Zestawy komputerowe
Artykuł
Michał Sieńczyło, Poniedziałek, 28 listopada 2016, 10:00

Jaka myszka do gier (i nie tylko)?

Myszka i klawiatura, choć ich znaczenie przez wielu jest pomniejszane, to w gruncie rzeczy jedne z kluczowych elementów zestawu komputerowego. Owszem, na wygodę pracy wpływ ma także wydajność podzespołów, ale najważniejsze pod tym względem są właśnie te dwa urządzenia wskazujące.

O tym, czy dana myszka albo klawiatura jest dobra, decyduje nie tylko zastosowany czujnik lub mechanizm przycisków/klawiszy, ale również takie rzeczy, jak kształt i waga gryzonia oraz rozmieszczenie przycisków. Krótko mówiąc, dla jednego dana konstrukcja może być spełnieniem marzeń, dla innego natomiast będzie prawdziwym utrapieniem. Dlatego na tej i następnej stronie przedstawimy najciekawsze modele w poszczególnych przedziałach cen, ale bez wyraźnego wskazywania faworyta, bo w wyborze takiego sprzętu należy się kierować przede wszystkim potrzebami i upodobaniami, a nie tylko grubością portfela.

Myszka bezprzewodowa czy z ogonkiem?

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi, choć wybór będzie łatwiejszy, jeśli uda się jasno określić, w jakich sytuacjach myszka najczęściej będzie używana. Jeśli będą to gry, lepszym rozwiązaniem będzie gryzoń z ogonkiem, ale dla mniej wprawionego w bojach gracza, dla którego czas reakcji nie jest priorytetem, model bezprzewodowy może być ciekawą opcją. Mniej kabli na biurku to większy porządek, a poza tym brak ogonka to większa swoboda ruchów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że bezprzewodowe rozwiązania wymagają dodatkowego zasilania, a to oznacza sporadyczną wymianę akumulatorów (przeważnie są to „paluszki” w rozmiarze AAA lub AA).

UWAGA: Poniższe zestawienia to zbiór najciekawszych konstrukcji w danym przedziale cen. Niektóre myszki wyróżniają się precyzją, inne są po prostu bardzo użyteczne, a niektóre sprawiają, że nawet po pięćdziesiątce można się znowu poczuć jak małe dziecko :)

 

Jaka myszka przewodowa do 50 zł?

Myszkę da się kupić już za kilka złotych, dlatego w przedziale do 50 zł można przebierać wśród gryzoni o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach z logo dużej liczby równie barwnych producentów.

Zalman ZM-M300

 

Jaka myszka bezprzewodowa do 50 zł?

Modecom WM5

Jaka myszka przewodowa do 100 zł?

A4 Tech Bloody V8m

 

Jaka myszka bezprzewodowa do 100 zł?

Asus WT465

Jaka myszka przewodowa do 150 zł?

Dream Machines DM1 Pro

 

Jaka myszka bezprzewodowa do 150 zł?

A4 Tech Bloody RT7

Jaka myszka przewodowa do 200 zł?

W wyższym przedziale cen walczą przede wszystkim marki znane głównie graczom. Konstrukcje z tego segmentu są wyposażone w świetne sensory, dlatego w tym przypadku należy się kierować bardziej kształtem.

Razer DeathAdder 2013

 

Jaka myszka bezprzewodowa do 200 zł?

Logitech M705

 

Jaka myszka przewodowa powyżej 200 zł?

Gdy do wydania na mysz jest 200 zł, można już nie iść na żadne kompromisy. Niestety, te najlepsze konstrukcje w ostatnich latach mocno podrożały. Kiedyś czołowy model można było kupić za połowę kwoty, którą trzeba wydać dziś. Za to dostajemy najwyższy poziom precyzji, świetne przyciski i często dużą liczbę dodatkowych elementów o ściśle określonym zastosowaniu.

Logitech G502

 

Jaka myszka bezprzewodowa powyżej 200 zł?

Razer Ouroboros

Ocena artykułu:
Ocen: 210
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane