Zestawy komputerowe
Artykuł
Michał Sieńczyło, Poniedziałek, 28 listopada 2016, 10:00

Jakie słuchawki wybrać?

Skoro zawitałeś na niniejszą stronę, to najpewniej znaczy, że chcesz kupić słuchawki i wiesz, że będą Ci potrzebne jako naturalne uzupełnienie komputera, ale nie wiesz, które wybrać. Na rynku jest cała masa produktów przeznaczonych dla miłośników muzyki, graczy komputerowych, osób szukających sprzętu grającego na ulicę itp. Dlatego na samym początku zachęcamy do zapoznania się z naszym dużym poradnikiem słuchawkowym, który ułatwi zawężenie wyboru do określonej grupy produktów, adekwatnej do konkretnych potrzeb.

Pamiętaj, słuchawki dokanałowe to te najmniejsze; wciska się je dość głęboko w kanał słuchowy. Świetnie izolują od odgłosów otoczenia, ale mogą powodować u niektórych osób dyskomfort. Z kolei te wokółuszne i nauszne zasłaniają małżowiny w całości lub częściowo. Są wygodne, zwłaszcza te pierwsze, ale sporo też zależy od modelu. Dzielą się na otwarte (w tym półotwarte) i zamknięte. Te pierwsze są przeznaczone do użytku domowego; osoby w pobliżu słyszą dobrze to samo co użytkownik. Te drugie sprawdzają się znakomicie na ulicy; znacznie lepiej izolują od uporczywych dźwięków otoczenia, a ludzie obok nie słyszą tego, co dobywa się z przetworników. Produkty uznawane za zestawy słuchawkowe to wszystkie, które mają wbudowany mikrofon, niezależnie od tego, czy jest on umiejscowiony na ramieniu czy dyskretnie na przewodzie sygnałowym.

Jeżeli już wiesz, jaką konstrukcję chcesz kupić, wybierz jedną z poniższych propozycji, a będziesz zadowolony.

 

Słuchawki dokanałowe w cenie do około 200 zł

Okazuje się, że w tej cenie da się kupić dobre „dokanałówki”, a po szczegóły odsyłamy do wielkiego testu niedrogich słuchawek dokanałowych. Zdecydowanie warte polecenia są następujące produkty:

 

SNAB Overtone EP-101M

 

Słuchawki dokanałowe w cenie powyżej 200 zł

W tej kategorii nie brak dobrze brzmiących słuchawek – więcej na ten temat przeczytacie w naszym wielkim teście słuchawek dokanałowych. Jeśli jesteś gotów wydać na słuchawki ponad 200 zł, wkraczasz na pułap produktów opartych na zbalansowanych przetwornikach. Godne polecenia są m.in.:

 

Shure SE215

 

Słuchawki nauszne w cenie do około 300 zł

Można by sądzić, że produkty nauszne kosztują więcej od dokanałowych i że za względnie małe pieniądze nic ciekawego się nie kupi. Nic bardziej mylnego:

 

 HyperX Cloud

Słuchawki nauszne w cenie powyżej 300 zł

Spośród zestawów słuchawkowych niesłabnącym i zasłużonym powodzeniem cieszą się następujące produkty:

 HyperX Cloud II 7.1

 

Ocena artykułu:
Ocen: 210
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane