Internet i sieci
Artykuł
Paweł Pilarczyk, Niedziela, 1 czerwca 2008, 11:25

Personalizacja

Konstrukcja strony została oparta na bloczkach, które grupują materiały z danej kategorii. Swój bloczek mają więc artykuły, aktualności, pliki czy forum. Najważniejszy blok, Artykuły, został umieszczony w najlepiej widocznym miejscu strony głównej. W jego pobliżu znalazły się także bloczki z newsami i plikami do pobrania.

Tu jednak dochodzimy do jednej niezwykle ważnej funkcji nowego layoutu – personalizacji strony. Każdy bloczek możecie chwycić myszką i przesunąć tam, gdzie chcielibyście go widzieć! To Wy decydujecie, które bloczki są dla Was najważniejsze. Zaproponowaliśmy domyślne ułożenie elementów na stronie, ale wszystkie bloki (z wyjątkiem bloku Artykuły na stronie głównej) można przemieszczać po całej stronie.

Nasz system zapamiętuje wybrane przez Was ułożenie bloczków, więc przy następnej wizycie na PCLab.pl strona pokaże się Wam taka, jaką sami stworzyliście. O ile tylko korzystacie z tego samego komputera.

W niedalekiej przyszłości nasz system będzie zapamiętywał konfigurację bloczków dla zarejestrowanych użytkowników, tak więc nawet jeśli przesiądą się oni do innego komputera, wystarczy, że się zalogują, i bloczki zostaną natychmiast posortowane tak, jak tego sobie życzył użytkownik.

Przemieszczanie bloczków to tylko jeden element personalizacji. Zmieniać będziecie mogli nie tylko konfigurację bloczków, ale też ich zawartość. Będziecie mogli wybrać na przykład liczbę newsów, która wyświetlona jest w bloczku Aktualności. Funkcja ta jeszcze nie działa, ale zostanie przez nas niedługo dodana.

Ocena artykułu:
Ocen: 122
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane