Z okazji uruchomienia w PCLab.pl sekcji wideo
zapraszamy do konkursu na najlepszy wideo poradnik.

Zasada rywalizacji jest prosta:

1. Nakręć krótki film poradnikowy na dowolny temat związany z szeroko rozumianymi technologiami. Zgłoszenia przyjmujemy w następujących kategoriach tematycznych: Foto, Komputery, Mobilne, Programy, RTV.

2. Pamiętaj by jednym z tagów w dodawanym materiale był: "konkurs pclab.pl"

3. Gotowy materiał zamieść w serwisie TrochęTechniki.pl i prześlij do nas zgłoszenie mailem na adres redakcja@trochetechniki.pl podając: link do twojego poradnika, imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz poniższe oświadczenie

Niniejszym oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z póz. zm.)

4. Jury wybierze 10 filmów biorąc pod uwagę ich przekaz i wartość merytoryczną lub oryginalny pomysł na realizację. Jakość filmu nie ma dużego znaczenia (chociaż oczywiście nie przesadzajmy - coś musi być widoczne ;-) - może być zrealizowany nawet telefonem komórkowym.

Na autorów najlepszych filmów poradnikowych czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz szansa na stałą współpracę z redakcjami PCLab.pl i TrocheTechniki.pl


 

 

 

 

Nakręcenie filmu konkursowego wcale nie wymaga specjalnych nakładów. Od jego jakości ważniejszy jest dla nas przekaz merytoryczny i pomysł twórcy. Jeśli nie dysponujesz kamerą możesz użyć aparatu cyfrowego lub kamerki internetowej. Możliwe jest także nakręcenie tak zwanego screencastu czyli filmu nagrywanego za pomocą programów rejestrujących akcje na pulpicie, takich jak Adobe Captivate, Techsmith Camtasia, bezpłatnego Cam Studio lub innych.

Oto krótkie tutoriale jak używać programów do screencastów, oraz przykłady gotowych filmów.

Regulamin konkursu. 

 

3 miejsce 2 miejsce 1 miejsce