Aktualność
Piotr Gontarczyk, Poniedziałek, 13 kwietnia 2015, 07:45

Parę dni temu do sieci wyciekła kolejna kompilacja rozwojowa systemu operacyjnego Windows 10, oznaczona numerem 10056. W nowej kompilacji pojawiło się kilka usprawnień i nowości, np. nowe animacje czy aplikacje systemowe. Okazuje się, że umieszczono w niej też coś chyba niespodziewanego - Achievements (z ang. Osiągnięcia).

Użytkownicy kompilacji 10056 systemu Windows 10 mogą obecność nowej funkcji stwierdzić uruchamiając Insiders Hub z poziomu Ekranu Start. Po uruchomieniu aplikacji na ekranie pojawi się wiadomość o tym, że użytkownik uzyskał osiągnięcie za dołączenie do programu Windows Insider.

Osiągnięcia mają zachęcać użytkowników do zapoznawania się z nowymi treściami, a więc stanowić formę motywacji. Do tej pory tego typu rozwiązanie firma Microsoft stosowała w konsola Xbox, ale wygląda na to, że teraz pojawi się ono także na programowej platformie dla komputerów osobistych.

Na razie nie wiadomo co konkretnie mają uzyskiwać osoby testujące Windowsa 10 poprzez program Windows Insider. Istnieje prawdopodobieństwo, że owe osiągnięcia będą dołączane do kont użytkowników konsol Xbox, ale nie można wykluczyć, że Microsoft zaoferuje coś także dla tych, którzy owych urządzeń nie mają. Do tej pory firma nie informowała o funkcji Osiągnięć w systemie Windows, tak więc na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Źródło: Neowin
Ocena aktualności:
Ocen: 7
Zaloguj się, by móc oceniać
Ohoho:) (2015.04.13, 07:52)
Ocena: 41

0%
Mnie takie komunikaty tylko denerwują.
Ale artykuł przydatny, będę wiedział co wyłączyć jako pierwsze ^^
adul (2015.04.13, 08:16)
Ocena: 14

0%
Pamiętam, że były też jako dodatek do Visual Studio 2010.
Jednym z nich było uzycie 'goto' w kodzie C#.
marcin_kg (2015.04.13, 08:37)
Ocena: 34

0%
A będzie osiągnięcie za nie korzystanie z Metro?
lukas108 (2015.04.13, 08:54)
Ocena: 2

0%
Na steam 3DMark też ma.
Dominiko_ (2015.04.13, 09:17)
Ocena: 5

0%
A wspomniecie coś na GontarczykLabie o nowym buildzie Windows 10 na telefony (aka 'Windows 10 for Phones' :D)? Propaganda propagandą, ale kiedy widzę, że każdy inny polsko- i anglojęzyczny, konkurencyjny portal PCL jaki mam w RSS (a jest tego trochę) napisał o tym przynajmniej jeden tekst już w dniu wydania w piątek a tu cisza, to zwyczajnie brakuje mi rąk do podpierania głowy.

Jeszcze ten cytat z poprzedniego tekstu na PCL na ten temat 'Zapewne więcej szczegółów na temat najnowszej kompilacji rozwojowej mobilnego systemu Windows pojawi się jutro.'. O, ironio! :E
TadeuszD (2015.04.13, 09:38)
Ocena: 19

0%
Zupełnie jak 'słoneczka' w przedszkolu:
Kliknij w menu Start - 1pkt.
Uruchom aplikację METRO - 2pkt.
Kup cokolwiek w Windows Store - 5pkt.
Udostępnij nam wszystkie swoje prywatne dane - 0 pkt. (bo i tak już to robisz od kiedy zainstalowałeś nasz system...) ;)
Edytowane przez autora (2015.04.13, 09:39)
barwniak (2015.04.13, 09:46)
Ocena: -3

0%
Za ileś tam osiągnięć, może być ileś tam GB w OneDrive.
Telvas (2015.04.13, 09:47)
Ocena: 26

0%
Już się pozbyłem konta w mBanku, bo próbowali mi je przerobić na facebooka, z grami i osiągnięciami. System operacyjny ma być jak bank - stanowić solidny fundament i wzbudzać zaufanie, nie przeszkadzać. A nie dawać słoneczka/kwiatki/słoniki/osiągnięcia za marnowanie czasu na klikanie w niepotrzebne miejsca.
mikasso09 (2015.04.13, 09:59)
Ocena: 16

0%
You just downloaded cracked version of Windows 10. Thanks for making Windows better!
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Lenovo odświeży model Yoga 510. 2
Odpowiednie aktualizacje zostaną udostępnione za darmo. 22
Gra chroniona będzie systemem Denuvo. 18
Nowa inicjatywa ma poprawić proces wydawania gier na Steam. 4
Usprawniona wersja modelu Miix 310. 7
Ten typ komputerów był już spisywany na straty. 13
Wśród nich jest też nowy Wraith. 27
Firma nie jest już zainteresowania tworzeniem gier na konsole. 38
Niewielkie i lekkie urządzenie 2 w 1. 8
Zainteresowanie sprzętem ma być praktycznie zerowe. 70
Intel prezentuje najwydajniejszy serwerowy chip z serii Xeon E7. 37
CD Projekt bije rekordy już nie tylko na rynku gier komputerowych, ale także na giełdzie. 37
Core serii 8000 już w tym roku. 88
Zainteresowanie sprzętem ma być praktycznie zerowe. 70
Po włączeniu funkcji wydajność często spada zamiast rosnąć. 51
Nowy symulator wyścigów trafi na rynek jeszcze w tym roku. 19
Tym razem zabezpieczenie będzie dużo trudniejsze do złamania. 43
AMD nie stosuje grubej kreski. 51
Wyższa jakość grafiki za darmo. 23
Ten typ komputerów był już spisywany na straty. 13
Odpowiednie aktualizacje zostaną udostępnione za darmo. 22
Przeglądarka Vivaldi doczekała się dziś kolejnej wersji, oznaczonej numerem 1.7. 19
Wśród nich jest też nowy Wraith. 27
AMD nie stosuje grubej kreski. 51
Core serii 8000 już w tym roku. 88
Rynek kurczy się, a spóźnionym to sprzyja. 11
CD Projekt bije rekordy już nie tylko na rynku gier komputerowych, ale także na giełdzie. 37
Po włączeniu funkcji wydajność często spada zamiast rosnąć. 51
O autorze
Piotr Gontarczyk
Dziennikarz internetowy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Publikował swoje artykuły na łamach kilku popularnych wortali, był także redaktorem naczelnym jednego z nich.
Ostatnie publikacje:
Facebook
Ostatnio komentowane