Aktualność
Adrian Kotowski, Poniedziałek, 29 czerwca 2015, 15:42

Już za niespełna miesiąc PayPal i eBay staną się całkowicie oddzielnymi bytami. Władze firm podjęły decyzję o podziale, co zostało bardzo ciepło przyjęte przez akcjonariuszy. Choć przedsiębiorstwa będą działać niezależnie, to nadal powinny ze sobą współpracować jeśli chodzi o obsługę płatności na największym serwisie aukcyjnym na świecie. Niemniej, pojawi się zapewne więcej opcji, co powinno przypaść do gustu użytkownikom.

Po 13 latach PayPal i eBay znowu będą od siebie niezależne. Największy serwis aukcyjny na świecie przejął usługę płatności w 2002 roku. Od tamtej pory oba podmioty ściśle ze sobą współpracowały, a PayPal był jedną z podstawowych form płatności na eBayu. Nie wszyscy byli jednak zadowoleni ze współpracy. Według analityków, a także samych udziałowców, połączenie firm zahamowało ich wzrost i ograniczało potencjał. Właśnie dlatego, 17 lipca będzie ostatnim dniem, w którym oba podmioty będą działały wspólnie.

eBay i PayPal

Od 20 lipca (poniedziałek) PayPal i eBay będą notowane na giełdzie oddzielnie. Pierwszy podmiot dostępny będzie pod nazwą PYPL, podczas gdy serwis aukcyjny będzie korzystał ze standardowego EBAY. Inna sprawa, że ze względu na długotrwałe połączenie jeszcze przez pięć lat po podzieleniu wyniki finansowe firm będą w pewien sposób połączone. Informacja o podziale została ciepło przyjęta – gdy eBay ogłaszał ją we wrześniu ubiegłego roku, cena akcji firmy wzrosła o 7 procent. Widać więc, czego oczekiwał rynek.

Szefem eBaya ma zostać Devin Wenig, a za PayPal odpowiadać będzie Dan Schulman. Obecny prezes i CEO serwisu aukcyjnego, John Donahoe, zamierza ustąpić ze stanowiska i objąć posadę w radzie nadzorczej jednej lub obu wspomnianych firm. Sam eBay będzie we wrześniu obchodził swoje 20. urodziny. Serwis może pochwalić się 157 mln kupujących, 25 mln sprzedających i rocznym przychodem na poziomie 8,8 mld dolarów. PayPal także ma się czym pochwalić – korzysta z niego około 165 mln użytkowników, a przez system przeszło w ubiegłym roku aż 235 mld dolarów. Przychód przedsiębiorstwa w 2014 roku wyniósł 8 mld dolarów.

Źródło: Onet
Konkurs Palit Polska
Ocena aktualności:
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
C-traxx (2015.06.29, 16:18)
Ocena: -2

0%
Juz jakis czas temu informowali o tym. Chyba sie poklucili ;)
C.C. (2015.06.29, 17:15)
Ocena: 3

0%
Nikt się nie pokłócił, bo Pay Pal należy do eBaya :E
aqvario (2015.06.29, 17:24)
Ocena: 7

0%
Ciekawi mnie, chociaż pewnie nigdy się tego nie dowiem, w jakich aspektach eBay blokował rozwój PayPala, a PayPal w jaki sposób blokował rozwój eBaya. Z drugiej strony prawda może być brutalna - nie zrozumiałbym powodów, bo nie znam się na ekonomii ;P
Sir.Garreth (2015.06.29, 18:05)
Ocena: 5

0%
Bardzo dobrze. Sprzedaż na ebay z wykorzystaniem PayPal to koszmar mimo kilku usprawnień. Mam nadzieje, że pojawi się lepsza alternatywa bez czekania 21 dni na wypłatę środków.
Saphir (2015.06.29, 18:38)
Ocena: 1

0%
paypal przez nakladanie swoich ograniczen na konta jest fatalny
taith (2015.06.30, 01:41)
Ocena: 1

0%
perd... paypala i ich złodziejskie stawki
znacznie lepiej kupić BTC i płacić tym bez pośredników
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Pozostało już tylko kilka dni do zakończenia naszego plebiscytu Tech Awards 2017. 4
Świetne wyniki finansowe Nvidii nie były przypadkiem. 6
Klawiatura mechaniczna dla wymagających. 6
Czarny Piątek we wtorek. 3
Poznaliśmy też cenę w przedsprzedaży. 17
Płyty gotowe na następne serie procesorów. 20
W Humble Bundle jest niemała gratka dla graczy i fanów heavy-metalu, w postaci gry Brutal Legend, która jeszcze przez kilkadziesiąt godzin będzie dostępna całkowicie za darmo. 9
Stal i hartowane szkło. 7
Tragiczny wynik, którego każdy się spodziewał. 29
Duża metamorfoza znanej przeglądarki. 96
Przepraszają, ale za plecami krzyżują palce. 54
Tragiczny wynik, którego każdy się spodziewał. 29
Było wzgórze i nie ma wzgórza. 22
Blizzard, zgodnie z obietnicą, udostępnił jedną ze swoich popularnych gier, StarCraft II, zupełnie za darmo, a więc w formie free-2-play. 17
Wygląda to naprawdę ładnie. 24
Niedroga hybryda z Core M3. 21
Intel Optane będzie mieć rywala. 27
Bot zobaczył, łapki w górę nie dał. 5
Facebook
Ostatnio komentowane