowy tryb Multiplayer powrócił. 9
Dopieszczona architektura i ulepszony proces produkcji. 40
MacBook Pro z Zen miałby pojawić się za dwa lata. 38
Zapowiada się kolejna świetna gra RPG. inXile Entertainment oficjalnie zapowiedziało grę Wasteland 3. 7
Firma zamierza się skupić na oprogramowaniu. 20
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane