Zestawy komputerowe
Artykuł
Michał Sieńczyło, Poniedziałek, 28 listopada 2016, 10:00

Jakiego komputera potrzebuję? Ile muszę na niego wydać?

Ile mam wydać na komputer?

Różne potrzeby użytkowników oraz zróżnicowane wymagania i oczekiwania sprawiają, że czasem trudno jest określić, ile właściwie trzeba wydać na komputer. Zwyczajnie w wielu zastosowaniach drogi komputer nie jest potrzebny – wystarczy znacznie tańszy. Ta strona pomoże określić, jakiego typu sprzęt jest potrzebny oraz ile mniej więcej pieniędzy będzie trzeba na niego zarezerwować.

Jaki komputer do domu i biura?

Szczegółowo na ten temat przeczytasz na tej oto stronie: „Jaki komputer do filmów HD, muzyki, multimediów i biura?”.

Ile muszę wydać na komputer do gier?

Ceny komputerów o sensownej wydajności w grach zaczynają się od około 2000 zł, czyli tam, gdzie w założonym budżecie udaje się już zmieścić samodzielną kartę graficzną. Jednak zestaw za mniej więcej 3000 zł będzie zdecydowanie szybszy. Na dobrą sprawę aż do kwoty 4500 zł wzrost wydajności w grach będzie znaczący.

  • Komputer do grania w niskich lub średnich ustawieniach w rozdzielczości Full HD – wystarczy wydać 1500–2000 zł.
  • Komputer do częstego grania w ustawieniach średnich lub wysokich w rozdzielczości Full HD – polecamy zestawy w cenie 2200–3500 zł.
  • Komputer do częstego grania w ustawieniach wysokich lub bardzo wysokich w rozdzielczości Full HD – polecamy zestawy w cenie 3800–4500 zł.
  • Komputer do bardzo częstego grania w ustawieniach bardzo wysokich lub najwyższych w rozdzielczości Full HD lub wyższych – polecamy zestawy w cenie od 4500 zł wzwyż.
Ocena artykułu:
Ocen: 210
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook