Laptopy
Artykuł
Tomasz Jadczak, Środa, 20 października 2010, 06:00
Klawiatura i panel dotykowy

Klawiatura w laptopie HP Pavilion dv7-4025ew ma duże, wygodne klawisze. Ich skok jest mały, a moment zadziałania – dobrze wyczuwalny. Układ klawiszy jest poprawny. Ci, którzy lubią Ctrl w narożniku, będą wniebowzięci, klawisz Fn jest obok niego. Klawisze kursora górny i dolny są, niestety, małe, a przez to niewygodne w użyciu, bo trudno w nie trafić. Przyzwyczajenia wymaga też domyślny sposób obsługi klawiszy funkcyjnych F1–F12, wymagający wciśnięcia Fn. Domyślnie sterują one funkcjami multimedialnymi. To ustawienie można zmienić na tradycyjne w BIOS-ie. Cały górny rząd ma zmniejszoną wysokość, co też nie jest najwygodniejsze. Trochę to dziwne, bo miejsca do krawędzi laptopa pozostało sporo i bez problemu zmieściłyby się pełnowymiarowe (a także Delete, Page Up itd.). Klawisz cofania jest duży i łatwo się w niego trafia. Duży jest też Enter (ma układ poziomy). Spacja ma szerokość pięciu klawiszy. Dzięki sporej szerokości urządzenia zmieszczono klawiaturę numeryczną, dla niektórych to duży plus. Zaletą klawiatury jest mała głośność i to, że bardzo nieznacznie ugina się pod palcami.

 

Klawiatura HP Pavilion dv7-4025ew jest dosyć wygodna

Panel dotykowy
Działanie panelu oceniamy dosyć wysoko. Jego powierzchnia jest gładka i nie hamuje ruchu palca, co pozwala na precyzyjne sterowanie kursorem. Panel ma funkcję wielodotyku, umożliwia również obracanie zdjęć.

Panel dotykowy

Z panelem dotykowym zintegrowano dwa przyciski. Sterują one funkcjami lewego i prawego przycisku myszy. Mimo że wyglądają na dotykowe, są tradycyjne. Niestety, działają stosunkowo głośno. W lewym górnym rogu panelu umieszczono czerwoną diodę LED, sygnalizującą wyłączenie panelu. Włączenie i wyłączenie następuje po dwukrotnym kliknięciu w okolicach diody. Po wyłączeniu panelu można wygodnie oprzeć o niego dłonie, nie przejmując się położeniem kursora.

Oprogramowanie pozwala dosyć elastycznie konfigurować urządzenie sterujące kursorem

Ocena artykułu:
Ocen: 8
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane