Multimedia i gadżety
Artykuł
Piotr Wyszkowski, Piątek, 20 listopada 2009, 14:00
Co kupić i dlaczego właśnie Xtreamera ;)

Xtreamer składa się z trzech elementów: samego odtwarzacza, karty Wi-Fi oraz dysku twardego. Dwa ostatnie elementy są opcjonalne.

W urządzeniu da się zamontować dysk 2,5 cala (interfejs SATA), więc maksymalna dostępna pojemność to na razie 500 GB (cena ok. 300 zł). Z powodów, o których napiszemy w dalszej części tekstu, warto się powstrzymać przed instalowaniem go w urządzeniu.

Karta Wi-Fi na USB (standard 802.11 n) nie jest dołączana – kosztuje co najmniej 75 zł. Można spróbować podłączyć także inne modele korzystające z układu RTL8912SU, jednak nie będą one wyglądały tak dobrze jak produkt dostosowany do urządzenia. Jeżeli ktoś nie ma Wi-Fi, a chce je mieć do łączenia Xtreamera z komputerem, może kupić dwie karty i drugą zainstalować w pececie (są dostępne sterowniki).

Komu się zbytnio nie śpieszy i ma kartę kredytową, ten może kupić Xtreamera bezpośrednio u producenta (www.xtreamer.net). Kosztuje to razem z przesyłką 119 euro i dostajemy gratis antenę Wi-Fi – oszczędzamy więc około 100 zł, jednak czas dostawy, jeśli ktoś ma pecha, może wynieść nawet kilka tygodni. Szczęśliwcy dostają sprzęt po tygodniu.

Przed kupieniem jakiegokolwiek DMR-a bezwzględnie należy sprawdzić, jakiego wsparcia w postaci aktualizacji firmware'u udziela producent i jak silna jest społeczność zgromadzona wokół produktu. Tutaj Xtreamer nie ma się czego wstydzić: jest polska strona, międzynarodowe i polskie forum oraz regularna aktualizacja firmware'u.

Ocena artykułu:
Ocen: 6
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane