Gry i konsole
Artykuł
Ryszard Sobkowski, Niedziela, 19 sierpnia 2007, 12:37
PCLab.pl jest wortalem o tematyce komputerowej, dalekiej od sportu samochodowego. Jednak gdy nasi przyjaciele z Intela, przy okazji trwającej właśnie imprezy „BMW Pit Lane Park”, zorganizowali nam kilkunastominutowe spotkanie z Robertem Kubicą, uznaliśmy, że dla naszych Czytelników może ono być atrakcyjne. Tym bardziej, że Robert okazał się... Ale nie uprzedzajmy – lepiej poczytać po kolei.

Przyjemny obowiązek wywiadu z Robertem spadł na mnie (chociaż wywiady nie są moją specjalnością) głównie dlatego, że jako jedyny z dostępnej ekipy PCLab.pl mam pewne pojęcie o wyścigach, łącznie z jakimś tam brykaniem maluchem (i nie tylko) po torze, dwadzieścia czy więcej lat temu. Tyle tytułem usprawiedliwienia.

Mojego rozmówcy chyba nie muszę nikomu przedstawiać – od roku „z drobnymi” jest gwiazdą pierwszej wielkości na firmamencie polskiego sportu. A chłopakom z Intela, dziękujemy – samodzielnie przez taki tłumek na pewno byśmy się nie przedarli.

A co ma do tego wszystkiego Intel? Firma jest Oficjalnym Partnerem Korporacyjnym BMW Sauber F1 Team, w dodatku to maszyna Albert2, zbudowana z wykorzystaniem 512 dwurdzeniowych procesorów Intel Xeon 5160, wykorzystywana jest przez grupę BMW Sauber do obliczeń aerodynamicznych przy projektowaniu kształtu bolidów.

Może trochę o grach?

rs: Wielu spośród naszych Czytelników to zapaleni gracze, w tym również miłośnicy gier o charakterze samochodowym. Zacznijmy więc od czegoś specjalnie dla graczy. Mamy taki niby prawdziwy bolid, z niby prawdziwym kokpitem, na wielkim ekranie mamy niby prawdziwy tor, nawet chyba lusterka są niby prawdziwe.

Robert Kubica: Wszystko „niby”! (śmiech)


Na fotce, od lewej: Radek Walczyk (Intel), Robert Kubica, Rysiek Sobkowski (PCLab.pl), Łukasz Kowalik (Intel), Paweł Pilarczyk (PCLab.pl), w tle z aparatem w dłoniach kolega z IDG (nazwiska nie znamy). Wszystkie zdjęcia w artykule wykonała Małgosia Madej.

rs: Powiedz, jak wielka jest różnica pomiędzy „jazdą” czymś takim, a prawdziwą jazdą?

RK: Niby wszystko tak samo, w pewnym stopniu nie zważa się, że „niby”, bo jest dużo ludzi, którzy pracują nad tym, żeby wszystko było realistyczne. Powiem tak – z mojego doświadczenia wiem z pewnych gier, że niektóre fizyki są dosyć realistyczne i potrafią odtworzyć to, jak naprawdę się prowadzi bolid, czy też auto.

Ale niestety – albo i „stety” dla graczy, nie oddziaływują na nich żadne siły. Tak, że my sobie siedzimy pięknie w domu, na kanapie, czy tam na fotelu, kręcimy sobie kierownicą i wszystko nam ładnie idzie, jak nam nie wyjdzie, to sobie naciskamy reset i jedziemy od nowa! W rzeczywistości jest inaczej...

rs: Chciałbyś mieć taki reset?

RK: Nooo! Byłoby dobrze mieć takiego resecika! (śmiech) Ale umówmy się, że gry, chociaż coraz bardziej stają się realistyczne, nigdy nie będą odzwierciedlać w stu procentach tego, co się dzieje.

rs: Nigdy nie będzie tych trzech g i więcej...

RK: Nigdy nie będzie nawet sześciu g, tak że to na pewno robi różnicę. Ale, tak jak mówię – gry idą w coraz lepszym kierunku i stają się coraz bardziej realistyczne.

rs: Grywasz?

RK: Grywam, grywam!

rs: Twoja ulubiona gra?

RK: Moja ulubiona gra? Richard Burns Rally!

rs: Nie grywam, więc nie wiem...

RK: Aaaa widzisz!

rs: Ale znajdą się tacy, którzy będą wiedzieć.

RK: Na pewno. Polscy gracze prezentują wysoki poziom.

rs: Przyłapałeś mnie na niekompetencji, dajmy już więc spokój grom, chociaż temat zaczął nam się ładnie rozwijać...

Ocena artykułu:
Ocen: 1
Zaloguj się, by móc oceniać
szczupak90 (2007.08.19, 12:51)
Ocena: 0

0%
Bardzo fajny wywiad, na pewno lepszy niż z tym gościem z Intela niżej. (czyta się lżej).
KamilM (2007.08.19, 12:56)
Ocena: 0

0%
Oj, lepiej mi się czytało to, niż ten poprzedni wywiad.

Pzdr
lukasz166 (2007.08.19, 12:56)
Ocena: 0

0%
Brawo Panowie smilies/wink.gif
ludojad (2007.08.19, 13:00)
Ocena: 0

0%
noo... Kubica to jest ktoś smilies/notworthy.gif Fajnie sobie tak poczytać wywiad w przerwie pomiędzy tym całym hardware smilies/szczerbaty.gif
Podobało się smilies/thumb.gif
Wulfgar (2007.08.19, 13:00)
Ocena: 0

0%
ja tam wole goscia od intela smilies/szczerbaty.gif
dajcie druga czesc smilies/Up_to_something.gif
Samotnick (2007.08.19, 13:03)
Ocena: 0

0%
RS nie zapytał jaki komputer Kubica ma prywatnie, choć pewnie jest to ten składak za 6,999 tysiąca z Komputronika, numer 001 oczywiście... smilies/wink.gif
junior (2007.08.19, 13:08)
Ocena: 0

0%
Super wywiad smilies/exclamation.gif Szkoda że taki krótki smilies/sad.gif smilies/bigsmile.gif
*Konto usunięte* (2007.08.19, 13:09)
Ocena: 0
urodzony nie 4 grudnia (tak jak ja) a 7 grudnia !!
xolox (2007.08.19, 13:18)
Ocena: 0

0%
SuperB tym razem bez najmniejszych zastrzeżeń. I czekamy na Intel Part ZWO
skicik (2007.08.19, 13:21)
Ocena: 0

0%
dobry wywiad smilies/thumbup.gif milo sie czyta
Zaloguj się, by móc komentować
Artykuły spokrewnione
Facebook