Multimedia i gadżety
Artykuł
Piotr Bulski, Środa, 2 lipca 2008, 12:30
Muzyka z komputera i internetu to nieprzebrane zbiory nagrań, wśród których coś dla siebie może znaleźć każdy jej miłośnik. Takie źródło w większości wypadków w pewien sposób wyznacza sposób korzystania z tego bogactwa, ograniczający się często do przenoszenia poszczególnych plików do mobilnych odtwarzaczy cyfrowej muzyki albo odsłuchiwania ich wprost z podłączonego do sieci komputera. Drugi ze scenariuszy wymaga jeszcze jednego: zestawu głośnikowego podpiętego do peceta, który lepiej lub gorzej może naśladować typowe salonowe systemy audio. Co więc z urządzeniami hi-fi z „dużych pokojów”? Czy one nie mogą zagrać melodiami z sieci lub dysków twardych? Mogą, i wcale nie musi być to sprzęt bezpośrednio komunikujący się z siecią. Co więcej, nie musi być on połączony z internetem lub komputerami za pomocą przewodów.

Dzięki urządzeniom z serii Squeezebox firmy Logitech użytkownicy mogą korzystać z zasobów cyfrowej muzyki za pośrednictwem dowolnych domowych zestawów audio. Squeezeboksy, zwane Classic i Duet, mimo że różnią się nieco konstrukcją, zapewniają podobne funkcje. Jedną z ich podstawowych zalet, która wyklucza mało estetyczne połączenia przewodowe między urządzeniami, jest możliwość korzystania z rozwiązań wi-fi, zapewniających łączność z komputerami i siecią.

Pokaźne zbiory połączeń w obu urządzeniach pozwalają sądzić, że muzyka z sieci będzie mogła popłynąć z głośników wielu wież, zestawów głośnikowych, a nawet prostych magnetofonów. Ponieważ nie wszystkie sieci domowe to rozwiązania działające bez kabla, Squeezbox w obu wcieleniach jest przygotowany także do działania z kablem. Ale i wtedy sprzęt odróżnia się od komputera, z którego karty dźwiękowej poprowadzono przewody do domowego zestawu audio. Różnica tkwi w tym, co najważniejsze, czyli w komforcie sterowania, bo w muzycznych zasobach można przebierać nie z fotela przed ekranem komputera, ale za pośrednictwem pilotów zdalnego sterowania.

Co zapewnia sprzęt Logitecha i czy nic nie dałoby się w nim już poprawić – o tym poniżej. A że wstępna konfiguracja zestawów raczej nie sprawia wielu problemów, nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, by muzyka zagrała w całym domu. Zapraszamy.

 

Ocena artykułu:
Ocen: 5
Zaloguj się, by móc oceniać
Foxpl1 (2008.07.02, 12:45)
Ocena: 0

0%
szkoda, że takie drogie....
zetsu.dono (2008.07.02, 12:46)
Ocena: 0

0%
No, ale jakość ma swoją cenę
TrisenK (2008.07.02, 12:59)
Ocena: 0

0%
Przeczytałem, pomyślałem - fajne. Potem spojrzałem na ceny :(
sonio (2008.07.02, 13:25)
Ocena: 0

0%
w clasicu przy plusach widzę: 'Dostęp do dużego zbioru rozgłośni internetowych'
a w duecie już nie.... :P:P:P

właśnie ta opcja mnie interesuje-chciałbym wyłączyć kompa i nadal mieć radio... albo móc oddzielić radio od kompa (jak jest więcej osób w domu to tak później jest....)
*Konto usunięte* (2008.07.02, 14:17)
Ocena: 0
już jakiś czas temu mocno zastanawiałem się nad squeezeboxem classic-iem ale ostatecznie jednak także ze względu na stosunek cena/oferowane możliwości ochłonąłem i wybrałem popcorna :P
Switch (2008.07.02, 14:42)
Ocena: 0

0%
Powinno być porównanie jakości wyjść cyfrowych. Ciekawe czy ten squeezbox odbiega.

Ale w tej cenie wole laptoka.
thomson (2008.07.02, 15:08)
Ocena: 0

0%
Drożyzna, za tyle to by się chyba całe Media Center złożyło.

Filmik wolałbym jeden i z jakimś komentarzem (nawet powtarzającym informacje zawarte w tekście, no i logo serwisu)
Feniks_rf (2008.07.02, 19:08)
Ocena: 0

0%
Wypełnienie wszystkich pomieszczeń w domu tymi samymi dźwiękami także nie powinno być kłopotliwe. Wystarczy zsynchronizować ze sobą działanie urządzeń Squeezebox, za pomocą oprogramowania lub pilota. W takim przypadku wszystkie urządzenia audio będą grać dokładnie tymi samymi nagraniami.

Że niby jak to zrobić kupić kilka takich urządzeń i podpiąć każdy pod inny odtwarzacz audio?? Troszkę zabrakło w tym tekście teorii i pokazania jak to gra.
moonraker (2008.07.02, 23:23)
Ocena: 0

0%
Świetny sprzęt. Gdyby kosztował 200zł lub mniej.
TheTom (2008.07.03, 10:42)
Ocena: 0

0%
Troszkę enigmatyczna ta recenzja. Nie zawsze właściwie rozumiem jak to ma działać.
Jak np. HDD podpięty do routera. Czy będzie widziany czy też nie.
Poza tym w urządzeniu mógłby być port USB by była ciekawsza propozycja.
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
O autorze
Facebook