Obudowy i zasilacze
Artykuł
Sebastian Krzeczkowski, Sobota, 3 maja 2008, 14:04

Okablowanie

Model CAV-620-A12S z serii Silent Force ma standardowe wyprowadzenie okablowania. Szkoda, że nie zdecydowano się na zastosowanie coraz bardziej popularnego systemu odpinanych kabli, jak to miało miejsce w przypadku kilku prezentowanych przez nas urządzeń (seria Modecom Volcano, Yesico SilentCool SC560-AS12CF). Zamiast tego z zasilacza wyprowadzona jest wiązka aż dziewięciu giętkich przewodów, z czego osiem jest poprowadzonych w nylonowej osłonce.

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S

Wiązka ATX 24-pinowa (można ją rozpiąć na 20- i 4-pinową) ma 51 cm długości. Przewód zakończony 8-pinową wtyczką zasilania (EPS) jest o 2 cm dłuższy i mierzy dokładnie 53 cm. Wtyczkę tę można oczywiście rozpiąć na dwie 4-pinowe.

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S

Teraz o zasilaniu kart graficznych. Co ciekawe, dwie wtyczki PCI-E umieszczono na jednym kablu, a nie dwóch, jak to ma miejsce zazwyczaj. Pierwsza wtyczka oddalona jest od zasilacza o 50 cm, a druga o następnych 15.

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S

Zasilanie do urządzeń z interfejsem SATA doprowadzane jest za pomocą dwóch identycznych wiązek. Na każdej z nich znajdują się po dwie wtyczki. Łącznie daje nam to cztery wtyczki SATA – to standardowa, niezbyt imponująca liczba. Odległość złączy jest taka sama jak w przypadku PCI-E – 50 i 15 cm.

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S

Wiązek z wtykami molex są już cztery sztuki. Są ich dwa rodzaje. Na pierwszych dwóch są tylko dwa złącza molex. Na dwóch następnych są już trzy złącza tego typu. Do tego na końcu umieszczono jeszcze wtyczki FDD do zasilania stacji dyskietek. Po podliczeniu mamy 10 wtyków typu molex oraz dwie wtyczki FDD. Wymiary są identyczne jak wcześniej – 50 i 15 cm. Interesująca regularność ;-).

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S

Ostatni kabelek, a zarazem jedyny niepoprowadzony w oplocie, umożliwia komputerowi odczyt prędkości obrotowej zamontowanego w zasilaczu wentylatora.

Pentagram Silent Force CAV-620-A12S
Ocena artykułu:
Ocen: 3
Zaloguj się, by móc oceniać
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane